RUS | GER | ENG
* strony zaktualizowane
Prowadzenie WWW:
Jolanta Pawełczyk

Strona techniczna:
Przemysław Pawełczyk

Page Ranking Tool

Logo Nowej Huty

Wspomogła finansowo:
Piknik rodzinny 2013
Dni Nowej Huty 2013
Modernizację schodów
Modernizację chodnika
[ Strona główna / Przedszkolne zabawy - Archiwum 2012/2013 ]Aktualizacja: 14 kwietnia 2013 r.


14 kwietnia 2013 r. Zabawy ruchowe w grupie I
[] Najmłodsze przedszkolaki z grupy I uczestniczyły kilka dni temu w zabawach ruchowych troszeczkę odmiennych od tradycyjnych. Było dużo ruchu, emocji i radości. Dzieci przechodziły przez długi tunel, bawiły się chustą animacyjną i uczyły rzucać oraz chwytać piłeczkę.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: przedszkolne zabawy | sport ]
2 kwietnia 2013 r. Lepimy bałwana
[] Już 2 kwietnia, a zima nie chce odejść, wciąż przykrywając tu i ówdzie ziemię śniegiem omiatanym na przemian mroźnymi lub ciepłymi podmuchami powietrza. Korzystając dzisiaj z dodatniej temperatury, przedszkolakom z grupy III udało się ulepić bałwana w przedszkolnym ogródku. Drugi kwietnia, a było z czego!


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: przedszkolne zabawy | ogródek ]
20 marca 2013 r. Zabawa w teatrzyk z wykorzystaniem sylwet
[] Dzieci z grupy III bawiły się w teatrzyk, samodzielnie interpretując bajkę „Jak Koralik budził las” p. Heleny Bechlerowej.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: przedszkolne zabawy | zabawa w teatrzyk ]
21 lutego 2013 r. Zabawy na śniegu w naszym ogródku
[] Ṡniegu mało, ale na "orła" wystarczyło. Nawet kule można było wytoczyć. Ważne to, co istotne - aby pobyć trochę na powietrzu, hartując ducha i ciało.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: przedszkolne zabawy | ogródek ]
18 lutego 2013 r. Na "jabłuszkach" w osiedlowym ogródku
[] Wbrew początkowym obawom, iż odwilż dotrwa aż do dzisiaj, chwycił lekki mróz i można było wyjść na pobliski ośnieżony pagórek, aby pozjeżdżać na jabłuszkach. Szkoda, że nie było słońca, ale przecież to drobiazg wobec takiej zabawy na śniegu, no nie? :-)


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: przedszkolne zabawy | ogródek ]
15 lutego 2013 r. Wiążemy buty
[] Dziś po południu starszaki uczyły się wiązać buty. Niektórym dzieciom czynność ta nie sprawia już żadnych kłopotów, inni muszą jeszcze poćwiczyć. Z jak wielkim przejęciem pracowali można zobaczyć na zdjęciach.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: przedszkolne zabawy | adaptacja przedszkolna | dobre maniery ]
21 stycznia 2013 r. Ferie w przedszkolu
[] Wypoczynek w przedszkolu zawsze jest twórczy. Może zdjęcia nie pokazują tego tak wyraźnie, ale oglądając je warto zwrócić uwagę na dwie istotne rzeczy - wzajemną pomoc oraz twórczą integrację w zakresie rozwiązywania problemów, które pojawiły się - 1) w trakcie prac konstrukcyjnych oraz 2) w trakcie rozwiązywania zagadek umysłowych.

1) Dzieci wspaniale pomagały sobie podczas zabawy nowymi klockami z wędrującymi kulkami. Starsi koledzy pomagali nie tylko w budowaniu toru dla spadających kulek, ale również wyjaśniali sposób jego budowania, aby kulki toczyły się aż "do końca". "Klocki z kulkami" należą do zabawek, które prezentują zjawiska fizyczne. Wzbudzały zainteresowanie nie tylko u chłopców, ale także u dziewczynek. No cóż, młode umysły są dociekliwe bez względu na płeć! ;-)

2) Natomiast układanie puzzli było znakomitym przykładem twórczej integracji podczas rozwiązywania zagadek umysłowych. Tego rodzaju integracje są pierwszym krokiem w poznaniu zalet minizepołów, polegających na łączeniu swych umiejętności do rozwiązywania trudniejszych problemów. Naprawdę miło było popatrzeć, jak dzieci z dwóch różnych grup współpracowały ze sobą.

Czy nie lepsze takie zajęcia niż zabawa smartfonem, albo siedzenie przed komputerem?


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: przedszkolne zabawy | zabawki ]
3 października 2012 r. Przyszli "inżynierowie" ruchu?
[] Podczas realizacji zajęć o bezpieczeństwie na drodze chłopcy z grupy IV skonstruowali autka z pudełek od zapałek, a dziewczynki domki. Następnie korzystając ze znaków drogowych będących na wyposażeniu sali i gotowej planszy ulic, odtworzyli fragment miasta. Nie tylko sprawdzili swoją wiedzę z zasad ruchu drogowego, ale świetnie się przy tym bawili.

Dwa zdjęcia przedstawiające planszę znajdują się w albumie Prac plastycznych - Inne (slajd 1 i slajd 2).


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: przedszkolne zabawy | zabawki | nauka i technika ]
15 września 2012 r. Maluszki w przedszkolu
[] Minęły pierwsze dni w przedszkolu... Maluchy z grupy I wciąż poznają swoją salę, w tym znajdujące się w niej zabawki. Znają już miejsca zabawek i wiedzą, że należy je odkładać po zabawie, aby zachować w sali porządek. Poznawanie przedszkolnych zasad zachowania umilała im bajka, którą p. Ania opowidała posługując się kotkiem-pacynką. Twarze przedszkolaków - uśmiechnięte lub wyrażające silne emocjonalne zaangażowanie - pokazują, iż świat porzedszkola może być interesujący, i że może warto go polubić.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: przedszkolne zabawy | adaptacja przedszkolna ]