RUS | GER | ENG
* strony zaktualizowane
Prowadzenie WWW:
Jolanta Pawełczyk

Strona techniczna:
Przemysław Pawełczyk

Page Ranking Tool

Logo Nowej Huty

Wspomogła finansowo:
Piknik rodzinny 2013
Dni Nowej Huty 2013
Modernizację schodów
Modernizację chodnika
[ Strona główna / Wydarzenia - Archiwum 2010/2011 ]Aktualizacja: 18 marca 2013 r.


26 czerwca 2011 r. Pożegnanie dzieci idących do szkoły
[] "Tak niedawno żeśmy się spotkali"... śpiewały dzieci, które w tym roku kończą edukację przedszkolną. Na pożegnanie przedszkolaki zatańczyły poloneza, wyrecytowały wiersze i zaśpiewały piosenki. Młodsi koledzy z grupy III przedstawili dla nich krótki program artystyczny i wręczyli im własnoręcznie wykonane upominki. Następnie dyrektor, pani Teresa Pająk, podziękowała rodzicom za współpracę, a dzieciom życzyła udanych wakacji oraz sukcesów w szkole. Przedszkolaki otrzymały również dyplomy i upominki.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: pożegnanie ]
7 czerwca 2011 r. W wiosce indiańskiej "Arapaho"
[] Dzisiaj dzieci pojechały na wycieczkę do Wioski indiańskiej Arapaho, znajdującej się w miejscowości Zalas k. Krakowa (gm. Krzeszowice). Ile zabaw tu na nich czekało! Przygodę rozpoczęli od pomalowania twarzy w indiańskie barwy. Dopiero wtedy mogli przystąpić do zdobywania sprawności. Celne oko i zdolność koncentracji sprawdzali strzelając z łuku oraz rzucając kołem na bizonie rogi. Odwagę i odporność na ból okazywali chodząc po rozżarzonych węglach. Natomiast siłę fizyczną udowadniali podczas przeciągania liny. Czas upłynął tak szybko, że nim się spostrzegliśmy trzeba było wracać do przedszkola. (Indianie Arapaho)


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: wycieczka ]
1 czerwca 2011 r. Dzień Dziecka
[] Dziś w ogrodzie odbyła się wyjątkowo udana zabawa. Pełna ruchu, śmiechu i radości. Tego się nie da opisać, to trzeba zobaczyć. Zapraszamy.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: dzień dziecka ]
31 maja 2011 r. Piknik rodzinny, cz. III
[] Jeszcze jedno spojrzenie na występy dzieci podczas pikniku rodzinnego.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: piknik rodzinny ]
30 maja 2011 r. Piknik rodzinny, cz. II
[] Grupa 1.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: piknik rodzinny ]
30 maja 2011 r. Piknik rodzinny, cz. II
[] Grupa 2.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: piknik rodzinny ]
30 maja 2011 r. Piknik rodzinny, cz. II
[] Grupa 3.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: piknik rodzinny ]
30 maja 2011 r. Piknik rodzinny, cz. II
[] Grupa 4.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: piknik rodzinny ]
29 maja 2011 r. Piknik rodzinny, cz. I
[] (Zdj. obok - Jaskółka przenosi Calineczkę do ciepłych krajów)

Od rana spoglądaliśmy na niebo z niepokojem - oby tylko pogoda nie spłatała przykrego figla. Dzieci, jak przed każdym "piknikiem", nie mogły doczekać się występów i mającej po nich nastąpić zabawie w ogrodzie.

W części artystycznej dzieci przedstawiły Calineczkę. Były piękne i kolorowe stroje, oraz muzyczno-taneczne popisy. A gdy przebrzmiały oklaski, rozpoczęła się wspólna zabawa - można było pokręcić się na karuzelach, pojeździć na kucykach, pozjeżdżać z dużej, dmuchanej zjeżdżalni, czy pojeździć "autochodzikami" pod opieką strażnika miejskiego. Dla głodnych i spragnionych przygotowaliśmy coś smacznego.

Wśród gości wypatrzyć można było starych znajomych, czyli byłych przedszkolaków, a obecnie uczniów, m.in. Kubę P. i Marcina S., którzy jak widać nie zapomnieli o swoim przedszkolu. To miłe!


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: piknik rodzinny ]
11 maja 2011 r. Warsztaty muzyczne
[] W środę dzieci wzięły udział w warsztatach muzycznych Akademii Pana Mozarta. Miały okazję porównać skrzypce i wiolonczelę - ich wielkość, wygląd i brzmienie. Wysłuchały w skupieniu kilku utworów muzyki poważnej oraz rozpoznały muzyczne tematy z bajek dla dzieci - Smerfy, Gumisie oraz Tomek i przyjaciele. Najodważniejsi mogli odbyć swoją "pierwszą lekcję skrzypiec".


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: warsztaty | warsztaty muzyczne | muzyka ]
16 kwietnia 2011 r. Występy w NCK
[] 14 kwietnia odbywał się V Nowohucki Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci Przedszkolnych zatytułowany Piękna nasza Polska cała. Dzieci z grupy IV przedstawiły muzyczną wersję legendy Czarodziejski młynek. Wszystkie przedszkolaki biorące udział w przeglądzie otrzymały słodycze, a przedszkola wzbogaciły swoją bazę o nowe radioodtwarzacze.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: występy | nck | ośrodek kultury ]
16 kwietnia 2011 r. Dzień Ziemi
[] Tydzień ekologiczny w przedszkolu, V
Dzieci z grupy IV wzięły udział w obchodach Dni Ziemi, które odbyły się w Alei Róż. Zaprezentowały przedstawienie Apel do ludzi. Występ przeplatany był tańcami i piosenkami o tematyce ekologicznej. W nagrodę dzieci otrzymały słodycze i maskotki.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: występy | ekologia ]
16 kwietnia 2011 r. Dzień wróbla
[] Tydzień ekologiczny w przedszkolu, IV
Na terenie Polski wróbel zwyczajny objęty jest ścisłą ochroną gatunkową, gdyż jego populacja w Europie zmniejsza się. Dzieci poznały zwyczaje wróbli związane z budową gniazd i opieką nad młodymi. Wykonały również prace plastyczne.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: ekologia ]
14 kwietnia 2011 r. Konkurs ekologiczny
[] Tydzień ekologiczny w przedszkolu, III
13 kwietnia na terenie przedszkola odbył się Konkurs ekologiczny. Dzieci rywalizowały w różnych przedsięwzięciach - segregowały śmieci, rzucały gazetowymi kulami do kosza i łowiły wędkami "ryby". Mogły również sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną rozwiązując zagadki. Na koniec każda grupa wykonała Odpadowego stworka. Wszystkie dzieci spisały się znakomicie, za co otrzymały dyplom Przyjaciela przyrody.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: konkurs | ekologia | konkurs ekologiczny]
12 kwietnia 2011 r. "Happening ekologiczny"
[] Tydzień ekologiczny w przedszkolu, II
Również w tym roku, podobnie jak w poprzednim, zorganizowaliśmy w trakcie Dni Ziemi przedszkolny "happening ekologiczny". Niosąc kolorowe baloniki i wstążeczki dzieci pozdrawiały mieszkańców Nowej Huty i zachęcały do dbania o przyrodę.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: spacer | ekologia ]
7 kwietnia 2011 r. "Ekolandia" teatrzyk w przedszkolu
[] Tydzień ekologiczny w przedszkolu, I
Dziś odwiedził dzieci zielony ufoludek, stworek z innej planety. Zupełnie nie znał zwyczajów, które obowiązują na Ziemi. Dzieci wspólnie z chłopcem, lekarką i policjantem nauczyły go jak dbać o zdrowie i przyrodę. W podziękowaniu zaprosił wszystkich przedszkolaków do wspólnej zabawy przy muzyce.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: teatrzyk | ekologia ]
21 marca 2011 r. Powitanie wiosny
[] Dziś pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Przedszkolaki z kolorowymi wstążeczkami i bibułkami wybrały się nad Zalew, aby ją powitać. Rozpoznawały wiosnę po krokusach i przebiśniegach kwitnących w ogródkach, po zielonej trawie pokazującej się tu i ówdzie, Słońcu grzejącym miło twarze i łabędziach pływających po wodzie pozbawionej już wszelkich śladów lodu. Do przedszkola wróciły radosne i pełne nowej energii.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: spacer ]
16 marca 2011 r. Pożegnanie zimy - "Olimpiada słoneczna"
[] (Na zdjęciu Marzanna). Dzieci z grupy IV wspólnie z kolegami z siedmiu innych nowohuckich przedszkoli wzięły udział w III Olimpiadzie słonecznej o puchar dyrektora Szkoły Podstawowej nr 105 "Pożegnanie zimy, powitanie wiosny". Przedszkolaki rywalizowały w różnych konkurencjach - "rozbieraniu" bałwana, rzutach "śnieżkami" do celu, skokach po "krach", wyścigach na deskorolkach i innych. W grupach rysowały Marzannę, a potem czarowały przyrodę wiosenną piosenką:


Tu i tam zieleń dam,
szarobure zniknie,
zanim się obejrzysz,
wszystko rozkwitnie.(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: szkoła | sport ]
9 marca 2011 r. Bajka "O rybaku i złotej rybce"
[] Chyba nie ma nikogo na świecie, kto nie chciałby trafić w życiu na "złotą rybkę", która spełniłaby jego życzenia. Nic zatem dziwnego, że bajkę Aleksandra Puszkina lubią tak dzieci, jak i dorośli.

Wczoraj, w dniu otwartym przedszkola, do oglądania bajki zaprosiliśmy również gości - dzieci, które być może pojawią się w nowym roku. Wszyscy oglądali przedstawienie kukiełkowe z wyjątkowym zainteresowaniem - nikogo nie trzeba było upominać "by był cicho"! :-) To chyba najlepiej świadczy z jakim przejęciem dzieci odbierały przedstawienie. Zapraszamy do galerii.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: teatrzyk | dzień otwarty ]
7 marca 2011 r. Dzień Babci i Dziadka
[] Dzień Babci i Dziadka w grupie II. (Dopiero teraz otrzymaliśmy zdjęcia grupy II, cóż, awaria sprzętu. Tym bardziej dziękujemy za pamiętanie o nas i ich przesłanie.)


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: dzień babci ]
23 lutego 2011 r. Bal karnawałowy w Szkole Podstawowej nr 88
[] Najstarsze przedszkolaki wzięły udział w balu karnawałowym zorganizowanym dla dzieci z dwóch przedszkoli znajdujących się w pobliżu szkolnej „zerówki” oraz uczniów klas pierwszych. Była okazja do spotkania ze starszymi kolegami z naszego przedszkola. Bal poprowadził wodzirej. Rozpoczął się zabawą integracyjną z chustą animacyjną i korowodem reprezentacyjnym z krokodylem. Proponowane tańce i zabawy wszystkim się podobały, a humory dopisywały. Miłym akcentem był poczęstunek przygotowany przez szkołę.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: szkoła | karnawał | bale ]
22 lutego 2011 r. Przedstawienie „Królowa śniegu”
[] Dzieci z naszego przedszkola obejrzały przedstawienie „Królowa śniegu” w oparciu o baśń Jana Chrystiana Andersena pod tym samym tytułem. Była to pierwsza w tym roku wizyta przedszkolaków w Teatrze Ludowym. Dzieci z zainteresowaniem oglądały dużą scenę, widownię, zadawały pytania. Gdy zgasło światło najmłodsi troszkę się przestraszyli, ale gdy rozsunęła się kurtyna i rozpoczął spektakl wszyscy śledzili akcję z zaciekawieniem. Podobały się dekoracje, kostiumy, obrotowa scena i efekty specjalne. Po powrocie chętnie dzieliły się wrażeniami z kolegami i rodzicami.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: teatr ]
1 lutego 2011 r. Z wizytą u Seniorów
[] Jak co roku dzieci z przedszkola odwiedziły Seniorów z Miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej na os. Szkolnym. Spotkanie było bardzo miłe, sympatyczne i radosne. Nasi podopieczni z przejęciem i zaangażowaniem recytowali wierszyki, śpiewali piosenki i tańczyli. Za występy otrzymali głośne oklaski, a przy okazji, także słodkie niespodzianki i kolorowe baloniki.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: seniorzy ]
29 stycznia 2011 r. "Zima w literaturze dziecięcej"
[] 27 stycznia grupa IV wybrała się do Biblioteki dla Dzieci (Filia nr 5, os. Zgody 7), która zorganizowała dla nich zajęcia "Zima w literaturze dziecięcej". Mali podopieczni wysłuchali zimowych wierszy p. Małgorzaty Strzałkowskiej, znanej i nagradzanej autorki książek dla dzieci (kliknij , kliknij ), do których wykonali potem ilustracje. Dowiedzieli się z opowiadań, że zwierzętom i ptakom nie jest łatwo przetrwać w zimowych warunkach. Słuchanie literatury przeplatane było zabawami przy muzyce nawiązującej do tematów wierszy.

Ilustracja obok pochodzi z książki p. Małgorzaty Strzałkowskiej zatytułowanej Zima. Przy okazji - wywiad z Autorką.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: biblioteka ]
27 stycznia 2011 r. Dzień Babci i Dziadka
[] Dzień Babci i Dziadka w grupie IV.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: dzień babci ]
24 stycznia 2011 r. Przedstawienie muzyczne "Tańce z różnych stron świata"
[] W poniedziałek dzieci z grupy III i IV były w Szkole Muzycznej na koncercie zatytułowanym „Tańce z różnych stron świata”. Każdemu rodzajowi muzyki tanecznej granej przez uczniów towarzyszył odpowiedni strój ubierany przez prowadzącą koncert. Dzieci poznały muzykę tańców europejskich, w tym dworskiego menueta i ludowego oberka, a także latynoamerykańskiej samby. Poszerzyły również wiedzę na temat instrumentów strunowych, w tym instrumentów smyczkowych, do których zaliczamy m.in. kontrabas, instrumentów szarpanych, gdzie najsłynniejszym przykładem jest gitara oraz instrumentów młoteczkowych, z fortepianem na czele.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: muzyka | szkoła ]
20 stycznia 2011 r. Dzień Babci i Dziadka
[] Dzień Babci i Dziadka w grupie III.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: dzień babci ]
20 stycznia 2011 r. Dzień Babci i Dziadka
[] Dzień Babci i Dziadka w grupie I.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: dzień babci ]
19 stycznia 2011 r. "O niegrzecznym wnuczku i babci Marysi"
[] Bohaterem przedstawienia "O niegrzecznym wnuczku i babci Marysi" był Filipek, który nie słuchał babci, hałasował w lesie, płoszył zwierzęta, a nawet zniszczył ul. Za takie zachowanie Królowa Pszczół rzuciła na niego zły czar, który sprawił, że wyrósł mu smoczy ogon. Dopiero gdy naprawił szkody i poprawił zachowanie Królowa przemieniła go w normalnego chłopca. Dzieci nie tylko bajkę oglądały, ale również brały w niej czynny udział.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: teatrzyk ]
18 stycznia 2011 r. Bal karnawałowy
[] W poniedziałek, jak co roku w karnawale, odbył się w przedszkolu bal. Dzieci zamieniły się w królewny, wróżki, piratów, "spidermanów", rycerzy, zwierzęta i inne ciekawe postacie. Chętnie brały udział w zabawach i konkursach, a wesoła muzyka zachęcała do tańca.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: karnawał | bale ]
23 grudnia 2010 r. Wigilia przedszkolna
[] W środę 22 grudnia odbyła się wigilia dla dzieci i pracowników przedszkola. Na początek przedszkolaki przedstawiły krótki program artystyczny związany ze świętami Bożego Narodzenia. Potem, po krótkiej modlitwie, usiedliśmy do uroczystego poczęstunku. Wigilię zakończyliśmy wspólnym śpiewaniem kolęd.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: wigilia ]
21 grudnia 2010 r. Warsztaty muzyczne – „Świąteczne spotkanie”
[] Podczas warsztatów muzycznych prowadzonych przez profesjonalnych muzyków, dzieci rozpoznawały kolędy grane na skrzypcach i pianinie. Układały również akompaniament do najbardziej znanych pastorałek, oraz piosenek związanych z zimą i świętami. Bawiły się przy piosence „Srebrzy się choinka”.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: warsztaty | warsztaty muzyczne | muzyka ]
17 grudnia 2010 r. Jasełka w przedszkolu
[] W tym roku zaprosiliśmy rodziców na jasełka do przedszkola. Świąteczny nastrój podkreślały kolorowe światełka migające niby gwiazdki. Do narodzonego w stajence Jezusa podążały dzieci z grupy I, niosąc Mu czyste serduszka. Za nimi na scenie pojawiły się zwierzęta – dzieci z grupy II, które zaśpiewały, zatańczyły i zagrały Panu. Nie zabrakło też aniołków z grupy III, a najstarsze przedszkolaki przedstawiły inscenizację „Legendy o choince”, opracowaną przez panią Monikę Wyrwę. Jasełka zakończyły się wspólnym kolędowaniem. (Jest galeria, proszę kliknąć miniaturkę. Serdecznie dziękujemy rodzicom Igora za przekazane zdjęcia!)

Zapraszamy również za kulisy... ;-)


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: jasełka ]
16 grudnia 2010 r. Wizyta w Bibliotece Nowohuckiej
[] Dzieci z grupy III wysłuchały opowiadania „W oczekiwaniu na choinkę” autorstwa Beaty Ostrowickiej. Dowiedziały się jak dawniej ozdabiano choinki i same wykonały ozdoby, które później zawiesiły na papierowym drzewku. Wspólnie zatańczyły przy piosence „Śnieżynki”. Następnie słuchając opowiadań z książki „Od świąt do świąt” Marzeny Kuźmińskiej poznały inne zwyczaje świąt Bożego Narodzenia.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: biblioteka ]
13 grudnia 2010 r. Teatrzyk „Zimowe opowieści”
[] Dzisiaj dzieci obejrzały przedstawienie „Zimowe opowieści” przygotowane przez aktorów Agencji artystycznej ARTMA. Wspólnie z Jackiem, wesołym bałwankiem, pomagały ptakom i zwierzętom przetrwać zimę.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: teatrzyk ]
10 grudnia 2010 r. Zajęcia otwarte w grupie II
[] W tym dniu w grupie dzieci czteroletnich odbyły się zajęcia otwarte zatytułowane „Zbliżają się święta”. Dzieci poznawały niektóre tradycje świąt Bożego Narodzenia, oraz przeliczały, segregowały i klasyfikowały bombki według różnych kryteriów. Na koniec dzieci i rodzice wykonali wspólnie kartki świąteczne. Prace można obejrzeć w galerii.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: zajęcia otwarte | boże narodzenie ]
8 grudnia 2010 r. Zabawy w Fantasy Park
[] W tym roku dzieci otrzymały dodatkowy prezent mikołajowy - wyjazd do Fantasy Park. O tym, że świetnie bawiły się „w krainie piłeczek i zjeżdżalni” można przekonać się oglądając zdjęcia w galerii.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: wycieczka ]
6 grudnia 2010 r. Wizyta Św. Mikołaja
[] Jak co roku, w tym szczególnym dla dzieci dniu, gościliśmy w przedszkolu Świętego Mikołaja. Wspólnie z aniołkiem zachęcali dzieci do zabaw i tańców, śpiewania mikołajowych piosenek oraz słuchania muzyki, którą wygrywali na gitarze i flecie poprzecznym. Najważniejsze były jednak prezenty - zarówno te indywidualne, jak i te wspólne dla całej grupy przedszkolnej. Na koniec każde dziecko zrobiło sobie zdjęcie z Mikołajem.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: mikołaj ]
1 grudnia 2010 r. Wielki wyścig zabawek
[] W tym dniu dzieci z grupy IV wzięły udział w zabawach sportowych pod hasłem „Wielki wyścig zabawek” zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 105. Poza naszymi przedszkolakami na zawody zostały zaproszone również dzieci z czterech innych przedszkoli. Nauczycielki ze szkoły zapewniły wspaniałą zabawę i zdrową, sportową rywalizację w wielu ciekawych konkurencjach. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone i pochwalone za duże zaangażowanie, a także zaproszone do udziału w mikołajowej loterii fantowej.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: szkoła | sport ]
24 listopada 2010 r. Występy cheerleaderek
[] Dziś w przedszkolu wystąpiły dziewczynki z grupy tanecznej Mini Stars działającej w MDK im. Janusza Korczaka na osiedlu Kalinowym. Kilka lat temu niektóre z nich chodziły do naszego przedszkola, a dziś mogły pochwalić się swymi artystycznymi umiejętnościami. Występy cheerleaderek zostały nagrodzone gromkimi brawami.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: nasi goście | ośrodek kultury ]
24 listopada 2010 r. Teatrzyk w szkole
[] Dzieci z grupy IV zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej nr 37 na przedstawienie pt. „Kopciuszek”. Bajkę przygotowali uczniowie, którzy uczestniczą w zajęciach teatrzyku szkolnego i w ten sposób rozwijają swoje aktorskie zainteresowania.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: szkoła | teatr ]
23 listopada 2010 r. Akademia małego Amperka
[] Akademia Małego Amperka to nietypowa kampania społeczna prowadzona przez PKP Energetyka S.A., której celem jest zapoznanie dzieci z elektrycznością. Spotkanie z dziećmi miało formę prezentacji multimedialnej połączonej z zabawą i konkursami. Wygrywając ciekawe nagrody nie tylko poznawały czym jest elektryczność, ale również uczyły się bezpiecznego obchodzenia z urządzeniami zasilanymi prądem elektrycznym. Dowiedziały się także jaki kolor ma prąd, do czego może służyć, oraz jak postępować, aby był naszym przyjacielem i nie stawał się zagrożeniem.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: bezpieczeństwo | nauka i technika ]
18 listopada 2010 r. Kolejne spotkanie z książką
[] W dniach 17 – 18 listopada dzieci starsze z grup III i IV ponownie wzięły udział w zajęciach bibliotecznych na osiedlu Zgody. Tym razem wysłuchały fragmentów z książki Hanny Zdzitowieckiej pt. „Jesień” o przygotowaniu zwierząt i ludzi do zimy. Rozwiązywały również zagadki związane z tematem i przy muzyce ilustrowały ruchem zachowanie zwierząt i ludzi.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: biblioteka ]
15 listopada 2010 r. „Kubusiowi przyjaciele natury”
[] Nasze przedszkole po raz drugi przyłączyło się do realizacji ogólnopolskiego programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury". Jego celem jest ukazanie dzieciom piękna przyrody oraz nauczenie ich, jak ją szanować i chronić. Organizatorem Programu jest firma Tymbark i marka Kubuś. Partnerem Merytorycznym została Fundacja Partnerstwo dla Środowiska. Patronat honorowy nad Programem objęło Ministerstwo Środowiska.


(brak albumu)

[ Kategorie: program | ekologia ]
9 listopada 2010 r. wycieczka do fabryki cukierków
[] Dzieci z grupy III i IV odwiedziły Krakowskie „Ciuciu” - najmniejszą fabrykę cukierków. Na ulicy Gołębiej jest sklep-fabryka, gdzie można zobaczyć jak ręcznie produkuje się cukierki. Panie, na oczach dzieci, wylały karmel na marmurowy blat, dodały do niego ekologiczne barwniki i aromat, który miło drażnił nasze nosy. Następnie na podgrzanym blacie stołu formowały słodki, kolorowy walec, by na końcu ciąć cukierki z metra. Dzieci degustowały jeszcze ciepłe smakołyki. Korzystając z pięknej pogody przedszkolaki spacerowały również po Rynku i obejrzały: Sukiennice, Wieżę Ratuszową, Kościół św. Wojciecha, pomnik Adama Mickiewicza i Kościół Mariacki. Do przedszkola wróciły pełne wrażeń. Mamy nadzieję, że zaszczepiłyśmy u dzieci zainteresowania przeszłością i zabytkami naszego pięknego miasta.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: wycieczka | nauka i technika ]
4 listopada 2010 r. Szklanka mleka
[] "Zdrowe zęby, mocne kości, bo w mym życiu mleko gości." Dzieci z naszego przedszkola korzystają z programu "Szklanka mleka". Unia Europejska dofinansowuje spożycie mleka w placówkach oświatowych za pośrednictwem Agencji Rynku Rolnego. Celem programu jest kształtowanie świadomości dzieci co do wartości mleka i jego przetworów w żywieniu człowieka.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: program | zdrowie ]
27 października 2010 r. Teatrzyk „Kopciuszek”
[] Wczoraj dzieci obejrzały przedstawienie pt.”Kopciuszek” w oparciu o bajkę braci Grimm i wykonaniu aktorów Teatru Drugiej Strony. Bajka bardzo się podobała, a po jej obejrzeniu dzieci mogły pobawić się kukiełkami i marionetkami.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: teatrzyk | kukiełki ]
26 października 2010 r. Z wizytą w szkole
[] Przedszkolaki z grupy IV, które już niedługo rozpoczną naukę w szkole, wzięły udział w integracyjnych zabawach ruchowych w Szkole Podstawowej nr 88. Rywalizowały w różnych konkurencjach z dziećmi z innych przedszkoli i kolegami z klasy pierwszej. Początkowo były nieco onieśmielone, lecz szybko pokonały zawstydzenie i chętnie się bawiły.


(brak albumu)

[ Kategorie: szkoła | adaptacja szkolna ]
23 października 2010 r. Jesienne dary
[] Przedszkolaki z grupy III uczestniczyły w kolejnych zajęciach bibliotecznych. Miały okazję zapoznać się z wierszami D. Gellner „Jesienny pociąg”, M. Terlikowskiej „Jestem jesień” i E. Szelburg-Zarębiny „W spiżarni”. Przy muzyce poważnej zatańczyły z chusteczkami jesienny taniec, a techniką frotażu odbijały liście. Dzieci wzięły również udział w zabawie „Sałatka owocowa” oraz ilustrowały ruchem „Jesienną piosenkę” i „Walczyk jesienny”.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: biblioteka ]
13 października 2010 r. Bezpieczeństwo na drodze
[] We wtorek gościliśmy w przedszkolu zaprzyjaźnionego z nami strażnika miejskiego. Poprzez zabawę z wykorzystaniem wspaniałych pomocy, dzieci poznawały zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Zapraszamy do galerii.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: bezpieczeństwo ]
7 października 2010 r. Wyjście do biblioteki
[] Przedszkolaki z grupy IV zapoznały się z działalnością Biblioteki Publicznej dla Dzieci na osiedlu Zgody. Wysłuchały kilku wierszy polskich poetów, a w tle towarzyszyła im odpowiednio dobrana muzyka poważna. Ruchem, z wykorzystaniem kolorowych chusteczek, ilustrowały nastrój wiersza Juliana Tuwima „Dwa wiatry”. Brały też udział w zabawach ruchowych przy muzyce. Spotkanie było bardzo ciekawe i podobało się dzieciom.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: biblioteka ]
6 października 2010 r. Wyjście do NCK - u
[] Dzieci z grupy III obejrzały w Nowohuckim Centrum Kultury krótkie przedstawienia, w ramach Krakowskich Spotkań Artystycznych GAUDIUM 2010, przygotowane przez niepełnosprawną młodzież i niepełnosprawne osoby dorosłe. Spotkania te mają na celu promocję twórczości artystycznej takich osób, a u dzieci kształtują poczucie tolerancji.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: nck | ośrodek kultury | przegląd artystyczny ]
28 września 2010 r. Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego
[] Prawie wszystkie dzieci pojechały dziś na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego we wsi Gruszów. Przedszkolaki miały możliwość samodzielnego przygotowania ciasta na bułeczki, które gospodarz wypiekał w specjalnym piecu. Oglądały pomieszczenia gospodarcze, gdzie przebywały kotki i kwoka z kurczętami. Dużą frajdą był zjazd po sianie i przejazd wozem ciągniętym przez traktor. Odważni jeździli na koniu. Na obiad dostały pyszne naleśniki z serem i malinami.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: wycieczka | zdrowie ]
27 września 2010 r. Spotkanie w bibliotece
[] W piątek, dzieci z grupy III wzięły udział w ciekawych zajęciach w Bibliotece Publicznej na osiedlu Zgody. Pani opowiedziała im jak można korzystać ze zbiorów bibliotecznych i o czym pamiętać podczas czytania i oglądania książek. Następnie przeczytała przedszkolakom kilka wierszy Jana Brzechwy, m.in. „Stonogę” i „Buty siedmiomilowe”. Dzieci, przy niektórych wierszykach dobrze im znanych, świetnie bawiły się i chętnie umówiły się na następne zajęcia.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: biblioteka ]
4 września 2010 r. Pierwsze dni w przedszkolu
[] Rozpoczął się miesiąc wrzesień, a wraz z nim przyszły do przedszkola dzieci. W galerii można obejrzeć pierwsze wspólne zabawy, przygotowania do spaceru i spożywanie posiłków. Nikt nie płacze, a dzieci szybko adaptują się do życia przedszkolnego.


(kliknij miniaturkę)

[ Kategorie: adaptacja przedszkolna ]
24 sierpnia 2010 r. Powitanie przedszkola
[] Witamy w przedszkolu, w roku 2010 - 2011!


(brak albumu)

[ Kategorie: www ]