[ Strona główna / ] Aktualizacja: 25 marca 2019 00:08

25 marca 2019 Wycieczka nad zalew w poszukiwaniu wiosny - Gr. III

Dzieci z grupy III wybrały się nad zalew w poszukiwaniu wiosny. Wiosna dopiero rozpoczęła się, więc do poszukiwań  zabraliśmy lupy i pojemnik powiększający. Po drodze nad zalew zauważyliśmy kwitnący krzew forsycji, drobne, polne kwiatki i biedronkę.

Nad zalewem obserwowaliśmy i wąchaliśmy fioletowe fiołki. Dzieci zwróciły uwagę na zielone gałązki wierzby płaczącej. Obserwowaliśmy pływające parami dzikie kaczki

i łabędzie. Nauczyliśmy się odróżniać kaczora od kaczki. Dowiedzieliśmy się dlaczego łabędzie mają na nodze żółtą obrączkę. Obserwowaliśmy wzbijające się do lotu, i lądujące na wodzie łabędzie.  Bardzo podobała  nam się połyskująca w promieniach wiosennego słońca woda. Poszukiwania wiosny zakończyły się powodzeniem.