RUS | GER | ENG
RSSlogo Krakowa

[ Strona główna / Przedszkole w domu ] Aktualizacja: 29 czerwca 2020 15:32

29 czerwca 2020 Propozycje z angielskiego od Pani Kasi

Good morning! Dzień dobry!Zapraszam do zabaw i aktywności w języku angielskim inspirowanych latem i wakacjami: https://view.genial.ly/5ef4eded3a27780daccf665a/presentation-untitled-geniallyHave fun!Pozdrowienia i życzenia udanego wakacyjnego odpoczynku przesyła Pani Kasia od angielskiego!24 czerwca 2020 Ćwiczenia od Pani Ani z logopedii

Witajcie,

 

To nasze ostatnie „spotkanie” przed wakacjami. Zbliża się czas odpoczynku. Pewnie macie już plan jak spędzicie ten letni czas :) Ale bardzo Was proszę, nie zapomnijcie o logopedii… Już przekonaliście się, że jest wszędzie i gdziekolwiek byście nie byli, czy to w górach , czy nad morzem,  w ogródku , czy na  wsi, w lesie czy basenie, w domu, czy sklepie-  możecie ćwiczyć piękną mowę. Puszczanie baniek mydlanych, pompowanie balonów, nauka rymowanych wierszyków, słuchanie i śpiewanie piosenek, czytanie bajek, czy zabawa w piasku,  to już ćwiczenia logopedyczne.

 

Zachęcam Was do założenia sobie wakacyjnego zeszytu, w którym możecie przyklejać, malować czy pisać (jeśli potraficie) wszystko to, co związane jest z Waszymi przeżyciami – wycieczki, wyjazdy, nowi koledzy i koleżanki, nabyte umiejętności (może ktoś z Was nauczy się np. pływać, czy jeździć na hulajnodze). Możecie przyklejać zdjęcia, rośliny, znaczki, bilety, rysować to, co widzicie i opisywać to, czego doświadczacie. Będzie to taki wakacyjny pamiętnik, do którego w przyszłości z sentymentem zaglądniecie i powspominacie.

 

Ale wakacje to nie wolne od myślenia i rozwoju. Skupiajcie się, proszę, nad ładnym mówieniem, żeby język „siedział” tam, gdzie jest jego miejsce - głoski syczące- na dole jamy ustnej, szumiące- u góry i zawsze  za zębami :) Uczcie się nowych rzeczy i uważajcie na siebie.

 

Mam nadzieję, że we wrześniu już będziemy mogli zobaczyć się w przedszkolu na zajęciach! Może pokażecie mi wtedy Wasze wakacyjne pamiętniki? …. Już nie mogę doczekać się spotkania z Wami.

 

A tymczasem życzę Wam pięknych, bezpiecznych wakacji i dużo słońca.

 

Do zobaczenia wkrótce!

Wasza logopeda,

Ania18 czerwca 2020 Propozycje z angielskiego od Pani Kasi

Dzień dobry!

 


Zapraszam wszystkie dzieci wraz z rodzicami do zabaw w j.angielskim zainspirowanych bajką "The Very Hungry Caterpillar".

 


https://view.genial.ly/5ee668be0d7bd20d89ff2d81/horizontal-infographic-lists-untitled-geniallyGood luck!
Pozdrawiam ciepło,
Pani Kasia od angielskiego15 czerwca 2020 Prezentacja od Pani Kasi z angielskiego

Zapraszam wszystkie dzieci wraz z rodzicami do zabaw w j.angielskim z piosenką "Let's go to the zoo". W prezentacji można znaleźć propozycje zabaw wprowadzających i utrwalających piosenkę:
https://view.genial.ly/5ede8b25722c7a0d87de55d0/presentation-untitled-geniallyHave a nice day!

Pozdrawiam,
Katarzyna Pieróg15 czerwca 2020 Zajęcia taneczne od Szkoły Tańca Pasja

Dzień dobry,
 
przypominam, że co poniedziałek nasi instruktorzy wrzucają na nasz kanał na Youtubie nowe filmiki taneczne. Zachęcamy do subskrybowania i przesyłania linków rodzicom!
 
Link do dzisiejszego filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=Rrw2mavwic8

 

Pozdrawiam,
Klaudia Żak
Szkoła Tańca Pasja
505 955 584
 15 czerwca 2020 Ćwiczenia od Pani Ani z logopedii

Witajcie,

 

Mam nadzieję, że gimnastyka buzi i języka weszła Wam już w nawyk i ćwiczycie systematycznie.  Dziś krótko…wiecie czyj dzień obchodzimy w tym tygodniu? – otóż jest to Dzień Przyjaciela.  Każdy z nas ma kogoś takiego. Kim jest? Jaki jest? Za co lubisz swojego przyjaciela/przyjaciółkę? Jak lubicie razem spędzać czas?  Możesz zrobić zdjęcie, rysunek lub nagranie, na którym opisujesz swojego przyjaciela i mu je wysłać . Będzie to na pewno wspaniała niespodzianka.

 

Gdzie tu logopedia? Uczymy się opisywać postać, używamy do tego przymiotników- wyrazów odpowiadających na pytania- jaki? jaka? jakie? Np. wesoły, radosny, sympatyczny, super,  najlepszy, szczęśliwy, wysoki, niski itd. Zobaczcie, ile tu głosek szeregu syczącego i szumiącego! Przecież dobrze już wiecie jak prawidłowo wymawia się głoski syczące ( S,C, Z, DZ) – język nieruchomo leży za zębami, zęby zaciśnięte, płaski uśmiech i szumiące (SZ, CZ, Ż/RZ, DŻ)- język pionowo u góry za zębami na wałku dziąsłowym, a buzia w dziubek. Jeśli narysujecie portret przyjaciela lub przyjaciółki to dodatkowo wykonujecie ćwiczenia motoryki małej. A może to zwierzak jest Waszym przyjacielem? Jego też można opisać i narysować. Zatem do dzieła! :)


Wasza logopeda,
Ania8 czerwca 2020 Film z zabawami gimnastycznymi dla dzieci do wykonania w domu od Pani Ewy z gimnastyki korekcyjnej

Witam,


Poniżej link do filmu z zabawami gimnastycznymi dla dzieci do wykonania w domu wraz z rodzicami.


Link do filmu "Wesołe zabawy gimnastyczne - Grupa Pomarańczowa":


https://www.youtube.com/watch?v=W1JYjCmY-qQ&list=PLq63l36HCFBtYiUBN4VEfeurLUtYWhdDr&index=2&t=0sPozdrawiam,
Ewa Grabowska8 czerwca 2020 Kolejny zestaw logopedyczny do ćwiczeń w domu

Witajcie,

 

Jak Wam minął  Dzień Dziecka? Mam nadzieję, że pięknie spędziliście Wasze Święto.

 

Teraz można już z zachowaniem ostrożności wychodzić na spacery, do parku, jeździć na rowerze lub wybrać się na  wycieczkę. Nie zapominajcie jednak, żeby gimnastykować buzię i język. Możecie ćwiczyć je nawet na podwórku, a w lesie czy nad wodą trenować prawidłowy tor oddychania dotleniając się jednocześnie. Pamiętacie jak powinno się prawidłowo oddychać?  Dla przypomnienia- wdech nosem, wydech ustami!

 

 Po intensywnym dniu, warto choć na chwilę usiąść i wyciszyć się czytając ciekawą książkę. I to jest zadanie! J Jeśli potraficie już czytać, usiądźcie i głośno poczytajcie, czy to rodzicom, czy rodzeństwu. Jeśli jeszcze nie umiecie czytać, poproście najbliższych, aby przeczytali Wam ciekawą książeczkę. Ale na tym nie koniec…… Po przeczytaniu książki porozmawiajcie na jej temat. Opowiedzcie o tym, co usłyszeliście lub przeczytaliście,  co było ciekawe, a co mniej, jakie sytuacje i postaci były opisane, jak wyglądały lub zachowywały się osoby z książki, czego nauczyliście się z niej i czy Was zaciekawiła. Tak ćwiczymy pamięć, opowiadanie i myślenie przyczynowo-skutkowe. Spróbujcie też narysować jak najbardziej dokładną ilustrację. Niech to będzie tylko Wasza okładka do przeczytanej książki.

 

Ciepło pozdrawiam! Wasza logopeda,

Ania29 maja 2020 Ćwiczenia od Pani Ani z logopedii

Witaj Logopedyczna Drużyno,

 

Jak Wam idzie gimnastyka buzi i języka? Wzmacniacie mięśnie tak potrzebne do pięknej wymowy? Mam nadzieję, że ćwiczycie J Pamiętajcie, że tylko systematyczność daje świetne efekty więc ćwiczcie proszę jak najczęściej.

 

A dziś  zajmiemy się dwoma pięknymi Świętami- Dniem Mamy, który był we wtorek oraz Dniem Dziecka, który czeka nas w najbliższy poniedziałek. Jak wyglądał u Was Dzień Mamy? Dostała od Was choćby buziaka i przytulaska? Jeśli nie, nic straconego. Biegnijcie i uściskajcie ciepło Mamusię. Dodatkowo dziś poćwiczymy motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową ….znów piszę niezrozumiale? Już tłumaczę J Po prostu dziś będziemy rysować portret swojej Mamy. Możecie zrobić jej zdjęcie i patrząc na nie, spróbować narysować Mamę. Proste? Jasne! Po narysowaniu Mamy spróbujcie dokończyć zdanie: Moja Mama jest…? Opiszcie ją najdokładniej, jak wygląda, jaki ma charakter, co lubi robić, jaka jest dla Was.

 

A co z Dniem Dziecka? Pamiętacie, ostatnio robiliśmy plan dnia.  Teraz właśnie wykorzystamy umiejętność planowania. Zaplanujcie  proszę na obrazku swój wymarzony Dzień Dziecka. Możecie narysować, namalować farbami, wykleić z kolorowego papieru lub zbudować z klocków.  Jak ma on wyglądać od rana do wieczora?  Gotowy obrazek albo konstrukcję odsuńcie swoim Rodzicom…. Może choć częściowo Wasze marzenie się spełni J A ja z okazji Waszego Święta życzę Wam samych szczęśliwych, pełnych uśmiechu chwil.  Słodkiego, miłego dnia!

 

Wasza logopeda,

Ania29 maja 2020 Propozycje od Pani Kasi z angielskiego

Dzień dobry,


Link do przygotowanej przeze mnie prezentacji z propozycjami aktywności w języku angielskim i nie tylko z okazji Dnia Mamy.


https://view.genial.ly/5eca7251f14dd60d9073aa62/presentation-untitled-genially


 
Pozdrawiam serdecznie,

Katarzyna Pieróg