[ Strona główna / ] Aktualizacja: 26 marca 2019 21:50

26 marca 2019 Wycieczka na wystawę interaktywną „Po drugiej stronie lustra” w Muzeum AGH - Gr. III

Dzieci z grupy III zwiedziły wystawę interaktywną „Po drugiej stronie lustra” w Muzeum AGH. Dzieci poznawały zjawiska iluzji optyczne powstające przy użyciu luster, światła i odległości od obiektu. Najbardziej podobało się zjawisko znikającej dłoni, pojawianie się głowy dziecka na stoliku, kolorowe cienie, zobaczenie własnej sylwetki w różnej skali i krzywe zwierciadła. Na zakończenie oglądaliśmy zbudowany przez studentów bolid. Kilkoro dzieci mogło wsiąść do pojazdu. Wycieczka na  długo pozostanie dzieciom w pamięci.

Serdecznie dziękujemy pani, która oprowadzała nas po wystawie, za serdeczność, cierpliwość i sposób opowiadania o zjawiskach optycznych.