[ Strona główna / ] Aktualizacja: 11 maja 2022 21:38

11 maja 2022 Warsztaty z dietetykiem - Czy warto jeść ogórki? - Gr. IV

W środę gościliśmy mamę Agatki, która jest dietetykiem. Pani Magda opowiedziała dzieciom czym zajmuje się dietetyk, zachęcała ich do opowiadania jakie znają warzywa i które z nich są w kolorze zielonym jak przygotowane na ten dzień stroje.

Dzieci zaśpiewały i zatańczyły przy piosence „Ogórek”, a następnie obejrzały film pt. „Bajka o ogórku - Tajemnicza Kuchnia, Ciufcia”.

Nasz gość opowiedział dzieciom w jakiej formie można jeść ogórki, a przedszkolaki dzieliły się swoimi preferencjami smakowymi.

Narysowały też ogórki i dania z nimi przyrządzane, a po umyciu rąk samodzielnie kroiły ogórki na mizerię.
Zajęcia bardzo się podobały i  dzieci zaprosiły panią by jeszcze kiedyś opowiedziała nam o innych zdrowych produktach.