RUS | GER | ENG
* strony zaktualizowane
Prowadzenie WWW:
Jolanta Pawełczyk

Strona techniczna:
Przemysław Pawełczyk

Page Ranking Tool

Logo Nowej Huty

Wspomogła finansowo:
Piknik rodzinny 2013
Dni Nowej Huty 2013
Modernizację schodów
Modernizację chodnika
[ Strona główna / Konkursy ]Aktualizacja: 19 czerwca 2014 r.


19 czerwca 2014 r. Międzyprzedszkolna Olimpiada o twórczości Juliana Tuwima
[] W olimpiadzie zorganizowanej przez Przedszkole Samorządowe nr 61 wzięło udział 27 dzieci z krakowskich przedszkoli. Nasze przedszkole reprezentowali: Martynka, Staś i Adaś z grupy IV. Uczestnicy mieli za zadanie poznać 30 wierszy Juliana Tuwima i odpowiedzieć na 10 wylosowanych pytań. Reprezentacja starszaków poradziła sobie świetnie. Martynka otrzymała 17 punktów na 20, Adaś 19, a Staś został laureatem otrzymując maksymalną ilość punków. Gratulujemy dzieciom i dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do olimpiady.


(brak albumu)

[ Kategorie: konkurs | konkurs wiedzy ]
10 czerwca 2014 r. "Bezpieczny przedszkolak" - wyniki konkursu plastycznego
[] Konkurs organizowany był przez Samorządowe Przedszkole nr 79 w Krakowie, Straż Miejską Miasta Krakowa i Radę Dzielnicy II. Napłynęło 114 prac dzieci z całej Polski. W kategorii dzieci starszych I miejsce zdobył Staś Gazda z grupy IV a II miejsce Edytka Kopera z grupy IV. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody, a przedszkole za zdobycie pierwszego miejsca otrzymało 25 kamizelek odblaskowych.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | konkurs plastyczny | bezpieczeństwo ]
31 maja 2014 r. Wyniki konkursu plastycznego - „Kraków, nowa huta w czterech porach roku”
[] Na konkurs plastyczny „Kraków, Nowa Huta w czterech porach roku" organizowany przez Samorządowe Przedszkole nr 94 w Krakowie wysłaliśmy prace trójki dzieci: Bartka z grupy I, Szymona z grupy II i Madzi z grupy III. W kategorii dzieci młodszych - Szymon Michnowski zajął I miejsce, a w kategorii dzieci starszych - Madzia Marczyńska zajęła II miejsce. Gratulujemy laureatom.

Dyplomy i nagrody zostaną osobiście doręczone przez organizatora konkursu dnia 18 czerwca.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | konkurs plastyczny | nowa huta ]
25 maja 2014 r. Wyniki konkursu teatralnego "BRZECHWAŁKI" 2014
[] Dzieci z grupy IV podczas XVII Przeglądu Twórczości Artystycznej Grup Przedszkolnych i Teatrzyków Rodzinnych "BRZECHWAŁKI" 2014 zajęły I miejsce i w nagrodę będą mogły wybrać się do Teatru Groteska na dowolnie wybrane przez siebie przedstawienie. Wszystkim aktorom i nauczycielkom gratulujemy.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | ośrodek kultury | przegląd artystyczny ]
22 maja 2014 r. Roztrzygnięcie I Międzyprzedszkolnego Konkursu piosenki „Nasza Ziemia”
[] W konkursie piosenki przyrodniczo-ekologicznej organizowanym przez Samorządowe Przedszkole nr 45 w Krakowie wzięło udział 62 dzieci z 30 krakowskich przedszkoli. Wśród laureatów znalazła się Ola z grupy II, która otrzymała wyróżnienie, a wraz z nim dyplom i nagrodę. Gratulujemy!


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | konkurs piosenki | ekologia | przedszkole (inne/zewnętrzne) ]
21 maja 2014 r. XVII Przegląd Twórczości Artystycznej Grup Przedszkolnych i Teatrzyków Rodzinnych "BRZECHWAŁKI"
[] W środę dzieci z najstarszej grupy brały udział w XVII Przeglądzie Twórczości Artystycznej Grup Przedszkolnych i Teatrzyków Rodzinnych "BRZECHWAŁKI". Dzieci odegrały legendę pt. "Czarodziejski młynek", której scenariusz został ułożony na podstawie utworu W. Chotomskiej "Legenda o czarodziejskim młynku z Wieliczki". W konkursie brało udział 20 grup przedszkolnych z Krakowa. Przedstawienie bardzo podobało się. Czekamy na ogłoszenie wyników.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | przegląd artystyczny | ośrodek kultury ]
15 maja 2014 r. Konkurs piosenki przyrodniczej
[] Dziś w Samorządowym Przedszkolu nr 45 odbył się I Międzyprzedszkolny konkurs piosenki przyrodniczo-ekologicznej "Nasza Ziemia". Wzięło w nim udział również dwoje dzieci z naszego przedszkola. Ola z grupy II zaśpiewała piosenkę "Ziemia to wyspa zielona", a Gabryś z grupy III piosenkę - "Nasze uszy słyszą świat". Za występ przedszkolaki otrzymały dyplomy i słodycze, a wyniki konkursu poznamy w późniejszym terminie.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | konkurs piosenki | ekologia | przedszkole (inne/zewnętrzne) ]
11 maja 2014 r. Konkurs plastyczny "Nowa Huta w czterech porach roku"
[] Tym razem w konkursie wzięły udział dzieci z grupy I, II i III i jak można się domyślić przedstawiły w swoich pracach jedno z najbardziej przez nich lubiane miejsce w Nowej Hucie - Zalew Nowohucki.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | konkurs plastyczny | nowa huta ]
11 maja 2014 r. Konkurs plastyczny "Bezpieczny przedszkolak"
[] Dzieci z grupy II i IV przygotowały prace na konkurs "Bezpieczny przedszkolak" zorganizowany przez Samorządowe Przedszkole nr 79 w Krakowie. Celem konkursu było promowanie bezpiecznych zachowań na codzień oraz bezpiecznego spędzania czasu wolnego.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | konkurs plastyczny | bezpieczeństwo ]
28 kwietnia 2014 r. Przedszkolne muzykowanie
[] W piątek dzieci z grupy IV zaprezentowały swoje umiejętności w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Orkiestrowym "Muzykowanie u Carla Orffa - instrumentacja utworu muzycznego", który odbył się w Samorządowym Przedszkolu nr 46.

Przedszkolaki wykonały instrumentację Marsza Florentyńskiego Juliusza Fučíka - czeskiego kompozytora. Wyniki konkursu będą ogłoszone 19 maja. Zapraszamy także do działu Wideo.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | muzyka | przedszkole (inne/zewnętrzne) ]
27 kwietnia 2014 r. Omnibus - konkurs wiedzy
[] W czwartek pięcioro dzieci z naszego przedszkola wspólnie z kolegami z innych przedszkoli wzięło udział w II Międzyprzedszkolnym Konkursie Wiedzy OMNIBUS zorganizowanym przez Samorządowe Przedszkole nr 99. Dzieci w grupach rozwiązywały 9 różnorodnych zadań sprawdzających wiedzę z zakresu podstawy programowej. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą. Nasi przedstawiciele - Andrzej, Adaś, Staś z grupy IV oraz Franek i Bartek z grupy III zajęli I miejsce. Organizatorzy konkursu obdarowali zawodników ciekawymi nagrodami i słodkim poczęstunkiem.

Zdjęcia zamieścimy w późniejszym terminie.


(brak albumu)

[ Kategorie: konkurs | konkurs wiedzy ]
25 kwietnia 2014 r. Konkurs plastyczny "Ratujmy przyrodę"
[] W XI edycji konkursu plastycznego "Ratujmy przyrodę" organizowanego przez Samorządowe Przedszkole nr 83 w Krakowie dziewczynki Milenka i Zosia z grupy II zajęły II miejsce. Dziś odebrały dyplomy i nagrody. Gratulujemy!


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | konkurs plastyczny | ekologia ]
25 kwietnia 2014 r. Konkurs na plakat plastyczny "Kocham przyrodę - dbam o wodę"
[] Dzieci z grupy IV wykonały plakat na konkurs "Edueko - ekologiczne przedszkolaki" organizowany przez firma Ikea zatytułowany "Kocham przyrodę - dbam o wodę".


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | ekologia | konkurs plastyczny ]
26 marca 2014 r. Zakończenie konkursu plastycznego
[] Zakończył się konkurs plastyczny "Przedszkolaki z dedykacją dla Nowej Huty". Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały różnymi technikami prace ukazujące ciekawe i charakterystyczne dla Nowej Huty miejsca. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodycze. Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do następnych.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | konkurs plastyczny | nowa huta ]
25 marca 2014 r. Konkurs wokalny
[] W sobotę Andrzej z grupy IV uczestniczył w konkursie wokalnym "Przedszkolaki z dedykacją dla Nowej Huty" w Samorządowym Przedszkolu nr 115, który był częścią IX Nowohuckiego Przeglądu Twórczości Dzieci Przedszkolnych. W konkursie brały udział dzieci z nowohuckich przedszkoli. Andrzej zaprezentował piosenkę pt. "Tęczowa piosenka", za którą otrzymał gromkie brawa.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | konkurs piosenki ]
17 marca 2014 r. Konkurs plastyczny "Przedszkolaki z dedykacją dla Nowej Huty"
[] Kolejne prace plastyczne na konkurs 65 lecia Nowej Huty.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | konkurs plastyczny ]
13 marca 2014 r. "Któż wypowie Twoje piękno Krakowie prastary" - konkurs recytatorski
[] W środę, w Samorządowym Przedszkolu nr 99 odbył się konkurs recytatorski "Któż wypowie Twoje piękno Krakowie prastary".

Wzięły w nim udział dzieci z czterech nowohuckich przedszkoli. Nasze przedszkole reprezentowali Wojtuś z grupy I, Zosia z grupy II, Sylwia z grupy III oraz Martyna i Edyta z grupy IV. Jury najwyżej oceniło naszego najmłodszego przedszkolaka Wojtusia, który zajął III miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodycze. Gratulujemy.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | konkurs recytatorski | szkoła (podstawowa albo średnia) ]
13 marca 2014 r. Konkurs plastyczny "Przedszkolaki z dedykacją dla Nowej Huty"
[] Kolejne prace plastyczne na konkurs 65 lecia Nowej Huty.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | konkurs plastyczny ]
12 marca 2014 r. Konkurs plastyczny "Przedszkolaki z dedykacją dla Nowej Huty"
[] Kolejne prace plastyczne na konkurs związany z 65 leciem Nowej Huty.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | konkurs plastyczny ]
10 marca 2014 r. "Opowieść o Nowej Hucie" zakończenie konkursu
[] Zakończył się dziś konkurs literacki zatytułowany "Opowieść o Nowej Hucie". Wzięły w nim udział trzy dziewczynki razem ze swoimi rodzinami. Pierwsze miejsce zdobyła Gabrysia z grupy III, a dwa drugie przyznano Zuzi z grupy IV i Joasi z grupy II. Bardzo dziękujemy uczestniczkom konkursu.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | konkurs literacki ]
5 marca 2014 r. Konkurs plastyczny "Ratujmy przyrodę"
[] Dzieci z grupy II, III i IV wykonały prace z surowców wtórnych na konkurs organizowany przez Samorządowe Przedszkole 83 w Krakowie.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | konkurs plastyczny | szkoła (podstawowa albo średnia) ]
2 marca 2014 r. Konkurs plastyczny "Przedszkolaki z dedykacją dla Nowej Huty"
[] Wpływają już pierwsze prace plastyczne na konkurs związany z 65 leciem Nowej Huty. Zapraszamy inne rodziny do wspólnej twórczej, zabawy. Zapraszamy do galerii.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | konkurs plastyczny ]
25 lutego 2014 r. Impresje olimpijskie
[] Dzieci z grupy IV przygotowały w grupie siedmio osobowej pracę na konkurs plastyczny "Impresje olimpijskie" zorganizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 5 w Krakowie w ramach projektu „SŁONECZNA INTEGRACJA – SPORT I REKREACJA!”. Pracę wykonano techniką collage.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | konkurs plastyczny | szkoła (podstawowa albo średnia) ]
15 stycznia 2014 r. Konkurs „Opowieść o Nowej Hucie”
[] Jest już pierwsza praca Gabrysi G. z gr. III. Zapraszamy! Przypominamy, iż konkurs trwa do końca lutego b.r.


(Aby przejść do strony konkursowej kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | konkurs literacki | nowa huta ]
4 lutego 2014 r. Konkurs plastyczny "Wirus lub bakteria"
[] Sylwia z grupy III wykonała pracę na konkurs zorganizowany przez Akademię zdrowego przedszkolaka zatytułowany "Wirus lub bakteria". Praca miała być wykonana z wykorzystaniem ozdób świątecznych.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | konkurs plastyczny ]
31 stycznia 2014 r. "Mój Mruczek" - konkurs plastyczny
[] Dzieci z grupy III wykonały prace plastyczne na konkurs "Mój Mruczek" organizowany przez Szkołę Podstawową nr 37 w Krakowie. Prace wykonano techniką collage.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | konkurs plastyczny | szkoła (podstawowa albo średnia) ]
11 stycznia 2014 r. Rodzinne kolędowanie
[] 9 stycznia w Sali Tańca ARTzona Ośrodka Kultury im C. K. Norwida na os. Górali odbył się III Międzyprzedszkolny Przegląd Rodzinnych Grup Kolędniczych.

Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy IV - Staś z mamą, Ilianka i Zuzia. Za wykonanie pastorałki "Zagraj dziecku kołysankę" - sł. W. Chotomska, muz. T. Niewiarowska, otrzymali wyróżnienie, dyplom, figurkę aniołka i drobne upominki. Brawa dla dzieci i mamy.

Każde występujące przedszkole otrzymało dodatkowo nagrodę finansową w wysokości 500 zł., przyznaną przez Radę Dzielnicy XVIII.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | ośrodek kultury | rodzinne kolędowanie ]
9 grudnia 2013 r. Wyniki konkursu recytatorskiego „Tuwim znany i lubiany”
[] Znamy już wyniki II etapu I Międzyprzedszkolnego konkursu recytatorskiego „Tuwim znany i lubiany” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 37 im. Juliana Tuwima w Krakowie. Wśród nagrodzonych znalazła się Martyna Plewniak - zajęła I miejsce oraz Patrick Zagroda - otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy!


(brak zdjęć)

[ Kategorie: szkoła (podstawowa albo średnia) | konkurs | konkurs recytatorski ]
21 listopada 2013 r. Konkurs recytatorski "Tuwim znany i lubiany"
[] W środę dzieci z grupy III i IV wybrały się do Szkoły Podstawowej nr 37, aby wziąć udział w konkursie recytatorskim "Tuwim znany i lubiany". Nasze przedszkole reprezentowali Martyna i Kacper z grupy IV oraz Marika i Patrick z grupy III. W ich interpretacji usłyszeć można było wiersze "Warzywa", "Abecadło", "Okulary" i "Zosia samosia".

Był to I etap konkursu i jeśli nasi mali artyści spodobali się jurorom wystąpią w jego II etapie. Narazie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodkie drobiazgi.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: szkoła (podstawowa albo średnia) | konkurs recytatorski | konkurs ]
22 października 2013 r. Konkurs plastyczny "O smoku, wawelskich głowach, Stańczyku i królu alchemiku"
[] Dzieci z grupy III i IV wykonały po jednej pracy na konkurs "O smoku, wawelskich głowach, Stańczyku i królu alchemiku" zorganizowany przez Dyrekcję Zamku Królewskiego na Wawelu. Prace wykonano techniką collage.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | konkurs plastyczny | muzeum ]