[ Strona główna / ] Aktualizacja: 11 maja 2021 21:46

11 maja 2021 Wycieczka na Łąki Nowohuckie - Gr. II

Dzieci z grupy II w ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Łąka”, uczestniczyły w wycieczce na Łąki Nowohuckie. Celem wycieczki było poznanie środowiska i rozbudzenie aktywności poznawczej dzieci (obserwacje, zbieranie roślin do badań, działania badawcze).

Wycieczkę rozpoczęliśmy od wejścia do gniazda obserwacyjnego i oglądnięcia panoramy łąk. Następnie obserwowaliśmy rośliny przy użyciu pudełek ze szkłem powiększającym. Widzieliśmy również motyle i pszczoły zbierające nektar.  Poznaliśmy zioła: mniszka lekarskiego, jasnotę, pokrzywę oraz inne rośliny: koniczynę i szuwary. Wsłuchiwaliśmy się w śpiew ptaków. Rozpoznaliśmy głos kukułki.

Na zakończenie wycieczki bawiliśmy się na placu zabaw w Parku Stefana Żeromskiego. Pełni wrażeń i trochę zmęczeni upałem wróciliśmy do przedszkola.