[ Strona główna / ] Aktualizacja: 25 listopada 2020 18:00

25 listopada 2020 Dzień Pluszowego Misia

Jak co roku, 25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Dla przypomnienia - Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest na całym świecie od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku, a na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta (który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka) została nazwana "Teddy's Bear". Obecnie pluszowe misie są jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie.

W tym roku dzieci nie mogły przyjść do przedszkola z własnymi misiami, ale świetnie bawiły się w grupach z przedszkolnym misiem, a w domu mogły opowiedzieć swoim misiom o wydarzeniach tego wyjątkowego dnia.

okazji tego święta życzymy misiom, aby dzieci bardzo je kochały, często przytulały, o futerko dbały i w kąt nigdy nie rzucały!!!

Galeria zdjęć z wydarzenia:

Dzień Pluszowego Misia - Gr. I

Dzień Pluszowego Misia - Gr. II