RUS | GER | ENG
RSSlogo Krakowa

[ Strona główna / Artykuły ] Aktualizacja: 27 lutego 2019 11:24

27 lutego 2019 Rozwój psychofizyczny pięciolatka
[]

Dziecko pięcioletnie jest bardzo aktywne, zarówno w sferze poznawczej, fizycznej jak i emocjonalno-społecznej. Jest niesłychanie energiczne, towarzyskie i chętne do współpracy. Mama wciąż pozostaje w centrum jego wszechświata. Dlatego rozstania z mamą  nadal mogą być dla niego przeżyciem.

...czytaj więcej

13 lutego 2017 Książka w życiu dziecka
[]

Jedną z pierwszych inwestycji w rozwój dziecka jest niewątpliwie czytanie mu książek. Kontakt z książką oprócz emocjonalnego aspektu ma także ogromne znaczenie dla rozwoju intelektualnego młodego człowieka. Książki pobudzają wyobraźnię, wrażliwość na sprawy innych ludzi i kraju, kształcą  charakter i aktywną postawę wobec rzeczywistości. Wzbogacają język, pokazują  piękno języka ojczystego. Można zatem powiedzieć, że literatura jest jednym z czynników kształtujących osobowość dziecka.

...czytaj więcej

21 czerwca 2016 Zabawy ruchowe nie zawsze doceniane
[]

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest ruch w życiu każdego człowieka , a w szczególności dziecka. Każde dziecko uwielbia się ruszać - skakać, wspinać  się, biegać. My jako rodzice powinniśmy  zapewnić dzieciom  okazje do codziennej  aktywności fizycznej . Aktywności nie tylko w formie zorganizowanej np. treningów, ale takiej codziennej - spacerów, harców  na placu zabaw,  jazdy na rowerze itp. ...czytaj więcej

15 kwietnia 2016 Zachowania agresywne u dzieci i sposoby radzenia sobie z agresją
[]

Coraz częściej słyszymy o agresywnych zachowaniach dzieci w szkole, czy na podwórku. Z roku na rok przejawy agresji zaobserwować można również u dzieci w coraz młodszym wieku. Większość osób składa to na karb niewychowania przez rodziców, jednak warto byłoby przyjrzeć się co leży u źródła agresywnych zachowań.

...czytaj więcej

3 lutego 2016 Zasady układania jadłospisów, zmiany w wykorzystywanych dotychczas produktach spożywczych, obliczanie wartości odżywczej posiłku
[]

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dn.26 sierpnia 2015r. w sprawie środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach.

...czytaj więcej