RUS | GER | ENG
* strony zaktualizowane
Prowadzenie WWW:
Jolanta Pawełczyk

Strona techniczna:
Przemysław Pawełczyk

Page Ranking Tool

Logo Nowej Huty

Wspomogła finansowo:
Piknik rodzinny 2013
Dni Nowej Huty 2013
Modernizację schodów
Modernizację chodnika
[ Strona główna / Wydarzenia - Archiwum 2011/2012 ]Aktualizacja: 18 marca 2013 r.


28 czerwca 2012 r. Wycieczka do „Magicznego domku”
[] Na zakończenie roku szkolnego przedszkolaki wybrały się na wycieczkę. Początkowo niebo pokryte było szarymi chmurami i nic nie zapowiadało słonecznej pogody. Niemniej, gdy tylko dzieci wyjechały poza Kraków, zza chmur wyjrzało słońce. W "Magicznym domku" czekało na nich wiele atrakcji. Był "Domek babci Lalki" z kolekcją zabytkowych zabawek, był "Tajemniczy ogród" pełen ciekawych zagadek i ukrytych tajemnic, oraz "Strefa zabawy Frajdo". W "Tajemniczym ogrodzie" 5-latki wykazały się dobrą spostrzegawczością, dostrzegając w trawie małą jaszczurkę. Dzieci wróciły bardzo zadowolone i pełne wrażeń.

Domek babci Lalki

Strefa zabawy "Frajdo"

Tajemniczy ogród


(kliknij miniaturkę lub odsyłacze)

[ Kategorie: pożegnanie | wycieczka ]
17 czerwca 2012 r. Pożegnanie przedszkola
[] Dzieci, które w tym roku szkolnym idą do szkoły, pożegnały dzisiaj przedszkole. W programie artystycznym były zabawne wiersze, piosenki i tańce. Młodsi koledzy wręczyli im własnoręcznie wykonane zakładki do książek. Przyszli pierwszoklasiści otrzymali również książki i dyplomy, a wychowawczyni życzyła im udanych wakacji oraz sukcesów w szkole.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: pożegnanie ]
15 czerwca 2012 r. Teatrzyk „O żabkach w czerwonych czapkach”
[] Dzisiaj w przedszkolu odbyło się dla dzieci niecodzienne przedstawienie. W roli aktorów zaprezentowali się ich rodzice!

Podziwialiśmy wspaniałą scenografię, kostiumy i odpowiednio dobraną muzykę, a przede wszystkim wspaniałą grę rodziców-aktorów oraz pracowników przedszkola z dyrektorką włącznie. GRATULACJE!!! Dziękujemy rodzicom za odwagę, humor i poświęcony czas. Po przedstawieniu aktorzy zaprosili dzieci do wspólnej zabawy.

Autorką pomysłu była nauczycielka p. Bożeną Glimos.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: teatrzyk | teatr rodziców ]
10 czerwca 2012 r. Teatrzyk „Kot w butach przy wesołych nutach”
[] W środę dzieci obejrzały bajkę muzyczną przygotowany przez „Teatr Moich Marzeń” z Chorzowa. Przedszkolaki poznały przygody najmłodszego syna młynarza - Adama, który otrzymał czarnego kota w spadku po zmarłym ojcu.

Ale jak to w bajkach bywa..., kot wcale nie był zwykłym kotem, a po otrzymaniu butów od nowego pana, postanowił pomóc mu w spełnieniu najskrytszych marzeń i odmienić jego los.

Wartka akcja, piękne piosenki i efekty dźwiękowo-wzrokowe dostarczyły dzieciom wielu emocji i wzruszeń.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: teatrzyk ]
4 czerwca 2012 r. Zielone przedszkole
[] Grupa dzieci cztero, pięcio i sześcioletnich z naszego przedszkola wróciła z zielonego przedszkola zorganizowanego w Zawoi. Był to chyba ich pierwszy samodzielny wyjazd. Radzili sobie znakomicie, chociaż czasem pomoc nauczycielek okazywała się nieodzowna. Dzieci mieszkały w czystych i przestronnych pokojach, a posiłki były tak smaczne, że dzieci często prosiły o dokładkę.

Była piękna słoneczna pogoda. Podczas wypoczynku przedszkolaki wielokrotnie chodziły na wycieczki po okolicy. Jedna z nich zawiodła ich na Halę Barankową, gdzie udali się z przewodnikiem Babiogórskiego Parku Narodowego. Druga, niemniej interesująca, odbyła się leśno-przyrodniczą ścieżką dydaktyczną.

Często bawiły się na boisku i placu zabaw. Spośród innych atrakcji warto wymienić konkurs plastyczny „Jakie zwierzęta żyją w Babiogórskim Parku Narodowym”, oraz warsztaty plastyczno-artystyczne, w których dzieci wykonywały prace z siana.

Jechały również nietypową, "drogową" kolejką turystyczną do centrum Zawoi, gdzie kupiły sobie pamiątki. Nie zabrakło także ogniska, pieczenia kiełbasek oraz dyskoteki. Dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: zielone przedszkole ]
4 czerwca 2012 r. Dzień Dziecka w przedszkolu
[] Z okazji "Dnia Dziecka" przedszkolaki obejrzały bajkę "O królewnie zamienionej w żabę" w wykonaniu aktorów teatru "Kometa" z Krakowa. Opowiadała ona historię niegrzecznej królewny, która chciała, żeby wszystko było po jej myśli. Zmieniała nawet bajki.

Pewnego razu spotkała chłopca Bartka, który chcąc jej pomóc i zmienić w miłą, grzeczną dziewczynkę popełnił wiele błędów. Królewna została zamieniona w żabkę Kumkatkę.

Aktorzy wykorzystując kolorowe stroje, rekwizyty i piękne dekoracje nawiązali bezpośredni kontakt z dziećmi i sprawili, że spektakl przyniósł im wiele radości. Po obejrzeniu przedstawienia przedszkolaki wzięły udział we wspólnej zabawie.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: dzień dziecka | teatrzyk ]
1 czerwca 2012 r. Piknik rodzinny 2012, cz. III
[] Kolejne zdjęcia oraz filmy nadesłane przez rodziców.

Dziękujemy!

Zdjęcia dodaliśmy do poprzedniego albumu Piknik rodzinny 2012, cz. II, natomiast filmy umieściliśmy w dziale Multimedia.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: piknik rodzinny ]
29 maja 2012 r. Piknik rodzinny 2012, cz. II
[] Zdjęcia nadesłane przez rodziców. Dziękujemy!


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: piknik rodzinny ]
26 maja 2012 r. Piknik rodzinny 2012
[] Tradycją w naszym przedszkolu stało się organizowanie pikników z okazji Dnia Mamy i Taty. Najpierw dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalno-taneczne w przedstawieniu „Witajcie w naszej bajce”. Rodzice mogli przypomnieć sobie „Śnieżkę”, „Jasia i Małgosię”, „Kopciuszka”, „Czerwonego Kapturka” i fragmenty innych bajek.

Następnie wszyscy udali się do przedszkolnego ogródka, gdzie rozpoczęła się wspólna zabawa. Specjalnie na tę okazję przygotowano liczne atrakcje: dmuchany zamek, karuzelę, zajęcia z ceramiki oraz przejażdżki na konikach. Dużym zainteresowaniem przedszkolaków cieszyło się malowanie twarzy. Podczas pikniku nikt nie chodził głodny, dla gości przygotowano pyszną fasolkę.

Tego rodzaju emocjonalne spotkania dzieci z rodzinami na gruncie przedszkolnym, nie tylko stwarzają okazję do aktywnego spędzania wolnego czasu, ale również przyczyniają się do ściślejszej integracji rodziców z przedszkolem.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: piknik rodzinny ]
19 maja 2012 r. Zdrowy przedszkolak II
[] Konstruowanie gry Przedszkolaki skonstruowały grę "Piramida zdrowia" i świetnie się w nią bawią jednocześnie ucząc.

Smaczne potrawyNajlepiej smakują potrawy samodzielnie zrobione.

Piramida żywieniaNasza "Piramida żywienia".

Zdrowe jedzenieDzieci dobrze wiedzą co jest zdrowe, a czego powinniśmy unikać.


(kliknij miniaturkę lub odsyłacze)

[ Kategorie: program | zdrowie | zabawki ]
12 maja 2012 r. Zdrowy przedszkolak I
[] Nasze przedszkole przystąpiło do II edycji programu "Piramida żywienia przedszkolaka" organizowanego w ramach "Akademii zdrowego przedszkolaka". Podczas realizacji programu dzieci poznają piramidę zdrowia, zasady racjonalnego odżywiania, zdrowego stylu życia oraz zaczną kształtować u siebie prawidłowe nawyki żywieniowe. Przyczyni się to do uniknięcia otyłości w przyszłości. Przedszkolaki będą również przygotowywać zdrowe posiłki i uczyć się aktywności fizycznej. Ważne w tym przedsięwzięciu jest włączenie rodziców i uzmysłowienie im jak istotne jest, aby dziecko miało takie same wzorce żywieniowe w przedszkolu i w domu rodzinnym.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: program | zdrowie ]
25 kwietnia 2012 r. Zawody sportowe w przedszkolu nr 99
[] Przedszkolaki z grupy IV zostały zaproszone na zawody sportowe do Przedszkola nr 99 na os. Stalowym. Konkurencje sportowy odbyły się w ogródku przedszkolnym. Dzieci rywalizowały w rzucaniu kulkami z gazety do celu, przechodzeniu przez tunel, w skokach przez obręcz i chodzeniu po równoważni. Nasze przedszkole zajęło I miejsce! Dzieci otrzymały puchar i dyplom, oraz sportowe zabawki. Na koniec wszyscy zostali poczęstowani słodyczami.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: przedszkole | sport ]
23 kwietnia 2012 r. Dzień Ziemi
[] Z okazji Dni Ziemi przedszkolaki wybrały się na patrol ekologiczny nad Zalew Nowohucki. Podczas wspólnego spaceru dzieci zwróciły uwagę na świeżo posadzone drzewa, które były zabezpieczone przed ludźmi i zwierzętami siatką i płotkiem. Po drodze mijaliśmy ścieżki rowerowe, kosze na śmieci i pojemniki na odchody psów. Wszystkim podobała się zieleń wiosennej trawy, pierwszych liści, oraz żółto-pomarańczowe mlecze. Niestety, nie wszędzie było czysto i zielono, jak zauważyły Starszaki.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: spacer | ekologia | nowa huta ]
4 kwietnia 2012 r. Wyjście do Szkoły Podstawowej nr 88
[] Dzieci z grupy IV były w Szkole Podstawowej nr 88 w ramach "dnia otwartego", gdzie zapoznały się z pomieszczeniami, z których będą korzystać, gdy zostaną uczniami. Obejrzały stołówkę, bibliotekę oraz pomieszczenia klasowe. Spotkały również koleżanki i kolegów, którzy nie tak dawno chodzili do naszego przedszkola.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: szkoła | adaptacja szkolna ]
31 marca 2012 r. Wycieczka do Muzeum Lotnictwa Polskiego
[] W czwartek dzieci z grupy II pojechały do Muzeum Lotnictwa Polskiego, aby poznać współczesne i historyczne maszyny lotnicze jak samoloty, śmigłowce i szybowce, w tym najstarsze modele wykonane z drewna. Przedszkolaki miały też okazję zasiąść za sterami samolotów, co bardzo im się spodobało.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: wycieczka | muzeum | nauka i technika ]
21 marca 2012 r. Witaj wiosno
[] Dzieci z grupy IV wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 105 uczestniczyły w powitaniu wiosny. Przed szkołą czekały na nich stanowiska, na których wykonywały różne prace - malowały kwiaty farbami, skręcały kwiaty z bibuły do gaiku lub palmy, malowały kredą wielkanocne pisanki na płytkach chodnikowych. Nie zabrakło również innych atrakcji, jak malowanie twarzy, skręcanie piesków z baloników, degustacji sałatek wiosennych oraz wspólnych zabaw i tańców przy muzyce.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: szkoła ]
21 marca 2012 r. Powitanie wiosny
[] Wczoraj przedszkolaki wybrały się na spacer nad Zalew. Ciesząc się z nadejścia wiosny pożegnały zimę Marzanną.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: spacer | nowa huta ]
10 marca 2012 r. Zajęcia muzealne
[] W tym tygodniu dzieci starsze uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych w Muzeum Narodowym w Sukiennicach. Zajęcia zatytułowane „Kot Leonarda” dotyczyły zwierząt w sztuce. Dzieci słuchały opowieści przewodnika na temat powstania obrazów, na których jednym z ważnych elementów były zwierzęta. Na koniec przedszkolaki z grupy IV tworzyły własne obrazy z przygotowanych szablonów, a dzieci młodsze dostały obrazki zwierząt do pokolorowania w przedszkolu.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: warsztaty | warsztaty edukacyjne | muzeum | nauka i technika ]
2 marca 2012 r. Tańce polskie
[] Dziś dzieci wzięły udział w warsztatach muzycznych „Tańce polskie”. Przedszkolaki poznały krótką historię poloneza, krakowiaka, mazurka, kujawiaka i oberka. Najpierw wysłuchały utworów muzycznych granych na skrzypcach i pianinie, a potem zatańczyły proste układy taneczne. Przedstawiony przez muzyków repertuar dostarczył maluchom wielu wrażeń estetycznych i sposobność przeżywania muzyki przez ruch i zabawę.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: warsztaty | warsztaty muzyczne | muzyka ]
2 marca 2012 r. Zajęcia w bibliotece
[] Dnia 1 marca dzieci z grupy IV uczestniczyły w zajęciach zatytułowanych „Przedwiośnie”, które odbyły się w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej dla Dzieci na os. Zgody. Przedszkolaki wysłuchały kilku wierszy związanych z przedwiośniem i zbliżającą się wiosną, następnie wzięły udział w zabawie z gazetami „Topniejący lód” oraz ruchem ilustrowały muzykę Vivaldiego „Wiosna”. Najbardziej podobała im się zabawa w pogodynkę. Mogły wykazać się swoją wiedzą, związaną ze zmianami w marcowej pogodzie i zagrać rolę pogodynki telewizyjnej.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: biblioteka ]
28 luty 2012 r. Teatrzyk "Kocie drogi"
[] Dziś w przedszkolu aktorzy z zespołu teatralnego „Japa”, zaprezentowali przedstawienie pt. „Kocie drogi”, w którym przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego zachowania na drodze, w tym najważniejszą, mówiącą o tym, iż każdy człowiek jest uczestnikiem ruchu drogowego i nie powinien zachowywać się jak „kot” czyli chodzić własnymi drogami. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w spektaklu i dobrze się bawiły.


(kliknij miniaturkę i zajrzyj do działu Wideo)

[ Kategorie: teatrzyk | bezpieczeństwo ]
8 luty 2012 r. Bal karnawałowy
[] Dziś w przedszkolu odbył się bal karnawałowy. W pięknie przystrojonej sali w godzinach dopołudniowych bawiły się dzieci przebrane za postacie ze znanych bajek i filmów dla dzieci. W wesołych korowodach wirowały księżniczki, motylki i wróżki. Był Zorro, spider man, Ben 10, oraz Robin Hood. Przybył nawet dinozaur.

Przedszkolaki świetnie się bawiły, a wesoła muzyka zachęcała do tańców.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: karnawał | bale ]
31 stycznia 2012 r. Teatrzyk - Niebezpieczne zabawy pirata Barnaby
[] Przedszkolaki obejrzały teatrzyk przygotowanym przez Agencję Artystyczną "Horyzont" z Krakowa. Bajka opowiadała o przygodach pirata Barnaby oraz o tym, jakie niebezpieczeństwa czyhają na dzieci, które nie słuchają rodziców. Nasze przedszkolaki uczestniczyły w przedstawieniu z dużym emocjonalnym zaangażowaniem i udało im się wybawić bohatera z opresji.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: teatrzyk | bezpieczeństwo ]
23 stycznia 2012 r. Warsztaty ceramiczne
[] Dziś dzieci wzięły udział w warsztatach ceramicznych. Najpierw chwilę pobawiły się gliną poznając jej właściwości, a następnie ulepiły aniołki (młodsze przedszkolaki) i pawie (dzieci starsze). Teraz prace muszą wyschnąć, potem zostaną wypalone w piecach. Zatem efekt końcowy zobaczymy później.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: warsztaty | warsztaty ceramiczne ]
21 stycznia 2012 r. Dzień Babci i Dziadka
[] Pomysł obchodów Dnia Babci i Dziadka w Polsce powstał już w 1964 roku. Z tej okazji w dniach 21 stycznia i 22 stycznia dzieci zapraszają do przedszkola swoje babcie i dziadków.

Podobnie było w tym roku. Wszystkie przedszkolaki duże i małe zaprezentowały przybyłym gościom program artystyczny. Składał się z inscenizacji, wierszy i piosenek, które były gorąco oklaskiwane. Następnie dzieci zaprosiły babcie i dziadków do wspólnej zabawy, a na koniec wręczyły bliskim samodzielnie przygotowane upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek.

Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.

Grupa I
Grupa II
Grupa III
Grupa IV


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: dzień babci ]
23 grudnia 2011 r. Wigilia w przedszkolu
[] Wigilia to szczególna uroczystość, która integruje dorosłych i dzieci. W czwartek spotkaliśmy się wszyscy, aby przypomnieć sobie tradycje związane z Narodzeniem Pana Jezusa. Dzieci z grupy III zaprezentowały się w części artystycznej, a następnie była wspólna modlitwa, życzenia i posiłek.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: wigilia ]
18 grudnia 2011 r. Jasełka
[] W tym roku jasełka odbyły się w sali teatralnej Technikum Elektrycznego na os. Szkolnym 26. Dzieci przedstawiły historię narodzenia pana Jezusa łącząc recytację z graniem na instrumentach perkusyjnych, tańcem i śpiewem kolęd. Było to dla nich wielkie przeżycie, ale mimo tremy pięknie zaprezentowały się podczas przedstawienia. Zdjęcia dołączymy później.

Bardzo dziękujemy dyrekcji szkoły za gościnność oraz Państwu Marczyńskim, zarówno za obsługę techniczną uroczystości, jak i za przekazane zdjęcia oraz filmy.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: jasełka | szkoła ]
18 grudnia 2011 r. Teatrzyk "Wigilijna historia"
[] W dniu dzisiejszym dzieci obejrzały przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów krakowskiego teatru "Kameleon". Miluś i Miłasia to dwa wesołe, sympatyczne skrzaty. Pewnego razu w ich życiu pojawił się ktoś nowy - dziwnie ubrany, zielonowłosy skrzat o imieniu Ulf.

"Wigilijna historia" to pełna ciepła opowieść o szacunku, życzliwości i akceptacji różnic między ludźmi. Opowieść, uczy dzieci słuchać i rozumieć innych. Wszystko dzieje się w świątecznej scenerii i nawiązuje do atmosfery zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Dzieciom przedstawienie podobało się, co widać po uśmiechniętych buziach.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: teatrzyk | boże narodzenie ]
7 grudnia 2011 r. Kiermasz świąteczny
[] Kiermasz ozdób bożonarodzeniowych wykonanych przez dzieci trwa! Jeszcze raz zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów do zakupu małych, świątecznych arcydzieł (to nie przechwałki!), w które przedszkolaki włożyły mnóstwo serca i zapału...

Proszę przejść do galerii, aby samemu przekonać się o pięknie wystawionych ozdób.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: kiermasz | boże narodzenie ]
3 grudnia 2011 r. Spotkanie z Mikołajem
[] W tym roku wcześniej niż zazwyczaj, bo już w piątek 2 grudnia, przybył do dzieci, do przedszkola, Święty Mikołaj.

Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Powitały gościa piosenką i zaprosiły do wspólnej zabawy. Na koniec po zapewnieniach, że będą się starały zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu, dostały od Mikołaja słodkie upominki. Niecodzienny gość nie zapomniał także o paniach pracujących w przedszkolu. ;-)


(kliknij miniaturkę) [ Kategorie: mikołaj ]
3 grudnia 2011 r. Nadanie nazw grupom
[] Grupy przybrały nazwy postaci z bajki "Przygody Kubusia Puchatka". Najmłodsze dzieci to Maleństwa, czterolatki z grupy II to Puchatki, czterolatki i pięciolatki z grupy III to Tygryski, a starszaki z grupy IV to Sowy.


(brak albumu)

[ Kategorie: www ]
4 listopada 2011 r. "Przedziwne przygody Zdrowotka i Kłopotka"
[] Po raz kolejny gościliśmy wczoraj aktorów Teatru Drugiej Strony. Dzieci towarzyszyły przygodom słonika Zdrowotka i leniwego misia Kłopotka. Wraz z bohaterami przedstawienia odwiedziły dentystkę i uczyły się myć zęby. Po drodze spotkały policjanta, który pokazał im jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Dzieci wesoło bawiły się podczas spektaklu, a na koniec mogły przytulić bohaterów przedstawienia.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: teatrzyk | zdrowie | bezpieczeństwo ]
26 października 2011 r. Zawody sportowe „Smerfiada”
[] Dzieci z najstarszej grupy z naszego przedszkola zostały zaproszone na zawody sportowe do Szkoły Podstawowej nr 105. W różnych konkurencjach rywalizowały dzieci z siedmiu nowohuckich przedszkoli. Były zawody „osiłkowy tor” z piłką lekarską, „smerfne jagody” z obręczami, „Gapcio” zabawy zręcznościowe oraz układanie z puzzli obrazka o smerfach. Nasze zuchy spisały się doskonale i zajęły II miejsce. Dyplom można obejrzeć w zakładce Osiągnięcia.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: szkoła | sport ]
19 października 2011 r. Wycieczka do Puszczy Niepołomickiej
[] Dzieci wybrały się na wycieczkę do Izby Leśnej w Puszczy Niepołomickiej, gdzie spotkały się z leśnikiem, który opowiedział o zwierzętach mieszkających w niepołomickich lasach. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć eksponaty fauny i flory, a nawet dotknąć sierści różnych zwierząt. Dużą ciekawość wzbudziły naturalnych rozmiarów zwierzęta, przez co wyglądały jak żywe. Dzieci obejrzały również bajkę o tym, jak zachowywać się w lesie, aby uniknąć zagrożeń. Po powrocie chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: wycieczka ]
13 października 2011 r. Teatrzyk "Calineczka"
[] Dzieci obejrzały przedstawienie Calineczka. Chociaż treść bajki jest przedszkolakom dobrze znana, to kolorowa scenografia i ładne kukiełki sprawiły, że obejrzały ją z dużym zainteresowaniem i nagrodziły oklaskami.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: teatrzyk ]
6 października 2011 r. Bezpieczeństwo na drodze
[] Jak co roku o tej porze, odwiedził nas strażnik miejski. Przypomniał przedszkolakom zasady bezpiecznego zachowania na drodze, które dzieci poznały wcześniej na zajęciach w przedszkolu. Taka nauka związana z atrybutami ruchu i znakami drogowymi podobała się zarówno maluszkom, jak i starszakom.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: bezpieczeństwo ]
4 października 2011 r. O czerwonym kapturku, czyli do prawdy po sznurku
[] 3 października wybraliśmy się do Szkoły Muzycznej na spektakl "O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku", wystawionym przez Teatru Moich Marzeń. Przedszkolaki oglądały bajkę muzyczną zafascynowane. Przedstawienie zadziwiło nie tylko pięknymi strojami i muzyką, ale także nietypowym scenariuszem. Kto by pomyślał, że wilk może być dobry, a wiewiórka podstępna? A że dzieci nie są w stanie długo usiedzieć w jednym miejscu, aktorzy zaprosili je do wspólnej zabawy w trakcie przedstawienia (co przedstawiają zdjęcia)! Brawo dla pomysłodawców! Dzieci wychodziły po przedstawieniu zadowolone i uśmiechnięte.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: szkoła | teatr | muzyka ]
1 października 2011 r. Pasowanie na przedszkolaka
[] W tym roku przedszkole po raz pierwszy w swojej historii zorganizowało Pasowanie na przedszkolaka. Najpierw wszystkie grupy przedstawiły krótki program artystyczny. Zadebiutowały w nim również maluszki, które dzielnie prezentowały nowo nabyte umiejętności.

Następnie wszystkie dzieci złożyły przysięgę ślubując, że będą dobrymi przedszkolakami. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały znaczki z napisem Jestem przedszkolakiem.

Po części oficjalnej wodzirej zaprosił wszystkich uczestników do wspólnej zabawy, zarówno dzieci, jak i rodziców oraz nauczycielki. Oczywiście, nie brakło pysznych ciast, które rodzice upiekli na tę uroczystość. Zabawa trwała do późnego popołudnia.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: pasowanie | adaptacja przedszkolna ]
28 września 2011 r. Pomóż zwierzętom ze schroniska
[] Wczoraj przedszkolaki z grupy III i IV spotkały się z przedstawicielką "Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami" z ulicy Floriańskiej w Krakowie, która w bardzo ciekawy sposób opowiadała dzieciom o trudnych warunkach bytowych zwierząt w schronisku oraz odpowiedzialności za swojego pupila. Zachęcała również dzieci do okazywania serca porzuconym i źle traktowanym zwierzakom. Wszystko w formie emocjonującej zabawy, która zakończyła się "szczepieniem wrażliwości".

Mamy nadzieję, że podczas corocznej akcji „Gwiazdka dla zwierząt” (w grudniu) rodzice wraz z dziećmi chętnie im pomogą. Chociaż, czy trzeba czekać do Gwiazdki? :-) Adres poniżej.

Zdjęcie ze strony głównej Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: nasi goście | zwierzęta ]
23 września 2011 r. Ćwiczenia ewakuacyjne
[] Dzisiaj w przedszkolu odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Zainteresowanie dzieci wywołał przyjazd wozu strażackiego. Strażacy pokazali dzieciom sprzęt, którym posługują się podczas akcji ratunkowych, a nawet pozwolili przymierzyć strażacki hełm!


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: bezpieczeństwo ]
1 września 2011 r. Teatrzyk w przedszkolu
[] Dzisiaj dzieci w przedszkolu obejrzały przedstawienie "Przygody Zająca Poziomki czyli ABC zdrowia na wesoło" w wykonaniu aktorów teatrzyku "Bajdurka" z Rabki. Zając łakomczuszek w zabawny sposób przekazał dzieciom jak ważne w życiu jest zdrowe odżywianie, higiena, sport i przyjaźń. Przedszkolaki spontanicznie włączały się do wspólnej zabawy. Był to ciekawy początek nowego roku w przedszkolu.


(bez albumu)

[ Kategorie: teatrzyk | zdrowie ]