[ Strona główna / ] Aktualizacja: 19 czerwca 2019 22:00

19 czerwca 2019 Wycieczka do Parku Edukacji Globalnej - Wioski Świata

Dzieci z grupy III i IV wybrały się na wycieczkę do Parku Edukacji Globalnej - Wioski Świata.

Miały okazję zobaczyć sześć osad z różnych części świata: tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Dzieci wędrowały przez wioski ukazujące sposób życia w poszczególnych rejonach świata. Podczas zwiedzania każdej z chat miały okazję oglądać zdjęcia, egzotyczne stroje, przybory codziennego użytku, dzięki czemu poszerzały swoją wiedzę.

Grupa III szerzej zapoznała się z życiem i kulturą Indian Ameryki Północnej, a grupa IV przeniosła się do peruwiańskiej wioski. W tętniącej życiem szkole uczestniczyli w lekcji hiszpańskiego, słuchali peruwiańskiej muzyki i grali na ciekawych instrumentach.

Dzieci zmęczone, ale pełne wrażeń wróciły do przedszkola.