* strony zaktualizowane

Dni Nowej Huty 2013
Modernizację schodów
Modernizację chodnika
[ Strona główna / Wydarzenia ]Aktualizacja: 18 września 2014 r.

18 września 2014 r. Powitanie jesieni
[] Dzieci z grupy III i IV były dzisiaj na wycieczce w Lasku Mogilskim. Podczas spaceru przedszkolaki obserwowały zmiany w przyrodzie m.in. spadające liście i żołędzie. Dzieci z grupy III przygotowały też niespodziankę dla starszych kolegów. Schowali w różnych miejscach listy z zadaniami, a sami ukryli się w lesie znacząc trasę dojścia strzałkami. Grupa IV idąc po śladach wspaniale wykonała zadania.

Myślę, że po dzisiejszej wycieczce przedszkolaki mogą powiedzieć:

"Dla mnie jesień to pora wesoła,
roześmiana i gwarna jak szkoła.
Lśniąca skórką kasztana na trawie,
w odlot ptaków wpatrzona ciekawie."
(aut. Marek Głogowski)
16 września 2014 r. Teatrzyk „Kozucha kłamczucha”
[] W poniedziałek 1 września, w pierwszym dniu w przedszkolu dzieci obejrzały przedstawienie kukiełkowe „Kozucha kłamczucha” w wykonaniu aktorów Teatru Lalek "Pinokio" z Nowego Sącza. Bajka przedstawiała historię sieroty Paulinki, która poszukując pracy i miejsca dla siebie trafiła na podstępną Kozę wykorzystującą dobre serca ludzi i zwierząt. Historia kozy uczy, że kłamstwo, oszustwo oraz żerowanie na cudzej dobroci nie popłaca.
Przedstawienie spotkało się z dużym zainteresowaniem przedszkolaków.