[ Strona główna / ] Aktualizacja: 22 maja 2019 21:01

22 maja 2019 XXII Przegląd Twórczości Artystycznej Grup Przedszkolnych i Teatrzyków Rodzinnych "Brzechwałki" - Gr. III

Dzieci z grupy III wzięły udział w XXII Przeglądzie Twórczości Artystycznej Grup Przedszkolnych i Teatrzyków Rodzinnych "Brzechwałki" 2019.

Dzieci przedstawiły "Bajkę o Koziołku" na podstawie wiersza J.Porazińskiej. Dzieci pięknie wystąpiły, widać było luz i swobodę z jaką odgrywały swoje role.

Po występie Jury udało się na obrady a dzieci wzięły udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorkę.

Jury w składzie:
Mariola Kozak - kierownik Działu Doskonalenia i Doradztwa MCDN Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie
Barbara Szałapak - aktorka Teatru Ludowego w Krakowie
Wiktoria Federowicz - muzyk, pedagog.

na podstawie poniższych kryteriów:

- ogólny wyraz artystyczny
- dobór repertuaru
- adaptację sceniczną
- kulturę słowa
- umiejętności aktorskie
- choreografię
- umuzykalnienie
- zaangażowanie uczestników we współtworzenie prezentacji scenicznej

przyznało naszym wspaniałym aktorom I miejsce.

Nagrodą za I miejsce jest wyjście do Teatru Groteska na przedstawienie teatralne "Brzydkie Kaczątko".

Jesteśmy dumne z naszych przedszkolaków.

Tacie Natalki dziękujemy za przewiezienie dekoracji i rekwizytów do konkursu!