RUS | GER | ENG
RSSlogo Krakowa

[ Strona główna / Wydarzenia ] Aktualizacja: 20 grudnia 2019 22:48

20 grudnia 2019 Wigilia w przedszkolu
[]
Zobacz galerię

Tradycją naszego przedszkola tuż przed Świętami Bożego Narodzenia jest wigilijny obiad, który spożywamy wspólnie ze wszystkimi dziećmi, całym personelem i zaproszonymi gośćmi.

 

W tym roku krótki program artystyczny przedstawiły dzieci z grupy IV B, złożyły życzenia świąteczne wszystkim obecnym i wręczyły świąteczne upominki.  Następnie Pani Dyrektor odczytała fragment Pisma Świętego o Narodzeniu Jezusa. Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy przy akompaniamencie pianina z naszą panią Bożenką od rytmiki. Był też opłatek, którym każda grupa dzieliła się już   w swojej sali. Po opłatku przystąpiliśmy do wspólnego wigilijnego posiłku przygotowanego przez nasze panie z kuchni.

 

Spożywając razem posiłek słuchaliśmy nastrojowych polskich kolęd.18 grudnia 2019 Jasełka w naszym przedszkolu
[]
Zobacz galerię

Już słychać kolędy,  już pachnie świętami…

Syn Boży się rodzi, by zamieszkać z nami.

          W Betlejemskiej grocie, w żłóbeczku na sianie

          I w każdym serduszku jest jego mieszkanie.

My więc jak pasterze do niego idziemy,

Dziecięcą modlitwę w darze mu niesiemy…

          By jedność i zgoda wszędzie panowały:

          Błogosław nam Jezu, Panie Boże mały!

 

Jak co roku, również i w tym, aby uczcić to ważne wydarzenie, jakim jest Boże Narodzenie, dzieci ze wszystkich grup przedstawiły swoim Rodzicom uroczyste Jasełka.

 

Rodzice w tych dniach mogli podziwiać grę aktorską swoich dzieci oraz oprawę muzyczną przygotowanych Jasełek. Mieli też okazję wspólnie spędzić czas podczas poczęstunku w sali przedszkolnej dziecka.

 

Zdjęcia z Jasełek - Gr. IV A

Zdjęcia z Jasełek - Gr. IV B

Zdjęcia z Jasełek - Gr. II11 grudnia 2019 Warsztaty ekologiczne organizowane przez Wydział ds. Jakości Powietrza przy Urzędzie Miasta Krakowa - Gr. IV A i IV B
[]
Zobacz galerię

Dzieci z grupy IV A i B uczestniczyły w warsztatach ekologicznych "Kapitan Powietrze i Misja Edukacja" organizowanych przez Wydział ds. Jakości Powietrza przy Urzędzie Miasta Krakowa.

 

Przedszkolacy doskonalili wiedzę z zakresu ochrony środowiska poprzez rozwiązywanie zadań z kart pracy i zabawę.Największą frajdą było spotkanie z Kapitanem Powietrze, który zaprosił dzieci do wspólnego dbania o środowisko. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał pamiątkową niespodziankę.  10 grudnia 2019 Wyjście do SP nr 88 - Gr. IV A
[]
Zobacz galerię

Dzieci z grupy IV A zostały zaproszone na lekcję do Szkoły Podstawowej nr 88.

 

Przedszkolacy zostali miło przyjęci przez wychowawcę i uczniów klasy III A. Dzieci otrzymały tarczę szkolną, usiadły w ławkach szkolnych i rozwiązywały zadania przygotowane przez nauczycielkę. Następnie wspólnie ze starszymi kolegami wykonały renifera.

 

Lekcja szkolna podobała się wszystkim przedszkolakom.6 grudnia 2019 Mikołaj w przedszkolu
[]
Zobacz galerię

Dziś nasze przedszkole odwiedził długo oczekiwany przez wszystkich gość - Święty Mikołaj.

 

Po przywitaniu się i krótkiej rozmowie, dzieci z poszczególnych grup zaśpiewały piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję. Mikołaj rozdał prezenty grzecznym dzieciom, a pan fotograf uwiecznił to wydarzenie na zdjęciu. Mikołaju, czekamy na ciebie za rok!