[ Strona główna / ] Aktualizacja: 11 grudnia 2020 22:17

11 grudnia 2020 Ulubione książki - Gr. II

Nasze przedszkole kolejny rok uczestniczy w ogólnopolskim programie czytelniczym „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”.

Celem programu jest kształtowanie nawyków czytelniczych oraz rozwijanie zainteresowań czytaniem i pisaniem wśród dzieci.

W grupie II w październiku i listopadzie realizowany był temat „Książki dzieciństwa” - misiowy ranking książkowych hitów dzieci i rodziców. Zadaniem rodziców było przeczytanie dziecku ulubionej książki z dzieciństwa, a zadaniem dziecka było wykonanie rysunku do swojej ulubionej książki i przyniesienie go do przedszkola.

Otrzymałyśmy osiem ilustracji do książek. Dzieci za udział w programie otrzymały pamiątkowe dyplomy i kolorowanki.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie się w program czytelniczy.

Zorganizowałyśmy w naszej grupie misiowy ranking książkowych hitów, które czytamy dzieciom w przedszkolu. Najwięcej głosów dzieci przyznały książce z serii „Kicia Kocia” Anity Głowińskiej.