[ Strona główna / ] Aktualizacja: 16 października 2023 22:30

16 października 2023 Odpowiedni ubiór dziecka do przedszkola

Bardzo prosimy, aby dzieci w każdej grupie na co dzień przychodziły do przedszkola w wygodnym ubraniu, niekrępującym swobody ruchów dziecka. Najlepiej, aby dzieci były ubierane "na cebulkę" tak, by mogły rozebrać się do krótkiego rękawka podczas zajęć i zabaw ruchowych, tanecznych czy rytmicznych, kiedy mogą się przegrzać jeśli ubrane są zbyt grubo, bez możliwości rozebrania się do lżejszej warstwy.

Prosimy również, żeby dziewczynki nie nosiły do przedszkola zbędnych ozdób typu bransoletki, naszyjniki, pierścionki, opaski na włosy z wystającymi elementami itp. Często ozdoby takie zagrażają bezpieczeństwu dzieci podczas zabaw, a podczas zajęć stanowią element rozpraszający innych i siebie, utrudniający skupienie uwagi dziecka, jak również mogą ulec zniszczeniu lub się zgubić.