RUS | GER | ENG
RSSlogo Krakowa

[ Strona główna / ] Aktualizacja: 29 maja 2020 12:17

29 maja 2020 Ćwiczenia od Pani Ani z logopedii

Witaj Logopedyczna Drużyno,

 

Jak Wam idzie gimnastyka buzi i języka? Wzmacniacie mięśnie tak potrzebne do pięknej wymowy? Mam nadzieję, że ćwiczycie J Pamiętajcie, że tylko systematyczność daje świetne efekty więc ćwiczcie proszę jak najczęściej.

 

A dziś  zajmiemy się dwoma pięknymi Świętami- Dniem Mamy, który był we wtorek oraz Dniem Dziecka, który czeka nas w najbliższy poniedziałek. Jak wyglądał u Was Dzień Mamy? Dostała od Was choćby buziaka i przytulaska? Jeśli nie, nic straconego. Biegnijcie i uściskajcie ciepło Mamusię. Dodatkowo dziś poćwiczymy motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową ….znów piszę niezrozumiale? Już tłumaczę J Po prostu dziś będziemy rysować portret swojej Mamy. Możecie zrobić jej zdjęcie i patrząc na nie, spróbować narysować Mamę. Proste? Jasne! Po narysowaniu Mamy spróbujcie dokończyć zdanie: Moja Mama jest…? Opiszcie ją najdokładniej, jak wygląda, jaki ma charakter, co lubi robić, jaka jest dla Was.

 

A co z Dniem Dziecka? Pamiętacie, ostatnio robiliśmy plan dnia.  Teraz właśnie wykorzystamy umiejętność planowania. Zaplanujcie  proszę na obrazku swój wymarzony Dzień Dziecka. Możecie narysować, namalować farbami, wykleić z kolorowego papieru lub zbudować z klocków.  Jak ma on wyglądać od rana do wieczora?  Gotowy obrazek albo konstrukcję odsuńcie swoim Rodzicom…. Może choć częściowo Wasze marzenie się spełni J A ja z okazji Waszego Święta życzę Wam samych szczęśliwych, pełnych uśmiechu chwil.  Słodkiego, miłego dnia!

 

Wasza logopeda,

Ania