[ Strona główna / ] Aktualizacja: 6 października 2023 22:18

6 października 2023 Dzień Uśmiechu

6 października nasze przedszkole włączyło  się w obchody Światowego Dnia Uśmiechu, który od 1999 r. świętowany jest w pierwszy piątek października.

Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi.

Głównym celem tego dnia było przybliżenie dzieciom znaczenia uśmiechu i życzliwości, kształtowanie umiejętności wyrażania życzliwości poprzez aktywność intelektualną, ruchową i plastyczną, wdrażanie dzieci do pozytywnych zachowań oraz integracja dzieci w grupie i czerpanie radości z uczestnictwa w zabawie.

W każdej grupie dzieci rozmawiały na ten temat, brały udział w zabawach ruchowych, tańcach, a także robiły „uśmiech”. W tym dniu było dużo śmiechu i uśmiechów.

Zobacz zdjęcia:

Dzień Uśmiechu - Gr. I