[ Strona główna / ] Aktualizacja: 4 marca 2020 15:16

4 marca 2020 Warsztaty programowania ozobotów - Gr. II, IV A i IV B

Ozobot jest małym, sprytnym i inteligentnym robotem, który wprowadzi dzieci w świat programowania i nowych technologii bez potrzeby uczenia się konkretnych języków.

Na warsztatach, w których wzięły udział dzieci z Gr. II, IV A i IV B prowadzący pokazali, że programowanie może odbywać się za pomocą kolorowych linii narysowanych na kartce. Dzieci za pomocą czarnych pisaków rysowały linię, po której poruszał się robot w sposób ciągły. Następnie za pomocą kolorowych pisaków, w których zakodowane były rożne zadania np. „jedź wolno”, „zawróć” itp. Sprawdzały czy robot potrafi wykonać te zadania.

Układały również drogę ozobota z puzzli, w których też zakodowane były różne zadania. Dzieci same też zamieniły się w roboty, które poruszały się po wyznaczonej trasie i wykonywały różne ruchy.

Warsztaty bardzo się wszystkim podobały.