RUS | GER | ENG
RSSlogo Krakowa

[ Strona główna / Wydarzenia ] Aktualizacja: 11 stycznia 2019 11:30

11 stycznia 2019 Rodzinne kolędowanie
[]
Zobacz galerię

W Ośrodku Kultury Sfinks na os. Górali odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Rodzinnych Grup Kolędniczych "Rodzinne Kolędowanie", (organizowany przez Przedszkole 107 "Słoneczne nutki"” we współpracy z Radą Dzielnicy XVIII)), w którym, bardzo licznie wzięły udział dzieci z naszego przedszkola,  rodzice, a nawet starsze rodzeństwo.

 

Jak co roku przegląd przebiegał w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze, a wszyscy uczestnicy starali się jak najlepiej wystąpić i godnie zaprezentować swoje przedszkole.

 

Serdecznie dziękujemy występującym Rodzinom za zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu.:

 

  • mamie Marcina i Karola – gr. I i IV oraz ich siostrze Wiktorii;
  • mamie Marysi z gr. II i jej siostrze Zosi;
  • tacie Tadzia z gr. I, Tadziowi i jego siostrze Helence;
  • mamie Igi i Idze z gr. IV;
  • rodzicom Igora gr. IV i Konrada gr. I oraz chłopcom;
  • mamie Elizy i Elizce z gr. III;
  • mamie Hani z gr. II i Filipa z gr. IV oraz dzieciom.

 

Kolędnicy otrzymali zasłużone brawa, statuetkę anioła oraz dwa komplety „Mysz do programowania, z parkurem”9 stycznia 2019 Jasełka dla zaproszonych gości - Gr. III
[]
Zobacz galerię

Do naszego przedszkola na Jasełka zostali zaproszeni seniorzy i dzieci wraz z opiekunami z przedszkola z os. Zielonego. Goście oglądnęli przedstawienie w wykonaniu przedszkolaków z grupy III i przedstawicieli z grupy IV. Na zakończenie złożono gościom życzenia noworoczne i wręczono wykonane przez dzieci upominki. Nasi aktorzy otrzymali gromkie brawa i słodką niespodziankę.20 grudnia 2018 Wyjście do SP nr 37 - Gr. IV
[]
Zobacz galerię

Z okazji zbliżających się świąt Bożego najstarsze przedszkolaki z okolicznych przedszkoli, w tym dzieci z grupy IV,  zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej nr 37 na  Jasełka.  Przedstawienie bardzo się podobało i nagrodzono aktorów oklaskami. W prezencie przedszkolaki otrzymały bombki z życzeniami świątecznymi.19 grudnia 2018 Wigilia w przedszkolu
[]
Zobacz galerię

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny. Wszyscy rodzinnie gromadzą się przy wspólnym stole wigilijnym, dzielą się opłatkiem, składają sobie życzenia.

 

Wigilijny obiad, który spożywamy wspólnie ze wszystkimi dziećmi, całym personelem i zaproszonymi gośćmi jest również tradycją naszego przedszkola.

 

W tym roku krótki program artystyczny przedstawiły dzieci z grupy III.  Następnie Pani Dyrektor odczytała fragment Pisma Świętego o Narodzeniu Jezusa oraz złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Następnie wszyscy zasiedli do uroczystego świątecznego obiadu.18 grudnia 2018 Jasełka w przedszkolu - 17-18 grudzień 2018
[]

Już słychać kolędy,  już pachnie świętami…

Syn Boży się rodzi, by zamieszkać z nami.

          W Betlejemskiej grocie, w żłóbeczku na sianie

          I w każdym serduszku jest jego mieszkanie.

My więc jak pasterze do niego idziemy,

Dziecięcą modlitwę w darze mu niesiemy…

 

 

Jak co roku, również i w tym, aby uczcić to ważne wydarzenie, jakim jest Boże Narodzenie, dzieci ze wszystkich grup przedstawiły swoim Rodzicom uroczyste Jasełka.

 

Rodzice w tych dniach mogli podziwiać  grę aktorską swoich dzieci oraz oprawę muzyczną przygotowanych Jasełek. Mieli też okazję wspólnie spędzić czas podczas poczęstunku w sali przedszkolnej dziecka.

 

Zabacz zdjęcia z wydarzenia:

Jasełka - Gr. I

Jasełka - Gr. II

Jasełka - Gr. III

Jasełka - Gr. IV