RUS | GER | ENG
* strony zaktualizowane
Prowadzenie WWW:
Jolanta Pawełczyk

Strona techniczna:
Przemysław Pawełczyk

Page Ranking Tool

Logo Nowej Huty

Wspomogła finansowo:
Piknik rodzinny 2013
Dni Nowej Huty 2013
Modernizację schodów
Modernizację chodnika
[ Strona główna / Wydarzenia - Archiwum 2013/2014 ]Aktualizacja: 22 czerwca 2014 r.


22 czerwca 2014 r. Pożegnanie przedszkola
[] W środę absolwenci naszego przedszkola z grupy III i IV żegnali się z przedszkolem. Uroczystość rozpoczęła piosenka dziewczynek z grupy II. Starsze dzieci wierszami, piosenkami i tańcem wspominały miłe chwile spędzone w przedszkolu. Wzruszenie udzieliło się wszystkim. Pani dyrektor życzyła zebranym udanych wakacji, a absolwentom sukcesów w nauce. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki.

Wspólnie z rodzicami podziękowali za spędzone chwile w przedszkolu. Rodzice przygotowali również słodką niespodziankę dla wszystkich dzieci.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: pożegnanie starszaków | przedstawienia przedszkolne (wewnętrzne) ]
16 czerwca 2014 r. Wycieczka do wioski indiańskiej Arapaho
[] Pogoda była dzisiaj wprost wymarzona na wycieczkę. Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Wioski indiańskiej Arapaho, znajdującej się w miejscowości Zalas k. Krakowa.

Powitał nas wódz indiański, szaman i cztery Indianki. Każda Indianka opiekowała się inną grupą.

W wiosce indiańskiej czekało na nas szereg atrakcji. Przygodę rozpoczęliśmy od pomalowania twarzy w indiańskie barwy wojenne. Dopiero wtedy przystąpiliśmy do zdobywania sprawności. Celne oko i zdolność koncentracji sprawdzaliśmy strzelając z łuku oraz rzucając kołem na bizonie rogi.

Udało nam się złowić kaczuszki i jadowite węże. Przeszliśmy też szlakiem zdobywców dzikiego zachodu. Wspinaliśmy się po linie i przez pajęczynkę. Schodziliśmy po linie, a także udało nam się przejść po równoważni. Obejrzeliśmy też skóry i kości dzikich zwierząt oraz indiańskie namioty.

Czas upłynął tak szybko, że nim się spostrzegliśmy trzeba było wracać do przedszkola.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: wycieczka ]
16 czerwca 2014 r. Wycieczka do wioski indiańskiej Arapaho - gr. IV
[] (powyżej)


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: wycieczka ]
16 czerwca 2014 r. Wycieczka do wioski indiańskiej Arapaho - gr. III
[] (powyżej)


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: wycieczka ]
16 czerwca 2014 r. Wycieczka do wioski indiańskiej Arapaho - gr. II
[] (powyżej)


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: wycieczka ]
16 czerwca 2014 r. Wycieczka do wioski indiańskiej Arapaho - gr. I
[] (powyżej)


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: wycieczka ]
14 czerwca 2014 r. Dzień sportu w przedszkolu II
[] Dzieci z grupy I podczas zabaw sportowych w ogrodzie


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: sport (zawody sportowe) | ogródek przedszkolny ]
14 czerwca 2014 r. Dzień sportu w przedszkolu
[] W piątek odbyły się w ogrodzie przedszkolnym "zabawy sportowe". Dzieci rywalizowały w różnych konkurencjach. Były rzuty do kosza, wyścigi węży, przeciąganie liny, tory przeszkód, strzelanie do bramki, zbijanie kręgli oraz rzuty do celu woreczkami. Najbardziej podobały się małym sportowcom wyścigi w workach.

Dzieci wykonywały zadania ze sportowym zaangażowaniem, ale zawsze fair play. W nagrodę wszystkie grupy otrzymały nowe kółka hula hop, a dzieci mogły wzmocnić się słodkim wafelkiem.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: ogródek przedszkolny | sport (zawody sportowe) ]
14 czerwca 2014 r. Piknik w ogrodzie Ośrodka Szkolno – Przedszkolnego
[] W czwartek dzieci z grupy IV zostały zaproszone na Festyn Integracyjny Ośrodka Szkolno - Wychowawczego na os. Zielonym. Z ośrodkiem tym, współpracujemy drugi rok. Festyn rozpoczął się powitaniem wszystkich i zabawami przy muzyce. Następnie zaproszono wszystkich do konkurencji sprawnościowych, które przygotowano w wydzielonych komnatach. Za prawidłowe wykonanie zadań, dzieci otrzymywały punkty. Za zdobycie wszystkich punktów można było wylosować atrakcyjne nagrody. W przerwach dzieci kręciły się na karuzeli, skakały na dmuchanym zamku, oglądały pokaz tańca towarzyskiego i częstowały się smakołykami. Dziękujemy wszystkim pracownikom ośrodka za zorganizowanie świetnej zabawy.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: sport (zawody sportowe) | ośrodek kultury | ogródek przedszkolny | szkoła (podstawowa albo średnia) ]
10 czerwca 2014 r. Wycieczka do Szkoły Aspirantów Straży Pożarnej w Nowej Hucie
[] 10 czerwca, dzięki mamie Dawida dzieci z grupy IV zostały zaproszone na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej na os. Zgody. Panowie Strażacy stanęli na wysokości zadania i nie szczędzili dzieciom emocji. Opowiedzieli przedszkolakom o wykonywanym zawodzie, pokazali samochody i sprzęt używany podczas akcji. Najwięcej emocji wzbudziło wejście do wozu strażackiego, możliwość przymierzenia hełmu strażackiego, próba gaszenia ognia smoka. Odważni mogli wspiąć się na rurę po której zjeżdżają strażacy, kiedy wzywa ich alarm. Jeden ze strażaków dołączył do nas zjeżdżając po rurze.

A na zakończenie, dzięki temu,że był upalny dzień i oczywiście strażakom, istne szaleństwo!!! Przebieganie pod mgiełką wodną puszczaną z węża strażackiego. Radości, pisków nie było końca. :)

Dziękujemy dzielnym oraz gościnnym strażakom za niezapomniane spotkanie i mamie Dawida za zorganizowanie wycieczki do Straży Pożarnej:)


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: wycieczka | nauka i technika | bezpieczeństwo ]
9 czerwca 2014 r. Przedstawienie "O Kasi co gąski zgubiła"
[] W poniedziałek 9 czerwca dzieci z grupy IV "odebrały" nagrodę za zdobycie I miejsca w "Brzechwałkach". Wyruszyły do Teatru Groteska na spotkanie z bajkowym światem Marii Kownackiej - spektakl "O Kasi, co gąski zgubiła". Była to opowieść o gęsiareczce Kasi, której gąski porwał wilk Głodomór, a ukryła podstępna Czarownica. Zrozpaczona zniknięciem gąsek dziewczynka wyruszyła w drogę by je odnaleźć. W poszukiwaniu pomagali jej napotkani ludzie, zwierzęta i skrzaty - to dzięki ich życzliwości historia kończy się szczęśliwie.

Piękna i pomysłowa scenografia, wspaniale wykonane lalki, stroje aktorów i muzyka inspirowana góralskim folklorem, rytmiczne piosenki oraz doskonały ruch sceniczny sprawiły, że przedszkolaki z zapartym tchem śledziły losy dziewczynki, a czas minął błyskawicznie.

Zdjęcia z przedstawienia pochodzą ze strony Teatru Groteska.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: teatr (ogólnie) | wycieczka ]
6 czerwca 2014 r. Przegląd „Teatr mamy i taty”
[] Dziś w sali kinowej Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida odbył się przegląd grup teatralnych zatytułowany "Teatr mamy i taty". Rodzice z naszego przedszkola zaprezentowali bajkę "Czerwone kapturki".

Po powrocie do przedszkola to samo przedstawienie mogły obejrzeć wszystkie dzieci. Przedszkolaki były zafascynowane pięknymi kostiumami, wspaniałą grą aktorską, w tym wokalną rodziców i nagrodzili aktorów brawami.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie. Patrz zakładka podziękowania.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: ośrodek kultury | teatrzyk dla dzieci | teatr rodziców (rodzice aktorami) | teatr (ogólnie) ]
5 czerwca 2014 r. I Letnie Igrzyska Przedszkolaków Akademii Sportu PROGRES
[] W środę dzieci z grupy IV brały udział w I Letnich Igrzyskach Przedszkolaków Akademii Sportu PROGRES w Centrum Rozwoju Com Com Zone. W zawodach uczestniczyły dzieci z 11 przedszkoli z naszej dzielnicy. Po prezentacji grup i rozgrzewce przy muzyce, przedszkolacy brali udział w konkurencjach sprawnościowych: rzut piłką na odległość, tor przeszkód, bieg na 30 m oraz kopnięcia piłki do bramki. Po krótkiej przerwie na posiłek odbyły się rozgrywki piłki nożnej. Emocje udzielały się wszystkim. Andrzej i Kacper W. zdobyli dla naszej drużyny po jednym golu. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zawody prowadzili trenerzy AS Progres oraz studenci AWF.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: sport (zawody sportowe) | szkoła (podstawowa albo średnia) | zdrowie ]
5 czerwca 2014 r. Zajęcia w bibliotece na osiedlu Zgody
[] Przedszkolaki z grupy III i IV wzięły udział w zajęciach w Bibliotece Publicznej na os. Zgody. Słuchały legend zwiazanych z Krakowem, oraz oglądały prezentacje multimedialną o ciekawych miejscach w naszym mieście. Zapoznały się również z planem miasta Krakowa i wyszukiwały na nim znajome miejsca. Wykorzystując kredki i wyobraźnię przekształciły plan w smoka ze znanej krakowskiej legendy. Wykazały się również dużą kreatywnością tworząc znane miejsca w Krakowie z różnych przedmiotów (pudełek, bibuły, butelek, nakrętek itp)


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: biblioteka | zajęcia patriotyczne ]
2 czerwca 2014 r. Dzień dziecka w przedszkolu
[] Z okazji Dnia dziecka odwiedziły nas studentki Uniwersytetu Pedagogicznego, które zaproponowały przedszkolakom podróż w krainę bajek i wierszy Juliana Tuwima.

Krasnoludki z tajemniczego woreczka wyczarowały utwory "Żuk", "Spóźniony słowik", "Zosia samosia" i inne. Przedstawione dzieciom inscenizacje bardzo się podobały, a po nich panie zaprosiły przedszkolaków do zabawy. Dzieci w grupach robiły maski dla słowika i budowały wieże oraz zamki z kubeczków. Nie chciały być jak leń i bawiły się w zabawy ruchowe a także zrobiły przysmak dla słowika - dżdżownicę, który w czarodziejskim pudełku zamienił się w przysmaki dla dzieci - cukierki.

Zabawy bardzo się nam podobały i dziękujemy studentkom za niespodziankę dla naszych przedszkolaków.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: dzień dziecka | teatrzyk dla dzieci ]
2 czerwca 2014 r. Piknik rodzinny 2014 - Grupa IV
[] (opis w pierwszym albumie)


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: piknik rodzinny | ogródek przedszkolny ]
2 czerwca 2014 r. Piknik rodzinny 2014 - Grupa III
[] (opis w pierwszym albumie)


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: piknik rodzinny | ogródek przedszkolny ]
2 czerwca 2014 r. Piknik rodzinny 2014 - Grupa II
[] (opis w pierwszym albumie)


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: piknik rodzinny | ogródek przedszkolny ]
2 czerwca 2014 r. Piknik rodzinny 2014 - Grupa I
[] (w pierwszym albumie)


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: piknik rodzinny | ogródek przedszkolny ]
30 maja 2014 r. Piknik rodzinny 2014
[] Jak co rok o tej porze obchodziliśmy w przedszkolu Dzień rodziny, a z tej okazji odbył się piknik.

Na początku dzieci przedstawiły inscenizację słowno muzyczną zatytułowaną "Spacerkiem po Krakowie i Nowej Hucie". Rodzice mogli obejrzeć krakowskie gołębie - w tej roli wystąpiły dzieci z grupy I oraz smoki, kwiaciarki, szewczyków, krakowianki i krakowiaków, którzy zatańczyli wspaniałego krakowiaka. Dzieci z grupy III zaprezentowały wiersz o Nowej Hucie napisany przez rodziców Gabrysi G.

Po części artystycznej dzieci i rodzice wzięli udział w zabawach piknikowych, które w tym roku ze względu na warunki atmosferyczne odbywałyy się w przedszkolu. Nie popsuło to jednak nikomu humoru i zabawy trwały do wieczora.

Filmy z pikniku otrzymaliśmy od p. Marczyńskiej - mamy Madzi i Mateusza - dziękujemy.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: piknik rodzinny ]
22 maja 2014 r. "Pyza na polskich dróżkach" - przedstawienie w Teatrze Ludowym
[] Dzieci z grupy II, III i IV obejrzały widowisko oparte na poemacie Hanny Januszewskiej i ludowych piosenkach, pochodzących z różnych regionów kraju. Dzięki fascynującym przygodom rezolutnej Pyzy przedszkolaki mogły podziwiać piękno ojczystego krajobrazu, poznać wybrane regiony Polski, tradycje, zwyczaje, sztukę ludową. W tekst Hanny Januszewskiej wpleciono piosenki i przyśpiewki, które dzieci śpiewały razem z aktorami.

Zdjęcia z przedstawienia pochodzą ze strony Teatru Ludowego


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: teatr (ogólnie) | wycieczka ]
20 maja 2014 r. IX Nowohucki Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci Przedszkolnych
[] W poniedziałek grupa IV brała udział w IX Nowohuckim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Dzieci Przedszkolnych zatytułowanym "Przedszkolaki z dedykacją dla Nowej Huty" - 65 lecie dzielnicy. W Ośrodku Kultury C. K. Norwida można było obejrzeć występy dzieci z 29 przedszkoli. Starszacy zaprezentowali trzy tańce do muzyki poważnej, które były przeplatane fragmentami wiersza o Nowej Hucie ułożonego przez mamę Zuzi z gr. IV.

Dzieci zostały nagrodzone dużym zestawem klocków, grami i układankami zakupionymi z funduszy Rady Dzielnicy.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | nowa huta | ośrodek kultury ]
13 maja 2014 r. Teatrzyk "Przyjaciele z zielonego lasu"
[] Po raz kolejny zawitali do naszego przedszkola aktorzy teatru "Maska". Tym razem tematem przewodnim występu była ekologia.

Bohaterowie przedstawienia czyli Panna Agata i Dyzio zaprosili wszystkich w pełną humoru i muzyki podróż śladami najbardziej znanych bajek. Przedszkolaki mogły się przekonać jak potoczyłyby się losy bajkowych bohaterów gdyby żyli w świecie, w którym nikt nie dba o przyrodę.

Czerwony Kapturek nie mógł trafić do domku babci, bo wycięto drzewa. Złota rybka nie chciała spełniać życzeń, ponieważ woda w której żyła była zanieczyszczona. Śpiąca Królewna nie mogła spać, gdyż powietrze którym oddychała było tak bardzo strute. Losy bohaterów tych bajek oraz wielu innych nie toczyły się tak jak to bywało w tradycyjnych bajkach.

Na zakończenie przedszkolaki mogły też wykazać się wiedzą dotyczącą ochrony środowiska i zgodnie powtórzyły motto spektaklu – „Czy to luty czy to maj o przyrodę zawsze dbaj!”


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: teatrzyk dla dzieci | ekologia ]
12 maja 2014 r. Wycieczka do Szkoły Aspirantów Straży Pożarnej w Nowej Hucie
[] Dzieci z grupy II i III odwiedziły dziś strażaków na osiedlu Zgody. Zaraz na początku spotkania rozległ się alarm i auto ze strażakami w pełnym rynsztunku wyjechało do pożaru. Dzieci mogły zobaczyć na mapie gdzie odbywała się akcja ratownicza.

Każdy chętny przedszkolak mógł wejść do auta i przymierzyć hełm strażacki. Panowie zademonstrowali również dzieciom jak zjeżdżają po rurze i jak potrafią szybko się ubrać.

Najbardziej podobała się przedszkolakom próba gaszenia ognia i gdy na koniec padło pytanie "kto z was zostanie strażakiem?" - prawie wszystkie ręce powędrowały do góry.

Dziękujemy strażakom za miłe przyjęcie.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: wycieczka | nauka i technika | bezpieczeństwo ]
8 maja 2014 r. Wycieczka na Łąki Nowohuckie
[] Dzieci z grupy III wybrały się na Łąki Nowohuckie. Podziwiały ciekawy, rozległy widok ze skarpy na obszar łąk. Prowadziły obserwacje roślin i owadów. Po zabawach badawczych przyszedł czas na swobodne zabawy ruchowe.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: nowa huta | wycieczka | ekologia ]
25 kwietnia 2014 r. Zielony dzień w przedszkolu
[] Dziś w przedszkolu zrobiło się bardzo zielono, a to za sprawą zielonych ubranek dzieci i personelu. Najpierw oglądaliśmy i nazywaliśmy przyniesione przez przedszkolaków zielone owoce i warzywa, a następnie wykonaliśmy kanapki, które zjedliśmy ze smakiem.

Gdy już się posililiśmy grupa III zaprosiła nas na taras i przedstawiła krótką inscenizację o tym jak i dlaczego należy dbać o przyrodę.

Następnie dzieci wzięły udział w różnych zabawach i konkursach w ogródku przedszkolnym. Były rzuty do celu papierowymi kulami, szukanie biedronek, "łowienie rybek" i gra w kręgle z puszek. Na zakończenie wszystkie grupy wykonały strój dla chłopca i dziewczynki z surowców wtórnych.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: zielone przedszkole | zdrowie | ogródek przedszkolny ]
22 kwietnia 2014 r. Dzień Ziemi
[] Z okazji Dnia Ziemi przedszkolaki wybrały się na wspólny spacer nad Zalew Nowohucki. Cieszyły nasze oczy młode liście na krzewach i drzewach, a wśród świeżej, zielonej trawy pięknie mieniły się żółto-pomarańczowe mlecze. Miło było również popatrzeć na pływające łabędzie.

Dzieci pozdrawiały spacerowiczów i wędkarzy kolorowymi balonikami, bibułkami oraz chorągiewkami z hasłami o treści ekologicznej.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: spacer | ekologia ]
22 kwietnia 2014 r. Zajęcia w bibliotece
[] Dzieci z grupy IV, podobnie jak ich młodsi koledzy, uczestniczyli w zajęciach w Nowohuckiej Bibliotece na osiedlu Stalowym. Przedszkolaki wysłuchały czytanych przez bibliotekarkę opowiadań o zwyczajach ptaków i wykonały z tekturowej rolki bociana.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: biblioteka | zwierzęta ]
15 kwietnia 2014 r. Warsztaty "Wycieczka do muzycznego ZOO"
[] W poniedziałek przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez muzyków z Muzycznego Laboratorium zatytułowanych "Wycieczka do muzycznego ZOO".

Tematem spotkania były utwory muzyki klasycznej oparte o motywy zwierząt. Dzieci aktywnie uczestniczyć w różnorodnych zabawach naśladując ruchem zwierzęta.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: warsztaty | warsztaty muzyczne ]
10 kwietnia 2014 r. Wycieczka do kina
[] W czwartek przedszkolaki wybrały się do Cinema City na film „Dzikie z Natury 3D”. Jest to opowieść o poświęceniu i nadzwyczajnej więzi między ludźmi i zwierzętami. Film ukazuje osierocone orangutany i słonie oraz ludzi, którym udało się je nie tylko uratować i wychować, ale również przywrócić im życie na wolności.

Dla najmłodszych widzów przygotowano specjalne, małe okulary, które pozwoliły im obejrzeć świat przyrody w trójwymiarze. Po filmie, przedszkolaki wzięły udział w zabawach muzycznych z Bum Bum Rurkami i konkursach z nagrodami.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: wycieczka | kino ]
6 kwietnia 2014 r. Zajęcia w bibliotece - grupa III
[] W czwartek 3 kwietnia dzieci z gr. III uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych w Bibliotece na os. Stalowym. Tematem zajęć były zwyczaje bocianów, które przyleciały już do nas tej wiosny. Dzieci z zainteresowaniem słuchały ciekawostek o bocianie białym i czarnym, czytanych i opowiadanych przez panią bibliotekarkę. Chętnie dzieliły się też swoimi wiadomościami na ten temat. Oglądały w książkach i albumach zdjęcia z bocianami: ich gniazda umieszczone w różnych miejscach, młode bociany, ułożenie skrzydeł w locie oraz szyki, w jakich bociany odlatują do ciepłych krajów.

Na pamiątkę przedszkolaki wykonały pracę przestrzenną - skleiły bociany z gotowych elementów oraz miały okazję pooglądać wybrane przez siebie książki.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: biblioteka | zabawy dydaktyczne ]
6 kwietnia 2014 r. Z wizytą na Akademii Górniczo-Hutniczej
[] W piątek 4 kwietnia grupa IV wybrała się na uczelnię AGH na zaproszenie taty Adasia. Zwiedzanie zaczęliśmy od obejrzenia eksponatów w Muzeum Historii i Techniki. Stare żelazko, maszyna do szycia, maszyna do pisania, telefon, centrala telefoniczna, adapter zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie - tym bardziej, że mogliśmy wszystkiego dotknąć. Następnie przeszliśmy do kopalni doświadczalnej dla studentów AGH. Poznaliśmy warunki ciężkiej pracy górnika, zobaczyliśmy maszyny pracujące w kopalni - wielki kombajn do wydobywania i rozdrabniania węgla, oglądaliśmy "górniczy podziemny punkt medyczny". Na pożegnanie dostaliśmy pamiątki - długopisy, notesy i smycze reklamowe. Tacie Adasia bardzo dziękujemy za zaproszenie i atrakcje.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: wycieczka | nauka i technika ]
28 marca 2014 r. Słoneczna olimpiada
[] Dzieci z grupy III wzięły udział w VI Międzyprzedszkolnej Słonecznej Olimpiadzie organizowanej w Szkole Podstawowej nr 105. Przedszkolaki wykazały się dużą sprawnością ruchową. Wzięły udział w konkurencjach min. "omijanie rabatek, przeskoki przez kałuże, rzuty do celu, tor przeszkód, toczenie walca. W nagrodę zdobyły puchar, dyplom dla grupy, oraz słodki drobiazg dla każdego dziecka.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: sport (zawody sportowe) | szkoła (podstawowa albo średnia) ]
28 marca 2014 r. Warsztaty plastyczne w grupie III
[] Dzieci z grupy III podobnie jak ich starsi koledzy z grupy IV wzięli udział w warsztatach " Ze starego coś nowego" prowadzonych przez mamę jednego z przedszkolaków. Efekty tworczej działalności dzieci będzie można obejrzeć gdy podkoszulki już wyschną.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: warsztaty | warsztaty plastyczne ]
26 marca 2014 r. Robimy kanapki
[] Dzieci z grupy I robiły na zajęciach kanapki, ze zdrowych i lubianych produktów. A jak smakowały można się przekonać oglądając zdjęcia.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: zdrowie ]
25 marca 2014 r. Warsztaty plastyczne
[] We wtorek dzieci z grupy IV uczestniczyły w warsztatach plastycznych "Ze starego coś nowego" prowadzonych przez mamę Stasia - p. Joannę Gazdę. Na początku dzieci wysłuchały historyjki o Grzesiu i jego perypetiach z koszulką. Następnie wymyślały różne możliwości wykorzystania poplamionych ubrań. Punktem kulminacyjnym i najbardziej oczekiwanym było malowanie przyniesionych koszulek.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: warsztaty | warsztaty plastyczne | zajęcia gościnne (nauczają rodzice) ]
24 marca 2014 r. Pierwszy dzień wiosny
[] Nasze przedszkolaki to dobrzy obserwatorzy. Podczas spacerów w pierwszym dniu wiosny szybko wypatrzyły oznaki budzącej się do życia przyrody.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: spacer | nowa huta ]
21 marca 2014 r. Zajęcia aerobiku
[] W środę dzieci z najstarszej grupy zostały zaproszone przez mamę Dawida do klubu fitness" Lejdis" na os. Niepodległości. Dzieci wesoło bawiły się podczas aerobiku i tańca towarzyskiego. Następnie mama Dawida oprowadziła nas po różnych pomieszczeniach pokazując urządzenia i przybory do ćwiczeń. Dla uzupełnienie zużytych kalorii pracownicy klubu poczęstowali dzieci lizakami.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: zajęcia gościnne (nauczają rodzice) | gimnastyka korekcyjna | wycieczka ]
18 marca 2014 r. Teatrzyk "W 7 dni dookoła bajek"
[] Wtorek był dniem otwartym w naszym przedszkolu. Przybyły więc do nas dzieci, które od września zostaną przedszkolakami. Najpierw bawiły się w sali grupy I, a następnie obejrzały teatrzyk "W 7 dni dookoła bajek" w wykonaniu aktorów Teatru TAK z Krakowa.

Główny bohater Smok Niejadek wprowadził dzieci w zaczarowany świat wierszy Jana Brzechwy oraz dobrze znanych bajek. Nie zabrakło więc Kaczki Dziwaczki, Lenia, Żuka, Czerwonego kapturka i innych lubianych bohaterów. Przedszkolaki chętnie brały udział w zabawach organizowanych przez aktorów. Śpiewając i tańcząc utrwalały również dni tygodnia - po angielsku.

Myślę, że z niecierpliwością będziemy czekać na kolejne przedstawienie tego teatru.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: dzień otwarty | teatrzyk dla dzieci ]
17 marca 2014 r. Spotkanie ze Strażnikiem Miejskim - "Unikanie zagrożeń"
[] Gościliśmy w przedszkolu p. Artura Rysia Strażnika Miejskiego. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom zagrożeń wynikających z pozostawania w domu bez opieki, kontaktów z nieznajomymi oraz poznanie sposobów radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Przedszkolaki bardzo chętnie odpowiadały na pytania stawiane przez naszego gościa, a także sami zadawali pytania dotyczące swojego bezpieczeństwa.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: bezpieczeństwo ]
13 marca 2014 r. Zakładamy ogródek w przedszkolu
[] W tym tygodniu dzieci młodsze z grupy I i II bawiły się w ogrodników. Najpierw wybrały się do sklepu gdzie kupiły ziemię i nasiona różnych roślin, a następnie w sali sadziły do doniczek kwiaty i warzywa. Teraz dyżurni będą je podlewać, a przedszkolaki obserwować jak wszystko rośnie.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: kącik przyrody | sklepy ]
10 marca 2014 r. Szukamy oznak wiosny
[] Dzieci z grupy I szukając wiosny wybrały się nad Zalew Nowohucki. Podczas spaceru towarzyszyły im pływające łabędzie.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: spacer | zdrowie | nowa huta ]
27 lutego 2014 r. Warsztaty muzyczne - "Kraina smutku, kraina radości"
[] Po raz kolejny dzieci uczestniczyły w warsztatach muzycznych prowadzonych przez muzyków z Agencji Artystycznej „Muzyczne laboratorium”. Dziś muzyka zaprosiła przedszkolaków do "krainy smutku i krainy radości". Dzieci poznały emocje i sposoby ich wyrażania za pomocą ruchu i muzyki.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: warsztaty | warsztaty muzyczne | muzyka ]
27 lutego 2014 r. Pierwsza lekcja w szkole
[] W środę dzieci z grupy IV były w Szkole Podstawowej Nr 105. Nauczycielka kl. III zaprosiła nas do swojej klasy. Uczniowie ustąpili miejsca przedszkolakom i zaczęła się pierwsza "lekcja" w szkole. Był pokaz multimedialny, rozmowy, pisanie kredą na tablicy, kolorowanie i przymierzanie plecaków. Następnie dzieci zwiedzały innych pomieszczenia w szkole - klasę z tablicą interaktywną, stołówkę świetlicę i nową salę gimnastyczna - tu trochę pobiegaliśmy. Na zakończenie przedszkolaki dostały lizaka i z uśmiechem wróciły do przedszkola.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: adaptacja szkolna | szkoła (podstawowa albo średnia) ]
26 lutego 2014 r. "Olimpiada przedszkolada" - zawody sportowe
[] Przedszkolaki z najstarszej grupy przedszkolnej zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej nr 37 na zabawy zimowe "Olimpiada - Przedszkolada", gdzie spotkały się i rywalizowały z dziećmi z innych nowohuckich przedszkoli. Był slalom na "nartach", rzucanie śnieżkami do celu, przedzieranie się przez tunel, skoki przez "zaspy". Nasze przedszkolaki walczyły "na medal" i zajęły II miejsce. W nagrodę otrzymały dyplom i grę do przedszkola, a dla siebie medal i batona.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | sport (zawody sportowe) | szkoła (podstawowa albo średnia) ]
25 lutego 2014 r. Bal karnawałowy w Szkole Podstawowej nr 88
[] W czwartek dzieci z grupy IV bawiły się na zabawie karnawałowej w Szkole Podstawowej nr 88. W balu uczestniczyły dzieci z pierwszych klas i 6 latki z pobliskich przedszkoli. Wszystkich uczestników powitała dyrektor szkoły życząc udanej zabawy. Tańce rozpoczął hejnał mariacki i krakowiak. Dzieci wesoło bawiły się przy dźwiękach przebojów dziecięcych. Na zakończenie każdy uczestnik zabawy otrzymał słodki poczęstunek.


(brak albumu)

[ Kategorie: karnawał | szkoła (podstawowa albo średnia) | bale ]
21 lutego 2014 r. Sałatka owocowa
[] Dzieci z grupy II w tym tygodniu rozmawiają o tym "Jak przedszkolak dba o zdrowie".

Wiedzą już, że powinno się ubierać stosownie do panujących warunków atmosferycznych. Utrwalają sobie zasady dbania o higienę osobistą, pamiętają kiedy i dlaczego należy myć ręce, a dziś samodzielnie wykonały sałatkę owocową, która smakowała jak nigdy.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: zdrowie ]
15 lutego 2014 r. Dzień krakowski w przedszkolu
[] W piątek dzieci brały udział w zabawach zatytuowanych "Znamy Kraków". Celem spotkania było poszerzenie i utrwalenie wiadomości o naszym mieście.

Zabawę rozpoczął taniec i piosenka Lajkonika w wykonaniu Olka z grupy IV. Zgodnie z tradycją Lajkonik, uderzając buławą, zapraszał do tańca kolejne grupy. Następnie dzieci słuchały muzyki i dobierały pasujące do niej obrazki. Prawidłowo segregowały i nazywały zabytki Krakowa. Udało im się również ułożyć obrazek z części i rozpoznały z jakiej pochodzi legendy. Dużo radości sprawiła przedszkolakom zabawa w budowanie murów obronnych miasta z wykorzystaniem plastikowych kubeczków.

Dzieci 5 i 6 latnie kompletowały strój krakowianki i krakowiaka przebierając w niego kolegów. W tym czasie dzieci młodsze z grupy I i II wyszukiwały obrazka przedstawiającego czapkę krakowską i kolorowały go. Zadania przeplatane były zabawami przy muzyce regionalnej.

Na zakończenie wybrane dzieci przy muzyce zbierały z dywanu gołąbki, liczyły je i w nagrodę otrzymały cukierki - galaretki z miejscowego zakładu "Wawel".


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: przedstawienia przedszkolne (wewnętrzne) | konkurs wiedzy | konkurs | zabawy dydaktyczne ]
31 stycznia 2014 r. "Czarodziejski młynek" dla przedszkolaków
[] Dzieci z grupy IV zaprosiły swoje koleżanki i kolegów z przedszkola, a także dzieci Przedszkola i Szkoły Specjalnej Nr 6 na przedstawienie "Czarodziejski młynek" w oparciu o "Legendę o czarodziejskim młynku z Wieliczki" Wandy Chotomskiej. Gra aktorów bardzo się podobała, a dziewczynki tańczące z wstążkami poproszono o bis.

Brawo młodzi aktorzy!


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: przedstawienia przedszkolne (wewnętrzne) | teatr (ogólnie) ]
29 stycznia 2014 r. Zabawa karnawałowa
[] Jak tradycja każe - w karnawale czas na bale.

Przedszkolaki zmieniły się wczoraj w księżniczki, wróżki, motylki i inne zwierzątka oraz bohaterów różnych bajek.

Dzieci bawiły się przy muzyce, którą dobrze znają z radia i telewizji, a tańce przeplatane były zabawami i konkursami.

Wspólna zabawa dostarczyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem balu.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: bale | karnawał ]
27 stycznia 2014 r. Dzień Babci i Dziadka, gr. IV
[] Dzieci przedstawiły legendę "Czarodziejski młynek".

(Dziękujemy pani Agnieszce, nauczycielce z Przedszkola i Szkoły Specjalnej Nr 6, za zdjęcia.)


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: dzień babci i dziadka ]
26 stycznia 2014 r. Dzień Babci i Dziadka, gr. III
[] Dziadkowie z grupy III obejrzeli Rzepkę. Zapraszamy do albumu.

(Autorem zdjęć jest mama Gabrysi G., dziękujemy.)


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: dzień babci i dziadka ]
25 stycznia 2014 r. Dzień Babci i Dziadka, gr. II, cz. 2
[] (patrz poprzedni wpis, cz. 1)

(Autorem zdjęć jest mama Joasi M., dziękujemy.)


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: dzień babci i dziadka ]
25 stycznia 2014 r. Dzień Babci i Dziadka, gr. I
[] (Autorem zdjęć jest mama Olgi G., dziękujemy.)


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: dzień babci i dziadka ]
22 stycznia 2014 r. Dzień Babci i Dziadka w grupie II
[] Dzień Babci i Dziadka to jedno z najmilszych świąt obchodzonych w przedszkolu. Z tej okazji dzieci przygotowały w grupach przedstawienia i inscenizacje podczas, których recytowały wiersze, śpiewały i tańczyły.

Grupa II przygotowała inscenizację "Herbatka dla babci i dziadka". W przedstawieniu wykorzystano elementy folkloru krakowskiego - piosenkę Krakowiaczek jeden, przy której dzieci tańczyły krakowiaka i przyśpiewkę Wyleciał ptaszek z Łobzowa.

Na koniec wszstkie dzieci złożyły babciom i dziadkom życzenia, wręczyły upominki, a także zaprosiły na herbatkę i ciasto upieczone przez rodziców.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: dzień babci i dziadka ]
20 stycznia 2014 r. Zabawy gliną - warsztaty ceramiczne
[] W poniedziałek wszystkie przedszkolaki wzięły udział w warsztatach ceramicznych. Dzieci ugniatały glinę, robiły wałeczki i kuleczki, by na koniec powstała piękna praca. Były to wspaniałe zajęcia rozwijające sprawność manualną maluchów. Efekty końcowe będzie można obejrzeć, gdy prace wyschną, zostaną pomalowane i wypalone w piecu.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: warsztaty | warsztaty ceramiczne ]
13 stycznia 2014 r. Spotkanie z uczniami klasy IA
[] Dzieci z grupy III gościły dzisiaj uczniów klasy IA Szkoły Podstawowej nr 37. Dla swoich gości przedstawili Jasełka podczas, których wspólnie śpiewali kolędy i pastorałki. Na koniec była słodka niespodzianka, wręczenie upominków wykonanych przez uczniów i życzenia "Szczęśliwego Nowego Roku".


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: jasełka | nasi goście | szkoła (podstawowa albo średnia) | przedstawienia przedszkolne (wewnętrzne) ]
24 grudnia 2013 r. Wspólne kolędowanie - warsztaty muzyczne
[] W poniedziałek poprzedzający wigilię Świąt Bożego Narodzenia dzieci wzięły udział w warsztatach muzycznych "Wspólne kolędowanie". Przedszkolaki wysłuchały kilku kolęd i pastorałek granych na flecie prostym i kontrabasie, a następnie muzycy zaprosili dzieci do wspólnego kolędowania i grania na tamburynie.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: boże narodzenie | warsztaty | warsztaty muzyczne ]
21 grudnia 2013 r. Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce
[] W czwartek dwie grupy starszaków odwiedziły Kopalnię Soli w Wieliczce, która jet wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Do Kopalni schodziliśmy po stromych i krętych schodach. Dzieciaki musiały pokonać ponad 380 stopni. Wysiłek opłacił się, ponieważ po zejściu czekały na nas solne korytarze, komnaty i pomniki z soli, w tym m.in. Mikołaja Kopernika, popiersie Kazimierza Wielkiego, postacie św. Kingi i jej drużyny, a także postacie górników, koni i krasnali. Na długo w pamięci pozostanie imponująca kaplica św. Kingi z pięknymi żyrandolami i ołtarzem wykonanym z soli, w której górnicy gromadzili się na Mszach Świętych.

Podczas zwiedzania górnik-przewodnik oprowadzał nas po najciekawszych miejscach i opowiadał o historii kopalni oraz o pracy górników. W świat legend i tajemnic związanych z wielicką kopalnią wprowadził nas „Krasnal”. Na koniec dotarliśmy do komnaty Skarbnika kopalni, który sprawdził, czy poprawnie wykonaliśmy wszystkie powierzone nam na początku wyprawy zadania oraz wręczył pierścień Królowej.

W podziemiach znajdują się również obszerne sale, restauracje – w jednej z nich dzieci zjadły posiłek, a następnie windą górniczą wyjechaliśmy na powierzchnię. Podróż windą, która pokonała 40 pięter w niecałą minutę, była niezapomnianą atrakcją dla naszych przedszkolaków.

(Autorem zdjęć jest pan Tomasz Kraska, serdecznie dziękujemy.)


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: wycieczka | muzeum ]
21 grudnia 2013 r. Wigilia w przedszkolu
[] Jak każe tradycja, w tym roku również zasiedliśmy do wspólnej "wieczerzy wigilijnej".

Najpierw jednak dzieci z grupy III opowiedziały o tradycjach związanych z wigilią Bożego Narodzenia. Nakryły stół białym obrusem, a pod nim ułożyły siano. Nie zabrakło miejsca przy stole dla spóźnionego gościa. Pojawiła się także świeca, jako symbol życia, a na niebie zaświeciła pierwsza gwiazdka.

Najważniejsza osoba w naszej przedszkolnej rodzinie - pani Teresa Pająk, dyrektor przedszkola, odczytała fragment Ewangelii dotyczący Narodzenia Jezusa, a następnie zaprosiła wszystkich na wspólny posiłek. Nie zabrakło również kolędowania.

Przedszkolną uroczystość uświetnili zaproszeni goście - pani Ewa Świerczewska, zaprzyjaźniona psycholog, panie z Rady Rodziców oraz radny Dzielnicy XVIII - pan Mariusz Woda.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: boże narodzenie | wigilia ]
19 grudnia 2013 r. Jasełka w przedszkolu, gr. IV
[] W tym roku dzieci przedstawiły Jasełka w poszczególnych grupach.

(Część zdjęć prezentowanych w albumie wykonała p. Marczyńska, mama Mateusza z gr. IV. Dziękujemy.)


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: jasełka ]
19 grudnia 2013 r. Jasełka w przedszkolu, gr. III
[] W tym roku dzieci przedstawiły Jasełka w poszczególnych grupach.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: jasełka ]
19 grudnia 2013 r. Jasełka w przedszkolu, gr. II
[] W tym roku dzieci przedstawiły Jasełka w poszczególnych grupach.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: jasełka ]
19 grudnia 2013 r. Jasełka w przedszkolu, gr. I
[] W tym roku dzieci przedstawiły Jasełka w poszczególnych grupach.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: jasełka ]
19 grudnia 2013 r. Jasełka dla Wyjątkowych Gości
[] Nasze przedszkole współpracuje z Przedszkolem i Szkołą Specjalną Nr 6 dla dzieci z autyzmem, będącą Filią Nr 1 Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowywczego nr 4 w Krakowie.

Dwoje dzieci uczestniczy w zajęciach grupy IV, nabywając umiejętności integracyjne i komunikacyjne. Wspólnie ze starszakami przygotowały tegoroczne Jasełka, a następnie zaprosili na nie swoich kolegów z oddziałów przedszkolnych. Dzieci miały możliwość pochwalenia się zdobytymi umiejętnościami. Na zakończenie starszaki wręczyły gościom wykonane przez siebie choineczki.

To był bardzo miły dzień.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: jasełka | nasi goście ]
16 grudnia 2013 r. Teatrzyk "Co się stało ze świętym Mikołajem"
[] W poniedziałek gościł w przedszkolu "Teatr Tak" z Krakowa z przedstawieniem "Co się stało ze Świętym Mikołajem".

Zgubił się święty Mikołaj i dzieci razem z elfem wędrują po świecie, aby go odnaleźć. Po drodze przeżywają różne przygody i rozwiązują zagadki. Wspólne wysiłki zostają uwieńczone sukcesem.

Mikołaj się odnalazł. Dzięki sugestywnej grze aktorów dzieci bardzo emocjonalnie przeżywały spektakl.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: teatrzyk dla dzieci | św. mikołaj ]
15 grudnia 2013 r. Ubieramy przedszkolne choinki
[] W naszym przedszkolu zapanowała już świąteczna atmosfera. Przedszkolaki ubrały w salach choinki (na zdjęciach dzieci z grupy II), słychać dźwięki kolęd. Dzieci przygotowują się do jasełek, na które już niedługo przybędą zaproszeni goście, czyli głównie rodzice.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: boże narodzenie | jasełka ]
15 grudnia 2013 r. Słuchamy krakowskich legend
[] W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" odwiedzili nas uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 z osiedla Szkolnego w Nowej Hucie. Podczas spotkania z dziećmi z grupy III i IV czytali młodszym kolegom legendy krakowskie.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: czytanie | szkoła (podstawowa albo średnia) | nasi goście ]
9 grudnia 2013 r. Warsztaty plastyczne "Ozdoby świąteczne"
[] Przedszkolaki ze wszystkich grup wzięły dziś udział w warsztatach plastycznych "Ozdoby świąteczne". Wykonane podczas zajęć prace to niespodzianka dla rodziców na gwiazdkę.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: warsztaty | warsztaty plastyczne | boże narodzenie ]
5 grudnia 2013 r. Wizyta Świętego Mikołaja
[] Odwiedził nas dziś długo oczekiwany gość - Święty Mikołaj. W naszym przedszkolu są same grzeczne dzieci i dlatego nikomu nie zostawił rózgi, za to wszyscy otrzymali słodycze. Była też okazja do zrobienia sobie zdjęcia z Mikołajem. Trochę żal, że spotkamy się w przedszkolu dopiero za rok.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: św. mikołaj ]
1 grudnia 2013 r. Teatrzyk "Przygody Janka i złej czarownicy"
[] W piątek gościliśmy artystów Teatru Lalek „Pinokio” z Nowego Sącza z przedstawieniem "Przygody Janka i złej czarownicy". Była to przejmująca opowieść o Janku, który za swoje złe zachowanie został zamieniony w niedźwiedzia. Aby powrócić do dawnej postaci chłopiec musiał tym razem dokonać właściwych wyborów pomiędzy dobrem i złem. Dzięki temu udało mu się pokonać złą czarownicę.

Przedszkolaki przekonały się, że w życiu należy spełniać dobre uczynki i postępować właściwie, aby mieć wokół siebie dużo dobrych ludzi i przyjaciół.

Poza poruszaniem istotnych treści wychowawczych, dzieci miały okazję wysłuchać wspaniałej muzyki, podziwiać piękną, ręcznie malowaną scenografię oraz kukiełki, które w rękach profesjonalistów nabrały życia.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: teatrzyk dla dzieci | kukiełki ]
29 listopada 2013 r. "Trzy parasole" - zajęcia otwarte w gr. I
[] W środę rodzice dzieci z najmłodszej grupy uczestniczyli w zajęciach podczas, których ich małe pociechy uczyły się klasyfikować według wielkości i koloru, a także liczyć w zakresie do 3. Bawiły się również z parasolkami przy piosence "Zła pogoda", a na koniec namalowały palcami obrazek "Pada deszczyk".


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: zajęcia otwarte (dla rodziców) | matematyka ]
27 listopada 2013 r. Teatrzyk "Szewczyk Dratewka"
[] Kolejny raz dzieci miały możliwość oglądania przedstawienia w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Tym razem była to bajka pt. „Szewczyk Dratewka”. Dzieciom szczególnie podobała się postać czarownicy, kota i księcia Żabojada. Wiele emocji budziły efekty świetlne i scenografia. Przedszkolaki podziękowały aktorom brawami.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: teatr (ogólnie) ]
26 listopada 2013 r. Święto Pluszowego Misia
[] Dziś obchodziliśmy w przedszkolu Święto Pluszowego Misia. Aby uczcić ten wyjątkowy dzień dzieci przyniosły do przedszkola swoje ukochane misie. Każdy był piękny i wyjątkowy.

Dzieci prezentowały swoje przytulanki, opowiadały skąd je mają i jak mają na imię. Były tańce z misiami, zagadki o misiowych bohaterach bajek, a także okazja, by spróbować miodu - przysmaku Kubusia Puchatka.

Przedszkolaki również bardzo chętnie kolorowały obrazki ze swoimi misiaczkami, ale najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakami.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: dzień pluszowego misia ]
23 listopada 2013 r. Jesteśmy bezpieczni na drodze
[] Jak co roku, pan Artur Ryś, strażnik miejski, odwiedził dzieci w przedszkolu.

W bardzo ciekawy i przystępny sposób uczył przedszkolaków zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Wykorzystując zestaw edukacyjny „Autochodzik”, który cieszy się ogromną popularnością, nasz gość utrwalał u dzieci prawidłowe nawyki w zakresie zachowań na drogach.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: bezpieczeństwo ]
19 listopada 2013 r. Wspólna gimnastyka
[] Dzieci z grupy II i III uczestniczyły w zabawach ruchowych prowadzonych metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne. Zdaniem autorki tej metody - "wszystkie dzieci mają dwie podstawowe potrzeby - pragną poczuć się dobrze we własnym ciele (jak w domu) oraz odczuwają potrzebę nawiązywania kontaktu z innymi".

Zajęcia metodą Weroniki Sherborne stanowią element doskonałej zabawy, w którym brak elementów współzawodnictwa.

Dzieci starsze z grupy III pełniły rolę opiekunów wobec młodszych kolegów, dając im poczucie bezpieczeństwa jednocześnie samemu dobrze się bawiąc. Na początku przedszkolaki integrowały się witając się różnymi częściami ciała. Następnie była zabawa w "robienie naleśników" - czyli masażyk całego ciała, "wycieczka na kocykach", "przechodzenie przez tunel" i "pajęczynka. Wspólna zabawa wyzwoliła wśród uczestników wiele radości i śmiechu. Na pewno jeszcze kiedyś ją powtórzymy.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: gimnastyka korekcyjna | zdrowie ]
17 listopada 2013 r. Występy dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej
[] W piątek gościliśmy w przedszkolu podopiecznych Domu Pomocy Społecznej z os. Szkolnego. Przedszkolaki z grupy III i IV, nawiązując do obchodzonej 11 listopada 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, wystąpiły dla nich w programie patriotycznym "Kto ty jesteś - Polak mały".


(brak zdjęć, miniaturka z Wieczorku patriotycznego w przedszkolu)

[ Kategorie: seniorzy (występy w domu seniora) | zajęcia patriotyczne ]
14 listopada 2013 r. Zajęcia otwarte w grupie II
[] Gościliśmy dziś w przedszkolu rodziców dzieci z grupa II. Uczestniczyli oni w zajęciach otwartych, których tematem były "Zabawy matematyczne z parasolami".

Przedszkolaki wykazały się znajomością kolorów, chwaliły się umiejętnościami przeliczania do 4, stosowania pojęć "mniejszy lub większy niż...", a także położenia przedmiotów w przestrzeni.

Następnie wspólnie z rodzicami robiły parasolki z papierowych talerzyków. Okazało się, że mamy bardzo twórczych rodziców. :-) Wykonane przez nich parasolki były bardzo różnorodne i ciekawe.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: zajęcia otwarte (dla rodziców) | matematyka ]
14 listopada 2013 r. Warsztaty ceramiczne
[] Po raz pierwszy w tym roku dzieci uczestniczyły w warsztatach ceramicznych. Przedszkolaki zrobiły z gliny ozdoby świąteczne. Starszaki robiły aniołki, a dzieci młodsze Mikołaje. Po wysuszeniu i wypaleniu będzie można je obejrzeć w naszej galerii.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: warsztaty | warsztaty ceramiczne ]
13 listopada 2013 r. Teatrzyk "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków"
[] Zawitał dziś do przedszkola teatrzyk kukiełkowy "Aster" z Grybowa. Artyści zaprezentowali przedstawienie "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" na podstawie znanej baśni braci Grimm. Ciekawe kukiełki i nastrojowa muzyka powodowały bardzo żywe reakcje,a po przedstawieniu mozna było usłyszeć - "to moja ulubiona bajka". Taka reakcja maluchów to chyba najlepsze podziękowanie dla aktorów.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: teatrzyk dla dzieci ]
12 listopada 2013 r. Wieczorek patriotyczny
[] W piątek obchodziliśmy w przedszkolu święto Odzyskania Niepodległości. Do południa dzieci z grupy I i II obejrzały inscenizację przygotowaną przez starszych kolegów i dowiedziały się jak zachować się podczas słuchania hymnu narodowego.

Natomiast po południu odbył się uroczysty wieczorek patriotyczny "Kto Ty jesteś? Polak mały", na który zostali zaproszeni rodzice.

W trakcie spotkania przedszkolaki przedstawiły czas rozbioru i oswobodzenia naszej ojczyzny. Następnie wszyscy wzięli udział w quizie, w którym mogli wykazać się wiedzą o Polsce. Był też czas na wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni. Na zakończenie dzieci wraz z rodzicami wykonali chorągiewki, którymi można było dekorować mieszkania w święto Odzyskania Niepodległości.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: przedstawienia przedszkolne (wewnętrzne) | zajęcia otwarte (dla rodziców) | zajęcia patriotyczne ]
7 listopada 2013 r. Zajęcia sportowe w szkole
[] 5 listopada dzieci z grupy IV zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej Nr 88 na zajęcia sportowe. Wraz z uczniami klasy II b wzięły udział w różnorodnych zabawach i konkurencjach sportowych przygotowanych przez nauczycieli szkoły. Przedszkolaki wszystkie zadania wykonywały z zaangażowaniem i zadowoleniem - poradziły sobie z nimi równie dobrze jak uczniowie. :) Pierwsza "lekcja szkolna" za nami - było przyjaźnie i wesoło.

Za zaproszenie i miłe przyjęcie - dziękujemy nauczycielom szkoły.


(zdjęcia Szkoły Podstawowej nr 88, kliknij miniatukę)

[ Kategorie: adaptacja szkolna | sport (zawody sportowe) | szkoła (podstawowa albo średnia) ]
30 października 2013 r. Warsztaty "Leon i jego przyjaciele"
[] Dzieci z grupy III i IV wzięły udział w warsztatach społecznych zatytułowanych "Leon i jego przyjaciele". Celem zajęć było kształtowanie postaw akceptacji i tolerancji w stosunku do ludzi niepełnosprawnych.

Dzieci słuchały książki "Leon i jego niezwykłe spotkania", poprzez zabawę uczyły się zachowania w stosunku do ludzi niepełnosprawnych, oglądały książkę pisaną alfabetem Braille'a, a także poznały w języku migowym "dzień dobry". Na zakończenie kolorowały kolorowanki "Zabawy integracyjne".

Zajęcia prowadzili animatorzy Fundacji VERBA.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: warsztaty | warsztaty społeczne ]
28 października 2013 r. Wystawa zwierząt
[] W piątek 25 października, dzieci z grupy IV zwiedziły wystawę zwierząt zorganizowaną przez Szkołę Podstawową nr 37. Uczniowie opowiadali ciekawostki o hodowanych zwierzętach i odpowiadali na pytania przedszkolaków. Dzieci poznały tchórzofretkę, chomiki, świnki morskie, rybki akwariowe, papużkę, żółwie lądowe i wodne oraz żabki. Przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt pokazał i opowiedział o wężu zbożowym.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: zwierzęta | wycieczka | szkoła (podstawowa albo średnia) ]
24 października 2013 r. Warsztaty muzyczne "Tańce polskie"
[] Po raz kolejny odwiedzili nas muzycy z Agencji Artystycznej „Muzyczne laboratorium”, którzy zaprezentowali dzieciom - Poloneza, Mazura, Krakowiaka, Kujawiaka i Oberka, czyli polskie tańce narodowe.

Przedszkolaki poznały podstawowe kroki i figury tych tańców oraz próbowały je zatańczyć i pobawić się przy muzyce. Nasi goście przybliżyli dzieciom również krótką historię i genezę polskich tańców narodowych.

Spotkanie z muzykami i żywy kontakt z muzyką sprawił wszystkim przedszkolakom dużo radości.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: warsztaty | warsztaty muzyczne | muzyka ]
22 października 2013 r. Jesienne warsztaty plastyczne
[] Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach plastycznych. Wykonały różne dary jesieni - owoce i grzyby. Ich prace można obejrzeć w albumie Wydarzenia.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: warsztaty | warsztaty plastyczne ]
18 października 2013 r. Zajęcia aerobiku
[] W czwartek, dzieci z grupy IV, odwiedziła zaprzyjaźniona już z nimi mama Dawida. Zaprosiła przedszkolaków do wspólnego aerobiku. Ćwiczenia były prowadzone przy wesołej, szybkiej muzyce. Dzieci chętnie ćwiczyły starając się dokładnie naśladować mamę Dawidka. Brawami podziękowały za ciekawe zajęcia.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: zajęcia gościnne (nauczają rodzice) | gimnastyka korekcyjna ]
18 października 2013 r. Zapasy na zimę
[] W środę dzieci z gr IV uczyły się robić przetwory na zimę. Przyniesione z domu owoce samodzielnie myły, obierały plastikowymi nożami, kroiły, wkładały do słoików i zalewały wodą z cukrem. Owoce, które nie zmieściły się do słoików dzieci z apetytem zjadły. Po pasteryzacji w kuchni przetwory ustawiły w spiżarni w kąciku przyrody. Na pewno będą smakowały w zimie przygotowane kompoty i powidła śliwkowe.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: kącik przyrody | zdrowie ]
11 października 2013 r. Z wizytą w "Pałacu Krzysztofory"
[] W czwartek dzieci z gr. IV wybrały się na wycieczkę do Pałacu Krzysztofory, gdzie brały udział w warsztatach teatralnych "Legendy krakowskie" - Legenda o smoku wawelskim. Dzieci wysłuchały ilustrowanej legendy, odegrały scenki, a na koniec kolorowały postacie z legendy.

W pałacu przedszkolacy oglądali makietę Barbakanu wraz z przylegającymi murami obronnymi Krakowa oraz zbroje i broń rycerską.

W drodze do przedszkola dzieci zobaczyły Sukiennice, Ratusz, Kościół Mariacki, pomnik Adama Mickiewicza, Bramę Floriańską i Barbakan. Kupiły pamiątkowe gliniane ptaszki.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: warsztaty | warsztaty teatralne | wycieczka ]
10 października 2013 r. Warsztaty muzyczne - Kraków, muzyczny spacer
[] Podczas zajęć dzieci wybrały się na muzyczny spacer po Krakowie. Najpierw usłyszały hejnał grany na trąbce, a następnie przyśpiewki i pieśni krakowskie. Muzycy odkryli przed nimi tajemnice jakie kryje w sobie flet picolo - instrument dęty drewniany i trąbka - instrument dęty blaszany.

Dzielne przedszkolaki miały również okazję zaprezentować swoje umiejętności taneczne w skocznym krakowiaku i dostojnym walczyku.

Spotkanie uwrażliwiło i pokazało dzieciom piękno muzyki przygotowując młodych słuchaczy do jej właściwego odbioru oraz wzbogaciło ich wiedzę na temat naszego pięknego Krakowa.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: warsztaty muzyczne | warsztaty | muzyka ]
10 października 2013 r. Migawki z pasowania
[] Otrzymaliśmy kilka zdjęć od taty Kuby S. z grupy III. Prezentują one przebieg uroczystości pasowania w kolejności chronologicznej. Zapraszamy do galerii wydarzeń, a tacie Kuby bardzo dziękujemy.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: adaptacja przedszkolna | pasowanie na przedszkolaka ]
9 października 2013 r. Pasowanie na przedszkolaka
[] Wczoraj odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość przyjęcie do grona przedszkolaków miała również na uwadze integrację nowo przybyłych dzieci, ich rodziców oraz pracowników przedszkola.

Na początku dzieci przedstawiły krótki program artystyczny, za który zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania - uroczyste przyrzeczenie i dotknięcie pawim piórem. Następnie wodzirej zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy w ogrodzie. Na smakoszy czekały pyszne ciasta przygotowane przez rodziców.

Zabawa trwała do późnych godzin popołudniowych.

Uroszystość uświetnili swoją obecnością również radni Dzielnicy XVIII w osobach Przewodniczącego Rady Dzielnicy XVIII, pana Stanisława Moryca (pierwszy z prawej), oraz członka Zarządu pana Mariusza Wodę (po lewej).


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: adaptacja przedszkolna | pasowanie na przedszkolaka ]
29 września 2013 r. Teatrzyk "Wyprawa do Ekolandii"
[] Czy to luty, czy też maj, o przyrodę zawsze dbaj! - to główne hasło teatrzyku w wykonaniu aktorów Agencji Artystycznej "Impresarium" z Krakowa.

Dwaj przyjaciele zajączek i dzik uczyli dzieci jak dbać o przyrodę, a przebiegły lis chciał im w tym przeszkodzić. Dzięki radom mądrej sowy udało się go przechytrzyć. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w przedstawieniu często podpowiadając aktorom co powinni zrobić. Na zakończenie przedszkolaki rozwiązały rebusy utrwalając widzę o tym, w jaki sposób dbać o swoje środowisko.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: teatrzyk dla dzieci | ekologia ]
21 września 2013 r. "Odkrywamy czystą Polskę"
[] "Odkrywamy czystą Polskę" - pod takim hasłem przebiegała tegoroczna akcja Sprzątania Świata, do której włączyło się nasze przedszkole.

Przedszkolaki ubrały rękawiczki ochronne, wzięły worki i ruszyły sprzątać najbliższe otoczenie - nasz ogródek przedszkolny. I co odkryliśmy? W naszym ogródku nie ma odpadów. Poczuliśmy dumę z siebie, że potrafimy dbać o nasze otoczenie. Tylko "Pani Jesień" dała znać, że jest tuż, tuż, bo przykryła nasz trawnik suchymi liśćmi i gałązkami. Wzięliśmy więc grabki i pełni zapału posprzątaliśmy liście i gałązki do worków.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: ekologia | ogródek przedszkolny ]
20 września 2013 r. Zajęcia z pierwszej pomocy
[] Gościliśmy dzisiaj w przedszkolu wolontariuszy Służby Maltańskiej. Na spotkanie każde dziecko przyniosło ulubionego misia. Razem z nim przedszkolaki uczyły się udzielać pierwszej pomocy gdy zdarzy się wypadek, a w pobliżu nie będzie osób dorosłych.

Celem tych zajęć było oswojenie i nauczenie dzieci podstawowych czynności związanych z pierwszą pomocą. Nawet młodsze przedszkolaki już wiedzą jaki numer wybrać, aby dodzwonić się na pogotowie, jak zrobić masaż serca oraz jak opatrzyć niewielką ranę.

Kształtowanie odpowiednich zachowań i postaw w dzieciństwie z pewnością zaprocentuje w dorosłym życiu.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: bezpieczeństwo ]
12 września 2013 r. Cykloedukacja - warsztaty dla dzieci
[] Dzieci 5 i 6 letnie wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez animatorów Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów. Podczas warsztatów utrwaliły sobie zasady ruchu drogowego, szczególnie dotyczące pieszych i rowerzystów. Dowiedziały się o korzyściach wynikających z podróżowania rowerem. Zdobyte wiadomości wykorzystały w zabawie "Ruch uliczny". Zarówno "piesi" jak i "kierujący" pojazdami spisali się bardzo dobrze.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: bezpieczeństwo | warsztaty | warsztaty edukacyjne ]
5 września 2013 r. Pierwsze dni w przedszkolu
[] Dobiega końca pierwszy tydzień pobytu dzieci w naszym przedszkolu. Korzystając z ładnej pogody, przedszkolaki bawiły się w ogródku przedszkolnym oraz były na pierwszym spacerze. Poza tym, przebywając i bawiąc się razem w salach poznają koleżanki i kolegów oraz zasady obowiązujące w grupach przedszkolnych. Na twarzach nie widać łez oraz tęsknoty za mamą i tatą. Często za to gości uśmiech.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: adaptacja przedszkolna | ogródek przedszkolny | przedszkolne zabawy ]