RUS | GER | ENG
RSSlogo Krakowa

[ Strona główna / Wydarzenia ] Aktualizacja: 12 września 2019 20:01

12 września 2019 Piknik sportowy - Gr IVA i IVB
[]
Zobacz galerię

Dzieci z  grupy IV A i IV B uczestniczyły w pierwszym w nowym roku szkolnym wydarzeniu jakim był Piknik sportowo- rekreacyjny na stadionie sportowym MOS Kraków Wschód.

 

W pierwszej części przedszkolaki korzystały z atrakcji takich jak: skoki na trampolinie, zjeżdżały na dmuchanej zjeżdżalni, strzelały z łuku, uczyły się rzutu piłką do kosza.

 

Następnie po krótkiej przerwie i nawodnieniu organizmu dzieci pokonywały tor przeszkód,    w którym wszyscy wykazali się dużą zwinnością i szybkością.

 

Na koniec każde dziecko dostało lizaka oraz breloczek- odblask z nazwą klubu sportowego.25 czerwca 2019 Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń - Gr. IV
[]
Zobacz galerię

Dzieci z IV grupy pojechały do Ogrodu Doświadczeń. Wzięły tam udział w warsztatach         o gęstości   pt. „Gumisiowy sok”.  Każde dziecko wykorzystując różną gęstość cieczy  samodzielnie wykonało trójkolorowy napój (gumisiowy sok) . Po warsztatach Pani Sylwia zaprosiła dzieci do zwiedzania Ogrodu. Przedszkolaki miały okazję eksperymentować, badać i odkrywać prawa fizyki.19 czerwca 2019 Wycieczka do Parku Edukacji Globalnej - Wioski Świata
[]
Zobacz galerię

Dzieci z grupy III i IV wybrały się na wycieczkę do Parku Edukacji Globalnej - Wioski Świata.

 

Miały okazję zobaczyć sześć osad z różnych części świata: tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Dzieci wędrowały przez wioski ukazujące sposób życia w poszczególnych rejonach świata. Podczas zwiedzania każdej z chat miały okazję oglądać zdjęcia, egzotyczne stroje, przybory codziennego użytku, dzięki czemu poszerzały swoją wiedzę.

 

Grupa III szerzej zapoznała się z życiem i kulturą Indian Ameryki Północnej, a grupa IV przeniosła się do peruwiańskiej wioski. W tętniącej życiem szkole uczestniczyli w lekcji hiszpańskiego, słuchali peruwiańskiej muzyki i grali na ciekawych instrumentach.

 

Dzieci zmęczone, ale pełne wrażeń wróciły do przedszkola.19 czerwca 2019 Wycieczka do Magicznego Domku - Gr. I i II
[]
Zobacz galerię

Dzieci z grupy I i II były na wycieczce w Magicznym Domku w malowniczo położonej miejscowości Głogoczów na południu Krakowa.

 

Na miejscu powitały nas panie animatorki i zaprosiły do wspólnej zabawy. Każda grupa zwiedzała Zaczarowany Ogród  oraz Magiczny Domek. Wejście do ogrodu…. przez zjeżdżalnię.

 

Po przejściu przez Zaczarowany Ogród i wykonaniu różnych zadań (m.in. skoki na trampolinie, toczenie beczki, przejście po drabince..) przyszedł czas na chwilę odpoczynku  i odkrywanie tajemnic Magicznego Domku…

 

Już od wejścia czary- małe drzwiczki- nie do wiary! Kto w nie wejdzie, a kto nie? Każdy kto ma wyobraźnię! W środku… zabawki, które mają sto lat! Kolorowe kamieniczki, kryjące tajemnicze zabawki, Kącik Babci Leokadii z lalkami z porcelany, żołnierzykami z drewna, oraz pacynkami, ponadto Domek Misiów oraz Magiczne Drzewo…

 

A na koniec dla wytrwałych Strefa Frajdo czyli…. Magiczny plac zabaw, na którym dzieci mogły się wyszaleć do woli!

 

Piękna pogoda towarzyszyła nam do końca, po sprawdzeniu każdego zakątka i odkryciu każdej tajemnicy, wyruszyliśmy do naszego Przedszkola.18 czerwca 2019 Pożegnanie starszaków
[]
Zobacz galerię

W naszym przedszkolu odbyła się wzruszająca uroczystość pożegnania starszaków.

 

Po przywitaniu przedszkolaków i rodziców przez panią dyrektor,  dzieci z grupy IV pożegnały się z pracownikami przedszkola i młodszymi rówieśnikami  przedstawieniem pt. „Znów miną rok - żegnamy przedszkole”. Zaprezentowane piosenki, instrumentacje muzyczne i wiersze nagradzane były przez widzów brawami. Następnie dzieci z grupy III pożegnały absolwentów przedszkola przedstawieniem pt. „Żegnaj przedszkole” i wręczyły kolegom wykonane przez siebie upominki.

 

Na zakończenie absolwenci naszego przedszkola otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki. Życzymy wszystkim udanych wakacji i sukcesów w szkole.