RUS | GER | ENG
RSSlogo Krakowa

[ Strona główna / Wydarzenia ] Aktualizacja: 22 maja 2019 21:01

22 maja 2019 XXII Przegląd Twórczości Artystycznej Grup Przedszkolnych i Teatrzyków Rodzinnych "Brzechwałki" - Gr. III
[]
Zobacz galerię

dzieci z grupy III wzięły udział w XXII Przeglądzie Twórczości Artystycznej Grup Przedszkolnych i Teatrzyków Rodzinnych "Brzechwałki" 2019.

 

Dzieci przedstawiły "Bajkę o Koziołku" na podstawie wiersza J.Porazińskiej. Dzieci pięknie wystąpiły, widać było luz i swobodę z jaką odgrywały swoje role.

 

Po występie Jury udało się na obrady a dzieci wzięły udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorkę.

 

Jury w składzie:
Mariola Kozak - kierownik Działu Doskonalenia i Doradztwa MCDN Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie
Barbara Szałapak - aktorka Teatru Ludowego w Krakowie
Wiktoria Federowicz - muzyk, pedagog.

 

na podstawie poniższych kryteriów:

 

- ogólny wyraz artystyczny
- dobór repertuaru
- adaptację sceniczną
- kulturę słowa
- umiejętności aktorskie
- choreografię
- umuzykalnienie
- zaangażowanie uczestników we współtworzenie prezentacji scenicznej

 

przyznało naszym wspaniałym aktorom I miejsce.

 

Nagrodą za I miejsce jest wyjście do Teatru Groteska na przedstawienie teatralne "Brzydkie Kaczątko".

 

Jesteśmy dumne z naszych przedszkolaków.

 

Tacie Natalki dziękujemy za przewiezienie dekoracji i rekwizytów do konkursu!20 maja 2019 Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci Przedszkolnych - Gr. IV
[]
Zobacz galerię

Dzieci z grupy IV wzięły udział w XIV Nowohuckim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Dzieci Przedszkolnych „70 lat Nowej Huty”, który odbył się w Domu Kultury im. C. K. Norwida na os. Górali.

 

Starszacy wystąpili z montażem słowno- muzycznym pt. „Legenda o Wandzie”. Dzieci zostały nagrodzone brawami, otrzymały dyplom za udział w przeglądzie oraz dwa zestawy zabawek dla swojej grupy.

 

Julia z grupy III otrzymała indywidualną nagrodę za zajęcie II miejsca w konkursie plastycznym „Nowa Huta – tu mieszkam, tu marzę”. Gratulujemy.9 maja 2019 Opis projektu "Jajko" realizowanego w naszym przedszkolu w Gr. III w dniach 15.04-25.04 19r
[]
Zobacz galerię

Dzieci z grupy III pracowały metodą projektu zajmując się tematem „Jajko”. Temat wynikł z zainteresowania dzieci ptakami  i zbliżającymi się  Świętami Wielkanocnymi. Przed przystąpieniem do projektu zwróciłyśmy się również do rodziców o pomoc w jego realizacji. Czas trwania projektu 15.04 - 25.04 19r.

...czytaj więcej

29 kwietnia 2019 Przedstawienie teatru Eden "Zagubiona owieczka"
[]
Zobacz galerię

W poniedziałek  gościliśmy aktorów teatru Eden z Wieliczki, którzy w bardzo interesujący sposób przedstawili nam przypowieść ewangeliczną o zagubionej owcy.

 

Przedszkolaki z zaciekawieniem śledziły losy pasterza, który pomimo posiadania licznego stada, bez zawahania wyruszył na poszukiwanie małej, zagubionej  owieczki. Dzieci włączyły się w poszukiwania, doradzały pasterzowi, jak można spróbować ją odnaleźć.

 

Świetna gra aktorska,  dobry kontakt aktorów z widownią, poczucie humoru, oprawa muzyczna przedstawienia, scenografia i wykorzystane rekwizyty bardzo się wszystkim podobały.26 kwietnia 2019 Występy z okazji Dni Ziemi - Gr. III
[]
Zobacz galerię

Dzieci z grupy III wystąpiły na scenie w Alei Róż na obchodach Dni Ziemi. Przedszkolacy zaprezentowali przedstawienie słowno - muzyczne pt. „Wiosna nad zalewem”, za które otrzymali sadzonki kwiatów.

 

Po występie zwiedzaliśmy namioty wystawowe przygotowane przez instytucje promujące ekologię.