RUS | GER | ENG
* strony zaktualizowane
Prowadzenie WWW:
Jolanta Pawełczyk

Strona techniczna:
Przemysław Pawełczyk

Page Ranking Tool

Logo Nowej Huty

Wspomogła finansowo:
Piknik rodzinny 2013
Dni Nowej Huty 2013
Modernizację schodów
Modernizację chodnika
[ Strona główna / Wydarzenia - Archiwum 2009/2010 ]Aktualizacja: 18 marca 2013 r.


25 czerwca 2010 r. Pożegnanie przedszkola
[] „Trudno będzie się pożegnać z zabawkami w naszej sali...” - śpiewały dzieci z grupy IV podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w przedszkolu. Młodsi koledzy przedstawili dla nich krótki program artystyczny i wręczyli wykonane przez siebie zakładki do książek. W pożegnalnym spotkaniu wzięli również udział rodzice dzieci, które już niedługo rozpoczną naukę w szkole. W niejednym oku zakręciła się łezka. Teraz wszystkie dzieci rozpoczną zasłużone wakacje. Życzymy wszystkim wiele słońca!


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: pożegnanie ]
23 czerwca 2010 r. Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 37
[] Odwiedzili nas uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej nr 37 w Krakowie. Starszakom przedstawili krótką inscenizację wiersza „Rycerz Krzykalski”, a następnie nauczycielka pani Bożena Cichoń wręczyła nagrody dzieciom, wyróżnionym w konkursie na projekt znaczka pocztowego.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: szkoła | nasi goście ]
11 czerwca 2010 r. Wycieczka do „Dinozatorlandu”
[] Park ruchomych dinozaurów „Dinozatorland” to wspaniałe miejsce, gdzie w starym lesie można spotkać się z prehistorycznymi gadami. Właśnie tam przedszkolaki pojechały na wycieczkę . Miały okazję zobaczyć wielkie, ruchome dinozaury, które wydawały dźwięki, co w pierwszej chwili niektórych troszkę przeraziło. Gdy przechodziliśmy obok atrapy Dilofozaura, spotkała nas niespodzianką. Gad bowiem obficie i niespodziewanie parska wodą na zwiedzających. Była to miła niespodzianka, bo dzień był upalny i każdy chciał, by woda troszkę go ochłodziła. Dzieci zmęczone, ale pełne wrażeń wróciły do przedszkola.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: wycieczka ]
7 czerwca 2010 r. Zabawy w Fantasy Parku w Plazie
[] W poniedziałek wszystkie dzieci z przedszkola, korzystając z gościnności Fantasy Parku, wesoło bawiły się na zjeżdżalniach i w basenach z piłeczkami. Dziękujemy za miłe przyjęcie gospodarzom.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: wycieczka ]
28 maja 2010 r. Piknik rodzinny
[] W tym roku piknik rodzinny rozpoczęliśmy przedstawieniem „Podwodny świat Neptuna”. Król Neptun był bardzo smutny. Próbowały temu zaradzić syrenki, a także towarzyszce im rybki, raki, meduzy i koniki morskie. Syreny śpiewały i tańczyły, a gdy to nie pomogło zwróciły się o pomoc do wróżki. Ona jedna wiedziała jak zmienić Króla, toteż wkrótce zadowolony i uśmiechnięty Neptun zaprosił wszystkich na bal. A po przedstawieniu, rozpoczęła się w ogródku przedszkolnym wspólna zabawa, która dzięki wspaniałej pogodzie trwała do późnego popołudnia.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: piknik rodzinny ]
27 maja 2010 r. Żyj zdrowo – przegląd twórczości artystycznej
[] W piątek w NCK-u odbył się IV Nowohucki Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci Przedszkolnych zatytułowany „Żyj zdrowo”. Nasze przedszkolaki zaprezentowały się w programie słowno-muzycznym ”Ruch to zdrowie”. Bohaterem inscenizacji był chłopiec, który spędzał w domu przy komputerze zbyt wiele czasu. Dzięki zachętom kolegów i lekarskiej recepcie udało mu się zmienić tryb życia. Zgromadzeni na widowni rodzice i dzieci z innych przedszkoli nagrodzili występ gromkimi brawami. Młodzi artyści otrzymali za występ dyplom, słodycze oraz, zgodnie z tematyką Przeglądu, sprzęt do zabaw sportowych.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: ośrodek kultury | nck | występy | przegląd artystyczny | zdrowie ]
14 maja 2010 r. piknik u seniorów
[] W piątek, w ogrodzie przedszkolnym miał się odbyć piknik dla seniorów i dzieci z naszego przedszkola. Pogoda jednak nie dopisała i spotkaliśmy się w gościnnych pomieszczeniach Centrum Kultury i Rekreacji Seniorów na osiedlu Szkolnym 20. Studenci zaproponowali dzieciom różne zabawy m.in. ćwiczenia buzi i języka, zabawę balonikami oraz przedstawili wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa” w interpretacji, która bardzo się wszystkim podobała. Następnie dzieci z najmłodszej i najstarszej grupy zaprezentowały się w krótkim programie artystycznym.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: seniorzy ]
12 maja 2010 r. Czytamy Bajki
[] W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" zaprzyjaźnione z nami uczennice Zespołu Szkół Budowlanych czytały przedszkolakom bajkę pt. „Pinokio” Carla Collodiego.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: szkoła | czytanie | nasi goście ]
1 maja 2010 r. VI Warsztaty teatralne
[] Dziś dzieci z grupy III i IV dowiedziały się co to są rekwizyty teatralne. Młodzi aktorzy „chrupali” nieprawdziwe, bo zrobione z gąbki bułeczki i dźwigali „ciężkie” miecze. Na scenie pojawił się zbójnik Madej z maczugą i innymi akcesoriami Odbył się też casting do roli pirata . Lepiej uczucia za pomocą mimiki twarzy wyrażały dziewczynki i to one zagrały tę postać. Kolejne zajęcia, już ostatnie, odbędą się w maju.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: warsztaty | warsztaty teatralne | teatr ]
24 kwietnia 2010 r. 19 - 26 kwietnia Tydzień ekologiczny w przedszkolu
[] Jak co roku w kwietniu obchodzimy Dni Ziemi. Z tej okazji podjęliśmy szereg działań zmierzających do utrwalenia u dzieci zachowań proekologicznych.

Happening ekologiczny - przedszkolaki z kolorowymi balonikami wyruszyły nad zalew skandując hasło: „Chroń przyrodę” i pozdrawiając mieszkańców dzielnicy.

Teatrzyk „Ekolaboratorium” w wykonaniu aktorów teatru „Teatr Drugiej Strony” - który obejrzały również przyszłe przedszkolaki i ich rodzice.

Warsztaty ekologiczne - „Ekologia w przedszkolu”.

Występy dzieci z grupy IV na scenie w Alei Róż z krótkim montażem słowno muzycznym zatytułowanym „Dbamy o przyrodę”.

Zbiórka baterii na terenie przedszkola, za które otrzymaliśmy sadzonki do ogrodu.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi”

Konkurs między grupami podsumowujący wiedzę dzieci pt.„Przedszkolak wie jak dbać o środowisko”.


(kliknij tytuły zajęć)

[ Kategorie: ekologia | warsztaty | warsztaty ekologiczne | spacer | występy | teatrzyk ]
22 kwietnia 2010 r. Spotkanie z magią
[] W środę dzieci z naszego przedszkola obejrzały magiczne pokazy iluzjonisty Tomasza Vinci zorganizowane przez Centrum Kultury i Rekreacji Seniorów na osiedlu Szkolnym. Było to podziękowanie seniorów za piękne występy przedszkolaków. Dzieci wróciły bardzo podekscytowane i same próbowały w zabawach naśladować magika.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: seniorzy ]
16 kwietnia 2010 r. Wyjście do biblioteki
[] Dzieci ze starszych grup wzięły udział w zajęciach bibliotecznych w Bibliotece Publicznej na Os. Stalowym. Z zaciekawieniem wysłuchały bajki zatytułowanej „Dlaczego zwierzęta opuściły las?” pani Wioletty Sowy. Bajka ta jest jedną z pierwszych w serii „Ekologia dla dzieci”. Głównym bohaterem jest Maciek, który wspólnie z leśnymi skrzatami odkrył, dlaczego z lasu zniknęły zwierzęta. Przyczyną okazały się zanieczyszczenia, które zamiast na wysypisku, wsypano w lesie. W ramach zajęć dzieci wykonały papierowego zajączka, który potem wrócił do oczyszczonego lasu.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: biblioteka | ekologia ]
12 kwietnia 2010 r. Na tropach wiosny
[] Zrobiło się ciepło, więc coraz częściej wychodzimy na spacery, obserwując zmieniającą się przyrodę.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: spacer ]
8 kwietnia 2010 r. Muzyczne spotkanie
[] Dziś w przedszkolu gościem była muzyka poważna wykonywana na pianinie i skrzypcach. Dzieci miały okazję posłuchać utworów: Vivaldiego, Chopina i Monti Vittoria. Pięknie też poprzez ruch odtwarzały jej nastrój. Potrafiły też popracować wyobraźnią słuchając w skupieniu. Warsztaty bardzo się podobały o czym można się przekonać oglądając na zdjęciach twarze dzieci.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: warsztaty | warsztaty muzyczne | muzyka ]
29 marca 2010 r. Orkiestrowe spotkanie
[] W piątek dzieci z grupy III zaprezentowały swoje umiejętności muzyczne w II Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Orkiestrowym wg instrumentarium Carla Orffa. Przedszkolaki pięknie zagrały na instrumentach perkusyjnych do Marsza Florentyńskiego Juliusza Fučíka - czeskiego kompozytora. Na szczególną pochwałę zasłużyła Wiktoria, która w orkiestrze pełniła rolę dyrygenta.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: występy | muzyka | przegląd artystyczny ]
22 marca 2010 r. Słoneczna olimpiada
[] IV grupa wzięła udział w kolejnych zawodach sportowych organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 105 pt. „Słoneczna olimpiada”. Dzieci z kilku nowohuckich przedszkoli rywalizowały w różnych konkurencjach. Były rzuty śnieżkami, jazda na sankach, przeskoki obunóż po krach lodowych, rozbieranie bałwana. Na koniec wspólnie z paniami zrobiły Marzannę i wysłały zimę za morze. Nasze przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem rywalizowały i zajęły II miejsce. Gratulujemy.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: szkoła | sport ]
20 marca 2010 r. Dzień Otwarty
[] W piątek był kolejny „dzień otwarty” w naszym przedszkolu. Odwiedziło nas wielu rodziców z dziećmi, które już niedługo zostaną przedszkolakami. Była okazja do zapoznania z nowymi kolegami i pobawienia się zabawkami. Dzieci wzięły też udział w zajęciach rytmiczno-tanecznych.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: dzień otwarty | adaptacja przedszkolna ]
16 marca 2010 r. Warsztaty ceramiczne
[] Dzisiaj dzieci wzięły udział w warsztatach ceramicznych. Przedmiotem zajęć były wielkanocne zajączki, baranki i kurczątka. Dzieci pracowały z ogromnym zaangażowaniem - wyrabiały glinę, wałkowały, lepiły kulki i wałeczki. Teraz prace muszą wyschnąć, później zostaną pomalowane i ozdoba wielkanocnego stołu gotowa.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: warsztaty | warsztaty ceramiczne | wielkanoc ]
10 marca 2010 r. Wiosenne przedstawienie
[] Dzisiaj przedszkolaki były w Domu Seniora na osiedlu Szkolnym. Każda z grup przygotowała program artystyczny pod tytułem „Wiosenne spotkanie”. Były wierszyki, piosenki i tańce. Na koniec dzieci wręczyły paniom laurki, a za występy otrzymały słodycze.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: seniorzy ]
3 marca 2010 r. V Warsztaty Teatralne
[] Tym razem dzieci wcieliły się w postacie z bajki o Kopciuszku. Wyjście na scenę onieśmiela jeszcze wiele osób, dlatego, niczym w teatrze starożytnej Grecji, role kobiece zagrali odważniejsi chłopcy. Zapraszam do obejrzenia zdjęć, aby przekonać się jak nasi aktorzy pięknie występowali.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: warsztaty | warsztaty teatralne | teatr ]
17 lutego 2010 r. Wizyta u pana Chopina
[] Dzieci z grupy III i IV uczestniczyły w koncercie „Z wizytą u pana Chopina”. Uczniowie Szkoły Muzycznej wykonali utwory skomponowane przez Fryderyka Chopina: Mazurek op.17 nr 4, Etiudę Rewolucyjną i Etiudę E-Dur,. Przedszkolaki usłyszały też pieśni: „Życzenie” i „Piosenkę litewską”. Następnie uczniowie przybliżyli słuchaczom brzmienie niektórych instrumentów wchodzących w skład dziecięcej orkiestry, by po chwili zagrać pod batutą dyrygenta utwór Polonez A-dur op. 40. Było to na pewno ciekawe spotkanie.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: szkoła | muzyka ]
14 lutego 2010 r. Bal Karnawałowy
[] W piątek, na pożegnanie karnawału odbył się w przedszkolu bal. Rodzice przygotowali dla dzieci piękne stroje.
W tańcu wirowały księżniczki, wróżki, Indianie, kowboje, oraz wiele innych postaci z filmów dla dzieci. Rodzice, którzy byli obecni wybrali króla i królową balu w każdej grupie.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: karnawał | bale ]
11 lutego 2010 r. IV Warsztaty Teatralne
[] Odbyły się kolejne warsztaty teatralne. Tym razem zadaniem dzieci z grupy III i IV było wcielenie się w teatralne role. Do zabawy przygotowano bajecznie kolorowe kostiumy czarownic, klownów, wróżek i strachów na wróble. Wkładanie ich, a potem odgrywanie scen sprawiało dzieciom wielką frajdę, tym bardziej, że kostiumy tak bardzo zmieniały młodych aktorów, że trudno było ich rozpoznać. Toteż bardzo szybko sceną zawładnęły postacie ze świata czarów i Magii.

Uwagę chłopców, jak zawsze dociekliwych we wszystkim co robią, przyciągnęła nietypowa zbroja zrobiona z ciężkich stołowych łyżek, "schowana" pośród innych kostiumów (widać ją w tle, na kilku fotografiach). Wierzcie, mocno żałowali, iż nie mogli jej przymierzyć...


A przy okazji, Nimbusy 2000 z filmów o Harrym Potterze mogą się schować! "Nasze" miotły biły je na głowę pod względem "designu" i funkcjonalności!


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: warsztaty | warsztaty teatralne | teatr ]
4 lutego 2010 r. "Skrzaty"
[] Obejrzeliśmy dzisiaj przedstawienie zatytułowane "Skrzaty". Występowały w nim trzy postacie: Gabryś, Nina i niegrzeczny Kacper. W trakcie zabawy u Wróżki, Gabryś i Nina poprosili dzieci, by pomogły im zmienić Kacpra z powrotem w dobrego krasnala. Dzięki Wróżce i jej Czarodziejskiej Księdze zadanie wykonano "na piątkę". Mimo nietypowej formy teatralnej - mniej było ruchu, a więcej opowiadania - przedstawienie zaabsorbowało emocjonalnie wiele dzieci.


Na jednym ze zdjęć udało się autorce fotografii uchwycić młodego widza w trakcie przeżywania jednej z tych piękniejszych chwil twórczego, wewnętrznego napięcia, w które obfituje przedszkolne życie. Jest to jedno z najciekawszych zdjęć w całej naszej wieloletniej kolekcji. Naprawdę warto je obejrzeć.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: teatrzyk ]
3 lutego 2010 r. Zimowe zabawy sportowe
[] (Na zdjęciu "skok przez zaspę".) W środę 3 lutego grupa IV została zaproszona do Szkoły Podstawowej nr 37 na imprezę sportową "Zabawy zimowe". W zawodach uczestniczyły również dzieci z innych nowohuckich przedszkoli. Konkurencje obejmowały, m.in. jazdę na nartach, rzucanie śnieżkami i skoki przez zaspę. Nasi reprezentanci walczyli dzielnie i zajęli trzecie miejsce! (Zobacz dyplom)


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: szkoła | sport ]
15 stycznia 2010 r. Dzień Babci i Dziadka
[] Jak co roku w styczniu gościliśmy w przedszkolu babcie i dziadków. Dzieci z poszczególnych grup przygotowały krótki program artystyczny i upominki, a następnie zaprosiły Gości na poczęstunek.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: dzień babci ]
14 stycznia 2010 r. Jasełka uczniów ZSOI nr 5
[] W czwartek odwiedzili nas uczniowie Szkoły Podstawowej nr 105 i Gimnazjum 49 z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 5. Przedstawili nam swoją wersję Jasełek. Dzieciom najbardziej podobała się postać diabła ubrana w piekielną czerń i ognistą czerwień.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: nasi goście | szkoła | jasełka ]
2 stycznia 2010 r. Stare galerie zdjęć z lat 2004-2005
[] Dodaliśmy stare galerie zdjęć z lat 2004-2005 i uprościliśmy dostęp do wszystkich galerii. Niestety, wiele oryginalnych zdjęć przepadło i nie można było odtworzyć nowych albumów w formie prezentacyjnej, której obecnie używamy.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: www ]
21 grudnia 2009 r. Wigilia w przedszkolu
[] W poniedziałek jak co roku o tej porze odbyła się Wigilia dla dzieci i pracowników przedszkola. Sześciolatki przypomniały młodszym koleżankom i kolegom o tradycjach związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Była wspólna modlitwa, spożywanie posiłku przy jednym stole i śpiewanie kolęd.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: wigilia ]
20 grudnia 2009 r. Jasełka
[] W piątek przedszkolaki zaprezentowały swoim najbliższym Jasełka. Dzieci z grupy I zagrały gwiazdki, grupa II odegrała aniołki, grupa III przebrała się za pasterzy i pasterki, a najstarsi z grupy IV wcielili się w postacie Józefa, Maryji i trzech królów. Jasełka zakończyły się wspólnym kolędowaniem.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: jasełka ]
16 grudnia 2009 r. III Warsztaty Teatralne
[] Tym razem na zajęciach teatralnych dzieci dowiedziały się jak aktor pracuje z maską. Odbył się krótki casting na lisiczkę i lisa, a następnie aktorzy odegrali krótką scenkę. Zajęcia teatralne bardzo się podobają, więc dzieci chętnie biorą w nich udział.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: warsztaty | warsztaty teatralne | teatr ]
15 grudnia 2009 r. Wystawa szopek krakowskich
[] Dzieci z grupy IV obejrzały wystawę "Szopek krakowskich z elementami architektury Nowej Huty". Prace wykonali uczniowie nowohuckich szkół, przedszkoli oraz osoby dorosłe. Przedszkolakom najbardziej podobały się szopki duże i błyszczące. Dzieci rozpoznały w nich elementy kościoła z osiedla "Szklane domy" i Kościoła Mariackiego z Krakowa.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: wycieczka | nowa huta ]
11 grudnia 2009 r. Zdjęcia z zajęć otwartych
[] Do galerii aktualności zawierającej zdjęcia z przedstawienia Bal u Pani Jesieni, dodaliśmy fotografie z zajęć otwartych, w których dzieci zaprezentowały swoje teatralne umiejętności rodzicom. Nowe zdjęcia zostały dołączone przed istniejącymi.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: zajęcia otwarte ]
7 grudnia 2009 r. Wizyta św. Mikołaja
[] Od kilku dni dzieci żyły czekającą ich wizytą św. Mikołaja. Przybył jak co roku ubrany w czerwony strój z wielkim workiem prezentów. Niektóre niedowiarki przyglądały mu się bardzo uważnie, czy to aby na pewno "ten prawdziwy". Były jednak i takie, które czuły przed nim respekt, widocznie miały coś na sumieniu! Mimo to, wszystkie dzieci prezenty otrzymały, a potem razem ze św. Mikołajem wesoło się bawiły.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: mikołaj ]
3 grudnia 2009 r. Pomocnicy Świętego Mikołaja
[] Dnia 3 grudnia w grupie I trzylatków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. "Pomocnicy Świętego Mikołaja". Dzieci miały okazję do zaprezentowania swoich umiejętności nabytych w przedszkolu od września. Wspólnie z rodzicami wykonały m.in. czapkę św. Mikołaja.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: zajęcia otwarte | mikołaj ]
3 grudnia 2009 r. Bal u Pani Jesieni
[] Dzisiaj dzieci z grupy II przedstawiły inscenizację "Bal u Pani Jesieni". Na bal przybyli zając szarak, ślimak i wiewiórka oraz grzybki, warzywa i owoce. Mali aktorzy cieszyli się i śmiali, co świadczyło o ich dobrej zabawie. Po południu, w trakcie zajęć otwartych, przedstawienie obejrzeli rodzice.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: zajęcia otwarte | teatr ]
2 grudnia 2009 r. Wycieczka do szkoły
[] Wczoraj sześciolatki spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 105. Najpierw obejrzały przedstawienie "Calineczka" przygotowane przez kolegów z I i II klasy, a potem zwiedziły szkołę. Podobały się zabawki, których w młodszych klasach nie brakuje i tablica interaktywna, lecz największym zainteresowaniem cieszyła sią zwykła tablica i kreda.


(brak albumu)

[ Kategorie: adaptacja szkolna | szkoła ]
30 listopada 2009 r. Przedszkolne zabawy dzieci
[] Wprowadziliśmy nową stronę, której celem jest prezentacja przedszkola w trakcie codziennych zajęć. Głównymi "aktorami" zabaw są oczywiście dzieci. Publikowane zdjęcia mają nie tylko przybliżyć naszą placówkę, ale przede wszystkim pokazać inwencję twórczą przedszkolaków i ich radość z zabawy.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: www ]
25 listopada 2009 r. Przedszkolaki aktorami
[] Dzisiaj kolejna grupa prezentowała swoje umiejętności teatralne w przedstawieniu zatytułowanym "Bajka o koziołku". Tym razem pięciolatki z grupy III opowiedziały o babci, dziadku i niegrzecznym koziołku, którego dopiero "groźne wilki" nauczyły posłuszeństwa. Widzowie nagrodzili młodych aktorów gorącymi brawami. Po południu w ramach zajęć otwartych, bajkę obejrzeli ich rodzice.

Rodzice dzieci z grupy IV również obejrzeli przedstawienie swoich pociech. Po występie odbyło się spotkanie z psychologiem na temat dojrzałości szkolnej.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: zajęcia otwarte | teatr ]
20 listopada 2009 r. Wygraliśmy zawody sportowe!
[] (zbliżenie medalu [>]) Wczoraj dzieci z grupy IV wzięły udział w zawodach sportowych zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 105. Zaproszone były przedszkolaki z dziewięciu nowohuckich przedszkoli. Dzieci rywalizowały w różnych dyscyplinach przechodząc od "stacji do stacji" (gdzie odbywały się poszczególne konkurencje). Były biegi z piłką lekarską, biegi tyłem, "jazda" tekturowym autem, wymiana opon, składanie elementów układanki z obrazem samochodu "Zygzak McQueen" i inne. Nasze przedszkolaki zajęły pierwsze miejsce i zdobyły złoty medal!


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: szkoła | sport ]
18 listopada 2009 r. II Warsztaty Teatralne
[] Dzisiaj na II Warsztatach Teatralnych dzieci uczyły się występować z pacynką, lalką mimiczną i jawajką. Przebieg zajęć utrwaliliśmy na zdjęciach.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: warsztaty | warsztaty teatralne | teatr ]
5 listopada 2009 r. Bajka "O kukułczym jaju"
[] Dzieci wzięły udział w przedstawieniu "Kukułcze jajo czyli ptasie przygody Misia" w wykonaniu aktorów Teatru Lalek Rabcio. Była to zabawna opowieść o przygodach misia, który zaopiekował się niechcianym jajkiem kukułki. Bajka opowiada o miłości i przyjaźni. Pokazuje, że zawsze warto być dobrym, bo wtedy inni odpłacą nam tym samym.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: teatr | nck | ośrodek kultury ]
4 listopada 2009 r. Bajka o Szewczyku Dratewce
[] Szewczyk Dratewka wyruszył na wędrówkę, a po drodze pomagał różnym zwierzętom: kaczkom, pszczołom i mrówkom. Gdy dotarł do miasta, spotkał czarownicę, która uwięziła w wieży królewnę Wandę. Przedszkolaki pomogły Szewczykowi spełnić trzy zadania czarownicy i uwolnić królewnę.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: teatrzyk ]
29 października 2009 r. Dzieci dzieciom
[] W tym roku zachęcamy dzieci do zabawy w teatr. Ćwiczą w ten sposób pamięć, dykcję i mowę dialogową, a wczoraj starszaki zamieniły się w aktorów. Zaprosiły koleżanki i kolegów z młodszych grup na przedstawienie pt. "O gościach, co nie przyszli na ucztę". Maluchy oglądały je z dużym zainteresowaniem i nagrodziły aktorów oklaskami.

Dziękujemy mamie Weroniki i babci Kamilki za przygotowanie wspaniałych strojów (odpowiednio - muchomorka i pani Jesieni)!


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: teatr | przedstawienia przedszkolne ]
27 października 2009 r. Wizyta w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej
[] (na lewo: Agatka na tropach jesieni)
Dzieci z grupy III i IV były na zajęciach w Bibliotece Publicznej na os. Stalowym, gdzie wysłuchały opowiadania pt. "Agatka na tropach jesieni".


(brak albumu)

[ Kategorie: biblioteka ]
21 października 2009 r. I Warsztaty Teatralne
[] Dzieci z grupy III i IV wzięły udział w warsztatach teatralnych zorganizowanych przez Ośrodek Kultury im. Cypriana K. Norwida. Poznały rolę inspicjenta w teatrze. Dowiedziały się jak aktorzy pracują z lalką-kukłą. Każde dziecko, które tylko miało ochotę mogło zagrać krótką scenkę. Zajęcia bardzo się podobały, a przedszkolaki pytały, kiedy będą następne.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: warsztaty | warsztaty teatralne | teatr | ośrodek kultury ]
2 października 2009 r. Dzień Latawca
[] [Na zdjęciu nasz latawiec w hangarze, znaczy w przedszkolu, przed wyruszeniem na konkurs...] Tradycyjny, doroczny Dzień Latawca obejmował konkursy i słodki poczęstunek. Latawce niestety nie latały. Nie było miejsca. Odbyły się za to trzy konkursy w następujących kategoriach: najdłuższego ogona, najciekawszego rysunku na asfalcie oraz najciekawszego... okrzyku każdego z zespołów biorącego udział w zabawie. Na koniec dzieci poczęstowano ciastem.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: szkoła | konkurs | nauka i technika ]
1 października 2009 r. Przedstawienie lalkowe "Calineczka"
[] Dzisiaj do przedszkola zawitał teatrzyk lalkowy z przedstawieniem "Calineczka". Bajka podobała się wszystkim, gdyż była w niej dramaturgia i humor. Potem aktorzy zaprosili dzieci do zabawy rekwizytami. W ten sposób każdy z maluchów mógł choć przez chwilę poczuć się aktorem. O zadowoleniu dzieci świadczą zdjęcia.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: teatrzyk ]
29 września 2009 r. Zabawa w Fantasy Park
[] To, że dzieci lubią bawić się w krakowskim "Fantasy Park" jest oczywiste, wystarczy przyjrzeć się ich twarzom. Nic dziwnego zatem, iż nasze wycieczki do "parku fantazji" stają się powoli coroczną tradycją... :-)


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: wycieczka ]
29 września 2009 r. Nasze "Jesienne kąciki"
[] My także postanowiliśmy zaprezentować nasze "Jesienne kąciki". Czemu nie? Są naprawdę ładne.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: kącik przyrody ]
22 września 2009 r. Bezpieczna droga do przedszkola
[] Przedszkolaków odwiedził przedstawiciel krakowskiej Straży Miejskiej. Poprowadził bardzo ciekawe zajęcia o ruchu drogowym dostosowane do wieku dzieci. Spotkanie rozpoczął film z Bolkiem i Lolkiem, w którym główni bohaterowie wskazywali m.in. bezpieczne miejsca zabaw i prawidłowe zasady przebywania na drodze. Następnie, dzieci zapoznały się z niektórymi ważniejszymi dla nich znakami drogowymi. Korzystając z przyniesionych pomocy drogowych - śmiesznego samochodziku, dywanika imitującego pasy dla pieszych, znaków drogowych oraz kilku dodatkowych atrybutów służb drogowych - strażnik zapoznał dzieci w formie zabawowej z prawidłowym poruszaniem się po jezdni. Zabawa z nauką była przednia, o czym świadczą zadowolone miny maluchów. Zapraszamy do galerii.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: bezpieczeństwo ]
21 września 2009 r. Zabawa "Powitanie jesieni"
[] (Na zdjęciu "Pani Jesień") W poniedziałek na wspólnej zabawie dzieci pożegnały lato i powitały jesień. Były jesienne zagadki, tańce i pląsy. Dzieci śpiewały także znane wszystkim jesienne piosenki. Zabawa zakończyła się po tym, gdy dzieci wsiadły do pociągów i krążąc po przedszkolu wróciły do swoich sal.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: bale ]
15 września 2009 r. Razem jest weselej!
[] Minęło już dwa tygodnie nowego roku przedszkolnego. Dzieci coraz chętniej przychodzą do przedszkola, nawet maluchy już nie płaczą. W salach jest gwarnie i wesoło. Przedszkolaki nie tylko świetnie się bawią, ale także szybko uczą zgodnego współdziałania.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: adaptacja przedszkolna ]
31 sierpnia 2009 r. Witamy w przedszkolu!
[] Franklin jest szczęśliwy wracając do przedszkola, a Wy?


(brak albumu)

[ Kategorie: adaptacja przedszkolna | www ]