* strony zaktualizowane

Dni Nowej Huty 2013
Modernizację schodów
Modernizację chodnika
[ Strona główna / Dokumenty elektroniczne ]Aktualizacja: 18 stycznia 2013 r.

Postać elektroniczna dostarczanych tekstów

Bardzo prosimy o dostarczanie wierszy, książeczek i innych prac w postaci elektronicznej. Nie możemy przepisywać odręcznych tekstów, nikt nie ma na to czasu.

Najlepiej teksty wierszyków zapisać w formacie TXT (lub formacie dokumentów, np. ODT, DOC, DOCX, RTF, itp.), a rysunki jako JPG. Koniecznie osobno!

W przypadku książeczek teksty każdej ze stron prosimy umieścić w osobnych katalogach np. strona_1, strona_2, itd., a potem całość spakować do postaci pliku ZIP i przesłać na nasz elektroniczny adres pocztowy w postaci załącznika. Dzięki temu łatwo będzie je scalić w jedną postać i zamienić na wielostronicowy dokument PDF.

Można również stworzyć PDF samemu, korzystając z dowolnego pakietu Office - Microsoft Office, lub bezpłatnych LibreOffice, albo Apache OpenOffice (opisy w Wikipedii - LibreOffice, Apache OpenOffice) i ich modułów procesora tekstów (odpowiednio - Word, Writer, oraz Writer). Wystarczy na stronach dokumentu tekstowego umieścić tekst z rysunkami, zapisać jako dokument, a potem wyeksportować do postaci PDF.

1. Jak stworzyć dokument w postaci PDF opisano m.in. w dokumentacji Microsoft Word Zapisywanie pliku jako pliku PDF.

2. Proszę również obejrzeć film na ten temat w serwisie YouTube, czyli Jak Stworzyć Dokument PDF w OpenOffice. Nawiasem pisząc, PDF-y można tworzyć w każdym(!) "ofisie" - Microsoft Office, LibreOffice i Apache OpenOffice! Na filmie autor posługuje się starszą wersją OpenOffice, ale do dzisiaj nic się w tym zakresie nie zmieniło.

Prosimy nie zapominać o tytule utworu, korekcie ortograficznej(!) i interpunkcji. :-)

Prace w formie elektronicznej prosimy przesyłać na adres przedszkola przedszkole102@gmail.com. Można je również przynieść nagrane na płytach kompaktowych CD (lub DVD), albo zapisane w urządzeniach pamięci podręcznej, popularnie zwanych "pendrajwami".