RUS | GER | ENG
RSSlogo Krakowa

[ Strona główna / Wydarzenia ] Aktualizacja: 18 października 2020 21:27

18 października 2020 Podsumowanie projektu "Marchewka" realizowanego w Gr. II w dniach 28.09 - 05.10.2020r
[]

Dzieci z grupy II pracowały metodą projektów zajmując się tematem „Marchewka”. Starałyśmy się zaproponować dzieciom temat, który będzie prosty, ciekawy i zachęci je do spożywania tego warzywa.

 

Zajęcia i zabawy prowadzone metodą projektu sprzyjają nabywaniu przez dzieci nowych doświadczeń, nowej wiedzy, rozbudzają aktywność, odwagę, umiejętność współpracy i współdziałania, pobudzają do samodzielnego dochodzenia do wiedzy. Czas trwania projektu 28.09 - 05.10.2020r.

...czytaj więcej

15 października 2020 Światowy Dzień Mycia Rąk
[]

W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Mycia Rąk. Akcja ta została ustanowiona w 2008 roku przez ONZ. Celem jej jest uświadomienie społeczeństwu na całym świecie, jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami.

 

W tym roku do akcji włączyło się również nasze przedszkole. Wszystkie zabawy i zajęcia koncentrowały się wokół hasła „Czyste ręce - zdrowia więcej”. Dzieci utrwaliły etapy prawidłowego mycia rąk.

 

W grupie III oglądnęły teatrzyk pt. „Chcę mieć czyste ręce” i program na tablicy multimedialnej objaśniający sposób prawidłowego mycia rąk. W grupach II i IV wykonały doświadczenia pt. „Czy mydło poradzi sobie z brudem”, oraz „Kiedy mydło szybciej się rozpuści”.

 

W grupie I prowadziły zabawę badawczą z brokatem pt. „Jak przenoszą się wirusy”.

 

Bawiły się również przy piosence „Mydło lubi zabawę”. Oglądały preparaty do mycia rąk i wysuwały wnioski, które są najskuteczniejsze. Oglądały ilustracje wirusów i bakterii znajdujących się na rękach. Wykonały plakaty, rysunki i prace graficzne utrwalające zdobyte umiejętności.

 

Zdjęcia z wydarzenia:

Światowy dzień Mycia Rąk - Gr. I

Światowy dzień Mycia Rąk - Gr. II

Światowy dzień Mycia Rąk - Gr. III

Światowy dzień Mycia Rąk - Gr. IV

 23 września 2020 Dzień przedszkolaka 2020
[]

W środę świętowaliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

 

Wszyscy otrzymali imienne bilety wstępu na tę imprezę, która rozpoczęła się obejrzeniem przedstawienia z cyklu spektakli Festiwalu FOTEL.

 

Następnie dzieci uczestniczyły w atrakcjach przygotowanych w swoich grupach.

 

Starszaki tańczyły energetyczną „Zumbę” przy muzyce, potem przyszedł czas na zabawy w ogrodzie. Dzieci z grupy III zaczęły od zabawy tropiącej. Młodsze grupy puszczały bańki mydlane. Wszyscy bawili się wesoło w zabawy integracyjne z chustą animacyjną. Były również konkurencje sportowe i tory przeszkód, kopanie piłką do bramki czy rzuty piłką do kosza.

 

Na koniec dzieci otrzymały słodką niespodziankę, a w ciągu całego dnia nie zabrakło zdrowych przekąsek w postaci różnych owoców.

 

Z okazji Dnia Przedszkolaka życzymy wszystkim dzieciom spełnienia marzeń, uśmiechu na twarzy i dobrej zabawy przez cały rok!

 

Zobacz galerie:

 

Dzień przedszkolaka - Gr. I

Dzień przedszkolaka - Gr. II

Dzień przedszkolaka - Gr. III

Dzień przedszkolaka - Gr. IV

 1 września 2020 ROK PRZEDSZKOLNY 2020/2021
[]

Witamy po wakacjach!!!11 marca 2020 Konkurs matematyczny z udziałem wszystkich grup
[]
Zobacz galerię

Dzieci ze wszystkich grup wzięły udział w konkursie matematycznym pt. "Matematyka na wesoło". Zabawa rozpoczęła się od wykonania kilku ćwiczeń poprawiających zdolność koncentracji uwagi. Każda grupa miała do rozwiązania 4 zadania różniące się stopniem trudności:

 

 

  • kolorowanie misia według kodu,
  • układanie wieży z kolorowych kubków według kodu,
  • kodowanie drogi żabki do stawu,
  • zabawy z figurami geometrycznymi na tablicy interaktywnej.

 

 

Wszystkie dzieci wykazały się umiejętnościami i dużym zaangażowaniem.

 

Na koniec uczestnicy otrzymali nagrody - pomoce doskonalące umiejętności matematycznych i wafle.