RUS | GER | ENG
RSSlogo Krakowa

[ Strona główna / Wydarzenia ] Aktualizacja: 8 listopada 2019 21:40

8 listopada 2019 Wieczorek Patriotyczny - Gr. IV A i IV B
[]
Zobacz galerię

Uwięziony ptak nie śpiewa.

 

A czy wiesz dlaczego?

 

Bo nie spotkasz nigdy w klatce,

 

Ptaka szczęśliwego.

 

„Niepodległość - trudne słowo”-  tą wzruszającą w przekazie piosenką najstarsza grupa wprowadziła wszystkich w nastój tegorocznego Wieczorku patriotycznego, który tradycyjnie obchodzony jest każdego roku w naszym przedszkolu w rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Dzieci z grup starszych uczciły pamięć tamtych wydarzeń prezentując przygotowany dla rodziców program artystyczny o Polsce pt. „Serce dla Polski”.8 listopada 2019 Śpiewanie Hymnu Polski - całe przedszkole
[]
Zobacz galerię

Dzieci z naszego przedszkola brały dziś udział w ogólnopolskiej akcji śpiewania hymnu Polski pod hasłem „Szkoła do hymnu” organizowanego przez MEN.

 

Dokładnie, tak jak było zaplanowane- o godz. 11.11 wszystkie dzieci wraz z całym personelem przedszkola odśpiewały hymn Polski z należytą powagą i odpowiednią postawą.7 listopada 2019 Spotkanie z rodzicami z okazji Święta Niepodległości - Gr. II
[]
Zobacz galerię

W grupie II w czwartek odbyła się uroczystość z udziałem rodziców z okazji święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 

Dzieci recytowały krótkie wierszyki o symbolach narodowych, śpiewały piosenki o tym, co dla nich najbliższe- o swoim domu rodzinnym, i że są Polakami. Zatańczyły również z chusteczkami biało czerwonymi do muzyki Stanisława Moniuszki „Kurant” tworząc na koniec piękną flagę biało-czerwoną.  Występy przedszkolaków nagrodzone zostały gromkimi brawami.

 

Po występach  rodzice razem z dziećmi wykonali dla siebie pamiątkowe kotyliony.4 listopada 2019 Warsztaty ze Strażą Miejską "Bezpieczna droga do przedszkola"
[]
Zobacz galerię

Dzieci ze wszystkich grup uczestniczyły w warsztatach ze Strażnikiem Miejskim na temat: „Bezpieczna droga do przedszkola”.

 

Przedszkolaki poznawały znaki drogowe, miały okazję w praktyczny sposób przećwiczyć prawidłową reakcję na sygnalizację świetlną w ruchu pieszych i pojazdów. Pomogły im w tym liczne rekwizyty - sygnalizacja świetlna, znaki drogowe i autochodziki. Dzieci miały też okazję odgrywać rolę policjanta kierującego ruchem drogowym.3 listopada 2019 Podsumowanie projektu WODA realizowanego w dniach 14-24 października 2019 r. - Gr. IV B
[]
Zobacz galerię

W poniedziałek w naszej sali pojawiła się paczka. Nie wiedzieliśmy co jest w środku. Jedno było pewne - w środku musi być coś bardzo cennego. Gdy paczka została rozpakowana okazało się że w środku jest słoik. Braliśmy go do rąk, poruszaliśmy nim wolno i szybko, przewracaliśmy do góry nogami. Na koniec słoik został odkręcony, sprawdziliśmy i nie było już żadnych wątpliwości. W środku była woda. Tylko WODA? Nie, aż WODA.

...czytaj więcej