RUS | GER | ENG
* strony zaktualizowane
Prowadzenie WWW:
Jolanta Pawełczyk

Strona techniczna:
Przemysław Pawełczyk

Page Ranking Tool

Logo Nowej Huty

Wspomogła finansowo:
Piknik rodzinny 2013
Dni Nowej Huty 2013
Modernizację schodów
Modernizację chodnika
[ Strona główna / Konkursy - Archiwum 2012/2013 ]Aktualizacja: 8 czerwca 2013 r.


8 czerwca 2013 r. "Brzechwałki 2013"
[] W piątek w Domu Kultury "Kuźnia" odbył się XVI Przegląd Twórczości Artystycznej Grup Przedszkolnych i Teatrzyków Rodzinnych. Każda grupa przygotowała prezentację małej formy scenicznej oparte na dowolnych tekstach literatury dziecięcej. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy II. Przedstawiły „Balladę o uprzejmym rycerzu” Wiery Badalskiej. Był to pierwszy tak poważny występ przedszkolaków, ale spisały się świetnie i otrzymały wyróżnienie.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | przeglad artystyczny | ośrodek kultury ]
17 maja 2013 r. "Omnibus" - konkurs dla dzieci
[] 15 maja cztery zespoły dzieci z Samorządowych Przedszkoli nr 99, 102, 104, 107 wzięły udział w międzyprzedszkolnym konkursie wiedzy dla dzieci 5-6 letnich "Omnibus", zorganizowanym przez Przedszkole 99.

Nasze przedszkole reprezentowali Maja T., Andrzej W., Staś G., Kuba K., Kuba W. i Mateusz R.

Przedszkolaki rozwiązywały zagadki i zadania wykazując się znajomością bajek, legend krakowskich, ekologii, zdrowego żywienia i sportu.

Zespoły pracowały z dużym zaangażowaniem. Wykazały się wysokim poziomem wiedzy, umiejętnościami uważnego słuchania i logicznego myślenia oraz sprawnością pracy zespołowej.

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i nagrody, którymi były gry do przedszkola.

Na zakończenie dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | konkurs wiedzy | przedszkole (inne/zewnętrzne) ]
9 maja 2013 r. Konkurs recytatorski
[] Patryk Z. z grupy II wziął udział w międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim organizowanym przez Samorządowe Przedszkole nr 151 w Krakowie zatytułowanym „Zabawna kraina Juliana Tuwima”, w którym deklamował wierszyk „Kotek”.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody książkowe i dyplomy, a na koniec obejrzały inscenizację utworu "Rzepka" Juliana Tuwima w wykonaniu nauczycielek przedszkola.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 10 czerwca, podczas VII Nowohuckiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci Przedszkolnych.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | konkurs recytatorski | przedszkole (inne/zewnętrzne) ]
28 kwietnia 2013 r. Konkurs "Lokomotywą przez świat"
[] W ramach VII Nowohuckiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci Przedszkolnych związanego z twórczością Juliana Tuwima, Samorządowe Przedszkole nr 96 zorganizowało konkurs plastyczny "Lokomotywą przez świat". Bierzemy w nim udział, a prace konkursowe przygotowywane przez dzieci wspólnie z nauczycielkami publikujemy w albumie.

Ilustracja obok pochodzi z serwisu publio.pl


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | konkurs plastyczny | przedszkole ]
30 marca 2013 r. "Lokomotywą przez świat" - ilustracje do wierszy Juliana Tuwima
[] Dzieci z grupy I, II i III wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Samorządowe Przedszkole nr 93 pod hasłem "Lokomotywą przez świat" - ilustracje do wierszy Juliana Tuwima.

Ilustrację do wiersza "Lokomotywa" wykonała Zosia G. z gr. I, a ilustrację do wiersza "Rzepka" Mateusz M. z gr. III i Madzia M. gr.II.

(Na miniaturce praca Zosi G. z gr. I do wiersza "Lokomotywa".)

Praca Mateusza i Madzi M. otrzymała I miejsce! Gratulujemy! Dyplom do obejrzenia w Osiągnięciach.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | konkurs plastyczny | przedszkole ]
21 marca 2013 r. Wręczenie nagród w konkursie "Suknia pani Wiosny"
[] Zakończył się konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców "Suknia pani Wiosny". Na konkurs wpłynęły aż 43 prace!

Jury uznało, że wszystkie suknie były na tyle piękne, że w każdej z nich pani Wiosna będzie wyglądała wspaniale. Postanowiło więc przyznać wszystkim uczestnikom konkursu jednakowe nagrody w postaci książeczek, dyplomów i czekolad.

Przede wszystkim serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i tak liczne uczestnictwo w konkursie! Mamy nadzieję, iż kolejna wspólna zabawa będzie równie owocna.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | konkurs plastyczny | przedszkole ]
21 marca 2013 r. Konkurs recytatorski "Wierszyk uczy i bawi"
[] W przedszkolu 109 na osiedlu Uroczym odbył się konkurs recytatorski "Wierszyk uczy i bawi". W spotkaniu wzięły udział przedszkolaki z kilku nowohuckich przedszkoli. Dzieci mówiły wierszyki różnych polskich poetów.

Nasze przedszkole reprezentowali Martyna i Emil z grupy IV, którzy recytowali jeden wiersz "Damulki" z podziałem na role. Oczekiwanie na werdykt jury dzieci skracały sobie poczęstunkiem i zabawą w piłeczkach. Martynka i Emil otrzymali wyróżnienie, dyplom i książeczkę. Gratulujemy!


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | konkurs recytatorski | przedszkole ]
20 marca 2013 r. "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
[] Dziś przedszkolaki z sześciu nowohuckich przedszkoli wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Samorządowe Przedszkole nr 96. Nasze przedszkole reprezentowali Natalka i Łukasz z grupy IV.

Poprzez opowieść ruchową dzieci wyruszyły w podróż statkiem na bezludną wyspę. Po przybyciu zabrały się za budowanie przedszkola, w którym byłyby szczęśliwe i uśmiechnięte. Swoje spostrzeżenia dotyczące tego, co może sprawić im radość, wyraziły poprzez prace plastyczne wykonywane różnymi technikami.

Wyróżniono trzy prace, a wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i upominki. Prace wykonane przez Natalię i Łukasza można obejrzeć w albumie.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | konkurs plastyczny | przedszkole ]
20 marca 2013 r. "Dobre maniery na wesoło"
[] W tym roku w pracy z dziećmi zwracamy szczególną uwagę na sprawy wychowawcze. Dziś odbył się konkurs recytatorski "Dobre maniery na wesoło".

Przedstawiciele poszczególnych grup przygotowali po dwa wierszyki z książki pani Agnieszki Frączek "Dobre obyczaje w lekkim tonie o bon tonie". Dzieci usłyszały między innymi utwory "Poczęstuj się", "Damulki", "W kieszeni", "Pa", "Za dziękuję nic się nie kupuję". Zabawne wierszyki przypomniały przedszkolakom zasady kulturalnego zachowania.

Jury przyznało I i II miejsca w każdej grupie, a laureaci otrzymali książeczki, słodycze i dyplomy.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | konkurs recytatorski | dobre maniery | zabawy dydaktyczne ]
3 marca 2013 r. Suknia pani Wiosny
[] Zorganizowaliśmy w przedszkolu konkurs plastyczny „Suknia pani Wiosny”. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowują płaską pracę, maksymalnie w formacie A3, z wykorzystaniem dowolnych materiałów plastycznych.

Patrząc na prace można odnieść wrażenie, że pani Wiosna mogłaby spacerować w tych sukniach po niejednym wybiegu dla modelek...

Warto dodać, iż takie wspólne działania rozwijają u przedszkolaków i kreatywność, i sprawność manualną. Są również źródłem radości i satysfakcji z pięknie wykonanej pracy.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | konkurs plastyczny ]
3 marca 2013 r. Ratujmy przyrodę - praca z wykorzystaniem surowców wtórnych
[] Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Ratujmy przyrodę" organizowanym przez Przedszkole nr 83 w Krakowie. Prace wykonano z wykorzystaniem surowców wtórnych, po jednej z grupy III i IV.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | surowce wtórne | ekologia | konkurs plastyczny ]
16 stycznia 2013 r. Konkurs "Dobre maniery"
[] Dzisiaj podczas konkursu „Dobre maniery”, przygotowanego przez nauczycielki z grupy III, przedszkolaki mogły sprawdzić swoją znajomość zasad kulturalnego zachowania.

Najpierw dzieci wysłuchały wiersz „Kwoka” Jana Brzechwy i wypowiedziały się na temat przyjmowania gości przez kwokę. Wszystkie prawidłowo odpowiedziały na zadane pytania.

Następną konkurencją było nakrywanie do stołu. To zadanie, z niewielką pomocą pań z młodszych grup, również udało się wykonać. Skoro stół był przygotowany nadszedł czas na poczęstunek. Przedstawiciele grup częstowali swoich „gości”. Nie zabrakło słów „proszę” i „dziękuję”.

Drużyny zdobyły kolejne punkty. Dzieciom ze wszystkich grup udało się też złożyć układanki oraz rozwiązać zagadki słowne lub obrazkowe dotyczące zachowania w domu i w przedszkolu.

Podczas konkursu nie zabrakło również zabaw ruchowych. Zajęcia podobały się dzieciom i chętnie brały w nich udział.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | dobre maniery | zabawy dydaktyczne ]
15 stycznia 2013 r. "Rodzinne kolędowanie"
[] 12 stycznia w Domu Kultury C.K. Norwida na os. Górali odbył się konkurs kolęd "Rodzinne kolędowanie". Wzięły w nim udział rodziny z przedszkoli 96, 99, 102, 104 i 107. Nasze przedszkole reprezentowała rodzina Stasia (gr. III ) i Zosi (gr. I ).

Jury, w skład którego wchodzili radni z XVIII dzielnicy, rytmiczka p. Anna Wisłocka oraz p. Irena Pęcak, dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 5, miało dużo pracy, gdyż konkurs przebiegał na wysokim poziomie. Nasi reprezentanci, rodzina Państwa Gazdów, zaśpiewali przy własnym akompaniamencie saksofonu(!) kolędę "Gore gwiazda Jezusowi". Jury oceniło Ich występ wysoko przyznając III miejsce.

W nagrodę otrzymali śliczną figurkę anioła (zapraszamy do albumu) i dyplom dla przedszkola. Występujące dzieci obdarowano słodyczami i miłymi upominkami.


(Zdjęcia z występów wystawimy w późniejszym terminie, przepraszamy.)


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | rodzinne kolędowanie | ośrodek kultury ]
28 listopada 2012 r. Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa
[] Brak opisu


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | kartka świąteczna | boże narodzenie ]
26 listopada 2012 r. Wyniki konkursu poetyckiego "Dobre maniery"
[] Dziś odbyło się wręczenie nagród w konkursie poetyckim „Dobre maniery”. Najbardziej podobał nam się wierszyk Zuzi z grupy III i jej mamy zatytułowany „Dobre maniery od najmłodszych lat” - przyznaliśmy I miejsce. II miejsce zajął Kuba W. z grupy IV za wiersz pt. Jesteśmy super dzieciaki”, a III zajął Mateusz R. również z grupy IV za wiersz pt.”Miłe słowa”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i słodycze.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | konkurs poetycki | dobre maniery ]
20 listopada 2012 r. Konkurs poetycki - "Dobre maniery"
[] 5 listopada 2012 r. zaprosiliśmy dzieci i rodziców do wzięcia udziału w konkursie na wiersz lub rymowankę, zatytułowanym Dobre maniery.

Celem konkursu było promowanie właściwych zachowań dzieci, nie tylko w codziennych sytuacjach w domu czy przedszkolu, np. w trakcie zabawy lub przy stole, ale również w mniej typowych obszarach życia, jak np. na koncercie albo w teatrze. Zapraszamy do lektury.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | konkurs poetycki | dobre maniery | zabawy dydaktyczne ]
13 listopada 2012 r. Przedszkolak wie, jak bezpiecznie bawić się
[] Brak opisu


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | bezpieczeństwo ]
29 października 2012 r. Świat dziecka oczami Janusza Korczaka
[] Brak opisu


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | konkurs plastyczny ]
6 października 2012 r. Bezpieczny przedszkolak
[] Wczoraj w Przedszkolu nr 104 odbył się konkurs na temat bezpieczeństwa na drodze. Nasze przedszkole reprezentowało dwóch chłopców z grupy IV – Kuba K. i Mateusz R. Konkurs obejmował spotkanie z policjantką, tańce i konkursy. Wszystkim podobało się nasze hasło na transparencie „Oklaski za odblaski”. Za dobre odpowiedzi chłopców obdarzono tygrysimi maskotkami, natomiast przedszkole otrzymało dyplom oraz kamizelki odblaskowe dla grup.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | bezpieczeństwo | przedszkole ]