[ Strona główna / ] Aktualizacja: 20 czerwca 2018 22:24

20 czerwca 2018 Wycieczka do Ogrodzieńca

Dzieci ze wszystkich grup były na wycieczce autokarowej w Ogrodzieńcu.

Każda grupa zwiedziła z Przewodnikiem Park Doświadczeń Fizycznych, gdzie testując znajdujące się tam urządzenia, dzieci poznawały jak udzielają podstawowe prawa fizyki. Zobaczyły m. in.: Kołyskę Newtona, Kolorowy Krater, Wirującą Kulę, Równoważnię, Peryskop, Oddychający prostokąt, Nurek Kartezjusza, Wir Wodny.  Gabrysia z grupy starszaków na ochotnika skorzystała z Symulatora Lotu, dzięki któremu mogła na własnej skórze poczuć się jak pilot samolotu podczas powietrznych manewrów. Dużą odwagą wykazała się również nasza Pani Gosia, która testowała Symulator Dachowania.

Następnie dzieci skorzystały z licznych atrakcji znajdujących się na terenie Parku Rozrywki. Bawiły się na jednym z największych w Polsce Dmuchanym Zamku, Karuzeli Wiedeńskiej, w Zamku Rycerskim, oraz na licznych huśtawkach i zjeżdżalniach.

Na koniec grupa starszaków udała się na pyszne lody. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała i zostawiła u dzieci niezapomniane wrażenia.