RUS | GER | ENG
RSSlogo Krakowa

[ Strona główna / ] Aktualizacja: 24 czerwca 2020 16:45

24 czerwca 2020 Ćwiczenia od Pani Ani z logopedii

Witajcie,

 

To nasze ostatnie „spotkanie” przed wakacjami. Zbliża się czas odpoczynku. Pewnie macie już plan jak spędzicie ten letni czas :) Ale bardzo Was proszę, nie zapomnijcie o logopedii… Już przekonaliście się, że jest wszędzie i gdziekolwiek byście nie byli, czy to w górach , czy nad morzem,  w ogródku , czy na  wsi, w lesie czy basenie, w domu, czy sklepie-  możecie ćwiczyć piękną mowę. Puszczanie baniek mydlanych, pompowanie balonów, nauka rymowanych wierszyków, słuchanie i śpiewanie piosenek, czytanie bajek, czy zabawa w piasku,  to już ćwiczenia logopedyczne.

 

Zachęcam Was do założenia sobie wakacyjnego zeszytu, w którym możecie przyklejać, malować czy pisać (jeśli potraficie) wszystko to, co związane jest z Waszymi przeżyciami – wycieczki, wyjazdy, nowi koledzy i koleżanki, nabyte umiejętności (może ktoś z Was nauczy się np. pływać, czy jeździć na hulajnodze). Możecie przyklejać zdjęcia, rośliny, znaczki, bilety, rysować to, co widzicie i opisywać to, czego doświadczacie. Będzie to taki wakacyjny pamiętnik, do którego w przyszłości z sentymentem zaglądniecie i powspominacie.

 

Ale wakacje to nie wolne od myślenia i rozwoju. Skupiajcie się, proszę, nad ładnym mówieniem, żeby język „siedział” tam, gdzie jest jego miejsce - głoski syczące- na dole jamy ustnej, szumiące- u góry i zawsze  za zębami :) Uczcie się nowych rzeczy i uważajcie na siebie.

 

Mam nadzieję, że we wrześniu już będziemy mogli zobaczyć się w przedszkolu na zajęciach! Może pokażecie mi wtedy Wasze wakacyjne pamiętniki? …. Już nie mogę doczekać się spotkania z Wami.

 

A tymczasem życzę Wam pięknych, bezpiecznych wakacji i dużo słońca.

 

Do zobaczenia wkrótce!

Wasza logopeda,

Ania