* strony zaktualizowane

Dni Nowej Huty 2013
Modernizację schodów
Modernizację chodnika
[ Strona główna / Internet - Pinterest ]Aktualizacja: 7 marca 2013 r.

Witamy serdecznie w kolejnym serwisie internetowym.

Według Wikipedii, Pinterest jest serwisem społecznościowym, przeznaczonym do kolekcjonowania i porządkowania zebranych materiałów wizualnych..

Prawda, ale niepełna. Na przykład wszystkie zgromadzone zdjęcia odsyłają do stron oryginalnych, co oznacza, że możemy trafić na wspaniały artykuł tłumaczący krok po kroku (z ilustracjami!) jak daną rzecz można wykonać. Wspaniała rzecz dla nauczycielek szukających inspiracji i gromadzących materiały do wykorzystania we własnej pracy.

Powie ktoś, że takie możliwości prezentowały już Google Search (web + images) oraz chomiki.pl (dygresja: niesłusznie atakowany za naruszanie praw autorskich, to jego użytkownicy tak robią, a nie serwis per se). Tylko, że z google'a albo chomika trzeba informacje wydobyć/przetworzyć samemu, a w Pintereście już to ktoś za nas zrobił.

Pinterest może gromadzić również informacje tekstowe jedynie "opatrzone" zdjęciem. Zachęcam do przeczytania ciekawego tekstu z Newsweek.pl Pinterest.com - przeczytaj zanim wejdziesz. Tylko proszę pominąć zabawne i złośliwe wycieczki autora w kierunki konsumpcji. ;-) A gdy postaramy się przeczytać artykuł pod kątem prac plastycznych, to wtedy z pewnością Pinterest ujawni się w korzystniejszym świetle. :-)

Dla Państwa wygody wyszukałem (admin) w Internecie kilka tekstów opisujących Pinterest. Ostrzegam, iż nie wszystko co podrzuca google w tym zakresie warto czytać. Coż, opinie bywają subiektywne, niestety, czasem za bardzo.

1) Pinterest – przewodnik dla początkujących
2) Pinterest idzie drogą YouTube'a
3) Pinterest.com - przeczytaj zanim wejdziesz
4) Wszystko o: pinterest (zestaw tekstów z http://info.technologie.gazeta.pl)

Pinterest nie będzie dublował treści WWW. Proszę go traktować na razie jako nasz przedszkolny eksperyment w zakresie nowych technik informatycznych. A to, jak bardzo może być przydatny, pokazują adresy na stronie Dla nauczycieli (w dziale Hiperłącza) oraz prywatna kolekcja prowadzącej WWW (poniżej, drugie zdjęcie).

Dobrym przykładem wykorzystania techniki oferowanej przez Pinterest jest prywatne konto nauczycielki prowadzącej przedszkolne WWW - pani Jolanty Pawełczyk. Proszę kliknąć zdjęcie poniżej.