RUS | GER | ENG
RSSLogo Nowej Huty

Wspomogła finansowo:
Piknik rodzinny 2013
Dni Nowej Huty 2013
Modernizację schodów
Modernizację chodnika
[ Strona główna / Wydarzenia ] Aktualizacja: 10 maja 2018 16:20

10 maja 2018 Warsztaty przyrodnicze: "Przczoła, osa, trzmiel"
[]
Zobacz galerię

W przedszkolu odbyły się warsztaty przyrodnicze nt. „Pszczoła, osa, trzmiel” prowadzone przez Wesoły Uniwersytet.

 

Dzieci poznały różnice pomiędzy pszczołą, osą i trzmielem. Dowiedziały się w jaki sposób pszczoły wytwarzają miód oraz wosk, jak funkcjonuje cały ul.

 

Poznały też ciekawostki z życia os- jak budują swoje gniazdo, obejrzały krótki filmik na ten temat. Dowiedziały się też o trzmielach i ich zwyczajach.

 

Na koniec odbył się konkurs wiedzy o poznanych owadach, a nagrodą były pamiątkowe naklejki.27 kwietnia 2018 Konkurs ekologiczny w przedszkolu
[]
Zobacz galerię

Na podsumowanie tygodnia ekologicznego, w przedszkolu odbył się konkurs nt. „Przedszkolak mały i duży przyrodzie służy” z udziałem wszystkich grup.

 

Dzieci odgadywały zagadki o tematyce przyrodniczej oraz brały udział w różnych konkurencjach zręcznościowych i konkursach wiedzy przyrodniczej. Każda grupa zaprezentowała też przygotowaną piosenkę. Za każde zadanie grupy miały przyznawane punkty. Wszystkie grupy walczyły bardzo dzielnie, a po przeliczeniu punktów zwycięzcami okazały się 5- latki z grupy III.

 

Wszystkie dzieci za udział w konkursie otrzymały kolorowanki „Wiosenna książeczka”.24 kwietnia 2018 Happening ekologiczny
[]
Zobacz galerię

Dziś wszystkie grupy z naszego przedszkola przeszły w marszu ekologicznym dookoła zalewu w Nowej Hucie. Dzieci przygotowały wcześniej transparenty, kwiaty, i inne ozdoby z surowców wtórnych, które miały przypominać wszystkim ludziom napotkanym po drodze o szacunku i potrzebie ochrony przyrody.23 kwietnia 2018 Teatr lalkowy z Wrocławia pt. "Dzidzia"
[]
Zobacz galerię

Dzieci ze wszystkich grup obejrzały przedstawienie Teatru Trakt z Wrocławia pt. „Dzidzia”.

 

Głównymi bohaterami jest dwoje miłych, wesołych i zabawnych marionetek o imieniu Zuzanka oraz Czarek, którym towarzyszą także inne postacie. Zuzanka postanawia spotkać się z Wroną, Kaczką oraz Psem, aby dowiedzieć się, jak może bawić się z tytułową Dzidzią. W uzyskaniu odpowiedzi na to ciekawe pytanie Zuzanki stara się pomóc jej przyjaciel Czarek.

 

Dzieci żywo reagowały na zawarty w przedstawieniu humor słowny i sytuacyjny, a perfekcyjna animacja lalek przesądzała o atrakcyjności spektaklu.18 kwietnia 2018 Przegląd muzyczny "Muzykowanie u C. Orffa" - Gr. IV
[]
Zobacz galerię

Dzieci z grupy IV brały udział w przeglądzie muzycznym organizowanym przez Przedszkole nr 46 im. C. Orffa na Skarpie.

 

Starszaki z naszego przedszkola dyrygowały wiosenną orkiestrą do utworu J. S. Bacha pt. „Musette”. Za udział w przeglądzie wszystkie przedszkola otrzymały dyplomy i statuetki.