RUS | GER | ENG
RSSlogo Krakowa

[ Strona główna / ] Aktualizacja: 2 kwietnia 2021 18:47

2 kwietnia 2021 Ćwiczenia z logopedii

Witajcie Świątecznie,

Wielkanoc tuż tuż. Jesteście gotowi? Jak idą Wam przygotowania?

 

 Podpowiem Wam, jak w  tym Wielkanocnym czasie wykorzystać zadania logopedyczne:) Ugotujcie z bliskimi jajka na pisanki i wspólnie je pomalujcie. Możecie to zrobić farbami, albo przy pomocy specjalnych barwników do jajek.  

 

Tak ćwiczymy motorykę małą, czyli pracę ręki.  A oto kolejny „przepis” na świetne zadanie logopedyczne, a mianowicie  gimnastykę buzi i ćwiczenia oddechowe. Zróbcie w skorupce surowego jajka, po dwóch jego stronach, dziurki  i mocno  dmuchajcie w jedną z tych dziurek ( wdech nosem, wydech ustami)  dopóki z jajka nie wyskoczy  białko i żółtko. Tak tworzy się wydmuszkę. Możecie przez te dziurki przeciągnąć sznureczek i zawiesić taką wydmuszkę na gałązce, żeby zdobiła w wazonie świąteczny stół.  Upieczcie z mamą, ciocią lub babcią babkę- pobawcie się przy tym w myślenie przyczynowo-skutkowe- co po kolei trzeba zrobić, aby wyrosło pyszne ciasto? Możecie również wykleić  z kolorowego papieru  świąteczną kartkę dla dziadków lub bliskich, z którymi nie spotkacie się w Święta. Wiecie, jak będą się cieszyć , kiedy  im ją wyślecie  albo pokażecie w telefonie  lub komputerze ?!  

 

Odłóżcie gry komputerowe i te na telefonie. Mamy teraz więcej czasu dla siebie, wykorzystajmy to jak najlepiej.  Poczytajcie z rodzicami, pobawcie się wspólnie, dużo rozmawiajcie i wybierzcie się na długi spacer po lesie w poszukiwaniu oznak wiosny. Tak ćwiczy się percepcja wzrokowo-słuchowo-ruchowa. Ciekawe, co uda Wam się znaleźć:)

 

Życzę Wam zdrowych, spokojnych, radosnych i słonecznych Świąt:)

 

Wasza logopeda,

Ania