RUS | GER | ENG
RSSLogo Nowej Huty

Wspomogła finansowo:
Piknik rodzinny 2013
Dni Nowej Huty 2013
Modernizację schodów
Modernizację chodnika
[ Strona główna / Wydarzenia ] Aktualizacja: 20 czerwca 2018 22:24

20 czerwca 2018 Wycieczka do Ogrodzieńca
[]
Zobacz galerię

Dzieci ze wszystkich grup były na wycieczce autokarowej w Ogrodzieńcu.

 

Każda grupa zwiedziła z Przewodnikiem Park Doświadczeń Fizycznych, gdzie testując znajdujące się tam urządzenia, dzieci poznawały jak udzielają podstawowe prawa fizyki. Zobaczyły m. in.: Kołyskę Newtona, Kolorowy Krater, Wirującą Kulę, Równoważnię, Peryskop, Oddychający prostokąt, Nurek Kartezjusza, Wir Wodny.  Gabrysia z grupy starszaków na ochotnika skorzystała z Symulatora Lotu, dzięki któremu mogła na własnej skórze poczuć się jak pilot samolotu podczas powietrznych manewrów. Dużą odwagą wykazała się również nasza Pani Gosia, która testowała Symulator Dachowania.

 

Następnie dzieci skorzystały z licznych atrakcji znajdujących się na terenie Parku Rozrywki. Bawiły się na jednym z największych w Polsce Dmuchanym Zamku, Karuzeli Wiedeńskiej, w Zamku Rycerskim, oraz na licznych huśtawkach i zjeżdżalniach.

 

Na koniec grupa starszaków udała się na pyszne lody. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała i zostawiła u dzieci niezapomniane wrażenia.19 czerwca 2018 Letnia Olimpiada Sportowa w przedszkolu
[]
Zobacz galerię

Dziś w naszym ogrodzie przedszkolnym odbyła się Letnia Olimpiada Sportowa z udziałem wszystkich grup. Prowadziła ją Pani Ewa z gimnastyki korekcyjnej z pomocą swoich uczennic z XI LO.

 

Po przywitaniu i krótkiej rozgrzewce dzieci uczestniczyły w licznych konkurencjach na terenie ogrodu. Tym razem nikt ze sobą nie konkurował, liczyła się tu przede wszystkim chęć jak najlepszego wykonania zadania oraz sportowa postawa.

 

Wszyscy dobrze się bawili, na koniec starsze koleżanki wręczyły dzieciom medale oraz rozdały zdrową przekąskę- musy owocowe.19 czerwca 2018 Uroczystość pożegnania starszaków
[]
Zobacz galerię

Dziś wszyscy Starszacy,  którzy idą po wakacjach do szkoły pożegnali się z naszym przedszkolem.

 

Na początku grupa IV B pożegnała swoich kolegów śpiewem, tańcami i wierszami w części artystycznej. Kolejno starszaków pożegnała Pani Dyrektor i uroczyście wręczyła dzieciom Dyplomy ukończenia przedszkola i pamiątkowe książeczki.  Na koniec dzieci otrzymały upominki- przyborniki przygotowane przez dzieci z Gr. IV B.

 

Wszystkim życzymy udanych wakacji i powodzenia w szkole!17 czerwca 2018 Piknik rodzinny w ogrodzie przedszkolnym
[]
Zobacz galerię

W piątek w  naszym przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny. Zgromadzonych gości przywitała pani dyrektor, podsumowując pracę przedszkola i dziękując rodzicom za współpracę. Następnie dzieci zaprezentowały przedstawienie pt. "Z biegiem Wisły".

 

Po części oficjalnej, dzieci rozeszły się do rodziców i korzystały z licznych konkursów sportowych, dmuchanych zjeżdżalni, karuzeli. Można było również pomalować twarz, puszczać bańki mydlane, malować farbami. Dla głodnych i spragnionych, pracownicy przedszkola przygotowali: fasolkę, kompot i lemoniadę. Rada Rodziców zorganizowała kiermasz ciast upieczonych przez chętnych rodziców. Była również loteria fantowa, w której każdy los był wygrany. Podczas pikniku zorganizowana była kwesta pieniężna dla chorego na białaczkę Dominika. Zebrane pieniądze z kiermaszu ciast Rada Rodziców przeznaczyła na dofinansowanie wycieczki lub innej atrakcji dla dzieci. Pieniądze z loterii, przeznaczone będą na leczenie Dominika.

 

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i wesołą, wspólną zabawę. 6 czerwca 2018 Wycieczka Szlakiem Zabytków Krakowa - Gr. IV i III
[]
Zobacz galerię

Dzieci z grupy IV (28.05) i III (06.06) były na wycieczce Szlakiem Zabytków Krakowa.

 

Z naszym Przewodnikiem spotkaliśmy się przy Barbakanie. Następnie grupa przeszła przez Bramę Floriańską na ul. Floriańską, gdzie wysłuchaliśmy krótkiej historii tych budowli.  Obok Kościoła Mariackiego przewodnik przypomniał nam legendę "O dwóch braciach" i pokazał w jaki sposób w średniowiecznym Krakowie wymierzano kary. Następnie obejrzeliśmy kościół Św. Wojciecha, pomnik Adama Mickiewicza, Sukiennice oraz Ratusz i wysłuchaliśmy wiele ciekawostek na temat tych zabytków. Kolejno udaliśmy się do Collegium Maius UJ gdzie przewodnik opowiedział nam o uczelni i żakach krakowskich. We wnętrzach Collegium obejrzeliśmy portret i sztalugę Jana Matejki.

 

Naszą wycieczkę zakończyliśmy przy Smoku Wawelskim słuchając legendy o nim i obserwując jak zieje ogniem.