[ Strona główna / ] Aktualizacja: 21 stycznia 2021 21:35

21 stycznia 2021 Dzień Babci i Dziadka

W tym roku na Dzień Babci i Dziadka dzieci nie mogły zaprosić swoich najbliższych, ale przygotowały programy artystyczne, które dziadkowie będą mogli obejrzeć poprzez internet.

Dzieci z grupy I zaprezentowały wierszyk „Wiwat babciu, wiwat dziadku”, zaśpiewały i zatańczyły przy piosenkach „Poszło dziewczę po ziele” oraz „Zabawa z babcią i dziadkiem”.  Zagrały również na instrumentach perkusyjnych.

Dzieci z grupy II pokazały jak bawią się w przedszkolu prezentując taniec z chusteczkami, zabawę „Gąsienica Basi”, wykonały instrumentację do utworu muzycznego. Pochwaliły się również umiejętnością liczenia podczas zabawy „Rączki klaszczą”.

Specjalnie dla babci i dziadka nauczyły się piosenki „Poleczka babci i dziadka” oraz wierszyka „Idziemy do babci i dziadka” który zilustrowały gestem i ruchem.

Grupa III - 5latki przygotowała przedstawienie pt. „Koziołeczek” w oparciu o książkę Czesława Janczarskiego „Miała babuleńka kozła rogatego”. Młodzi aktorzy bardzo się starali aby ich występy spodobały się babciom i dziadkom.

Dzieci z grupy IV przygotowały program pt. „Dary Nowego Roku”.

Na zakończenie wszystkie przedszkolaki złożyły Babciom i Dziadkom życzenia i zaniosły przygotowane w przedszkolu upominki.

Zobacz galerie:

Dzień Babci i Dziadka - Gr. I