RUS | GER | ENG
RSSlogo Krakowa

[ Strona główna / ] Aktualizacja: 15 października 2020 16:07

15 października 2020 Światowy Dzień Mycia Rąk
[]

W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Mycia Rąk. Akcja ta została ustanowiona w 2008 roku przez ONZ. Celem jej jest uświadomienie społeczeństwu na całym świecie, jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami.

 

W tym roku do akcji włączyło się również nasze przedszkole. Wszystkie zabawy i zajęcia koncentrowały się wokół hasła „Czyste ręce - zdrowia więcej”. Dzieci utrwaliły etapy prawidłowego mycia rąk.

 

W grupie III oglądnęły teatrzyk pt. „Chcę mieć czyste ręce” i program na tablicy multimedialnej objaśniający sposób prawidłowego mycia rąk. W grupach II i IV wykonały doświadczenia pt. „Czy mydło poradzi sobie z brudem”, oraz „Kiedy mydło szybciej się rozpuści”.

 

W grupie I prowadziły zabawę badawczą z brokatem pt. „Jak przenoszą się wirusy”.

 

Bawiły się również przy piosence „Mydło lubi zabawę”. Oglądały preparaty do mycia rąk i wysuwały wnioski, które są najskuteczniejsze. Oglądały ilustracje wirusów i bakterii znajdujących się na rękach. Wykonały plakaty, rysunki i prace graficzne utrwalające zdobyte umiejętności.

 

Zdjęcia z wydarzenia:

Światowy dzień Mycia Rąk - Gr. I

Światowy dzień Mycia Rąk - Gr. II

Światowy dzień Mycia Rąk - Gr. III

Światowy dzień Mycia Rąk - Gr. IV