[ Strona główna / ] Aktualizacja: 21 marca 2019 17:05

21 marca 2019 Warsztaty muzyczne „Wiosenna euforia”

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w kolejnych zajęciach z cyklu „Muzyczne laboratorium”.

Tematem przewodnim obecnych warsztatów była „Wiosna”. Dzieci wysłuchały utworów muzyki klasycznej nawiązujących do nadchodzącej pory roku m.in. „Wiosny” A. Vivaldiego, „Poranka" E. Griega i wielu innych.

Podczas zajęć dzieci tworzyły akompaniament do muzyki na wybranych instrumentach perkusyjnych.  Prowadzący zademonstrowali przedszkolakom specjalny instrument, którego dźwięk przypomina nadchodzącą burzę. Dzieci miały okazję zagrać na nim.

Podczas zabawy  obrazowały muzykę ruchem zamieniając się w motylki i gąsienicę  oraz tworzyły obrazy inspirowane wysłuchanymi utworami. W trakcie zajęć przedszkolaki poznały instrument muzyczny- flet poprzeczny.