[ Strona główna / ] Aktualizacja: 4 listopada 2022 21:02

4 listopada 2022 Teatrzyk "Magia słów"

W naszym przedszkolu gościli aktorzy z teatru Horyzont, którzy wystąpili z przedstawieniem pt. „Magia słów”.
Aktorzy kreowali cztery bajkowe postacie: Króla - mądrego i statecznego; Królewicza Artura - grzecznego, odpowiedzialnego i wrażliwego; Zająca Milusia - psotnego, wesołego i trochę chytrego oraz Rumburaka - podstępnego, kłamliwego i złośliwego.

Dzięki temu spektaklowi dzieci poznały i utrwaliły magiczne słowa: „proszę, dziękuję, przepraszam” oraz dowiedziały się, że nie należy kłamać, dokuczać i rozrabiać. Bardzo ważnym wątkiem wychowawczym była też przestroga dla dzieci, aby nie nawiązywały kontaktu z nieznajomymi, nic od nich nie brały i nie oddalały się od opiekunów.

Przedstawienie bardzo się przedszkolakom podobało, o czym świadczą gromkie brawa, którymi dzieci nagrodziły aktorów.