RUS | GER | ENG
RSSlogo Krakowa

[ Strona główna / ] Aktualizacja: 24 maja 2018 13:52

24 maja 2018 Przedstawienie przygotowane przez Strażników Straży Miejskiej Miasta Krakowa
[]
Zobacz galerię

Dzieci obejrzały przedstawienie przygotowane przez  Strażników Straży Miejskiej Miasta Krakowa pt. „W krainie zakręconego czasu czyli bajka o mądrych dzieciach”.  Opowiadało ono o Czarodzieju Profilaktusie, Smoku Barbakusie i mało rozgarniętym chłopcu o imieniu Adaś. Jak to w codziennym życiu bywa na Adasia czyhało wiele niebezpieczeństw, których dzięki czarom i zdolności zatrzymania czasu chłopcu  udało się uniknął. Dobrze, że na swojej drodze spotkał:

 

  • Strażniczkę Świateł, która nauczyła go bezpiecznie przechodzić przez ulicę na zielonym świetle;
  • Strażniczkę Zwierząt, dzięki której uniknął pogryzienia przez psa. Dowiedział się też, że nie można przeganiać zwierząt, ale musi stanąć w miejscu bez ruchu, a gdy pies atakuje strażnik nauczył go bezpiecznej „pozycji żółwia”;
  • Strażnika porządku, dzięki któremu Adaś nie poszedł do domu z nieznajomym. Dowiedział się, że nie wolno przyjmować żadnych słodyczy od obcych i trzeba szybko powiadomić o takim spotkaniu rodziców.

 

Całą magiczną podróż przeplatana była wpadającymi w ucho piosenkami, które dzieci  próbowały śpiewać. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem całego przedstawienia: oprawy muzycznej, gry świateł, wielu treści edukacyjnych w nim zawartych.